11 продуктів, які заважають спати

вино,печія,какао,клітковина,кофеїн,червоне вино,мозок,пожежа,продукти,селера,серце,сон,чай,шоколад

Деякі продукти і напої, які з'являються перед вами за вечерею або незадовго до сну, можуть перешкодити вам вдосталь виспатися. Ми розповімо про їжу, від якої варто утриматися, якщо ви хочете спати спокійно.

Селера

Не їжте селера на сон прийдешній. Цей овоч і інші продукти з великим вмістом рідини (огірки, кавун, редис і т. д.) — природні сечогінні, які будуть будити вас під час сну повним сечовим міхуром.

Помідори

Помідори багаті тирамином, амінокислотою, яка спонукає мозок вивільняти норепінефріну, стимулює активність мозку і заважає сну. Інші продукти з тирамином включають баклажани, соєвий соус, червоне вино і витримані сири, такі як брі.

Сирна піца

Особливо жирні і смажені продукти довше перетравлюються і можуть викликати дискомфорт, заважає спокійному сну. До того ж, вони можуть знизити ефективність деяких ліків, прийнятих перед сном.

Алкоголь

Хоча стаканчик спиртного на ніч може допомогти вам швидше відійти в світ мрій, він буде будити вас посеред ночі і порушить швидку стадію сну. Її недолік боляче б'є по концетрации, пам'яті і моториці.

Чорна квасоля

Страви з чорною квасолею — найгірше, що ви можете зробити перед сном. Організму виключно важко перетравлювати цей продукт, і хворобливе газоутворення гарантовано зіпсує вам сон.

Темний шоколад

Невеликий шматочок темного шоколаду в день підтримує серце у формі — от тільки не займайтеся такою приємною на смак профілактикою безпосередньо перед сном. Темний шоколад (на відміну від білого), какао і чай містять кофеїн, і якщо ви чутливі до цієї речовини, постарайтеся уникати його ввечері навіть у такому смачному вигляді.

Мармелад

Жменю мармеладок (та й взагалі будь-яких цукерок) може різко підвищити рівень цукру в крові, щоб після впасти, ніж змусити організм виробляти інсулін, щоб взяти всі ці стрибки під контроль. Так, ви легко заснете, але довго проспати ці різкі криві в рівні цукру вам не дадуть.

Гострий соус

Для кого-то пожежа на мові від гострого соусу — кулінарне насолоду, але не варто віддаватися йому за кілька годин до сну. Несподівана печія може сплутати ваші плани на ніч.

Стейк

Залиште недоїдений шматочок стейка на завтрашній ланч. Продукти, переповнені білками і жирними прошарками, такі як стейк, дуже повільно засвоюються. Коли організм зайнятий нічним переварюванням їжі, вам може бути відмовлено в спокійному сні.

Газовані напої

Кофеїн, що славиться своїм умінням порушувати сон, може переховуватися в найнесподіваніших місцях, включаючи газований лимонад. Але будьте пильні: доданий кофеїн вказується в списку інгредієнтів, а ось натуральний (в каві, чаї і шоколаді) — ні.

Брокколі

Брокколі — дієтична суперзірка, але його повільно засвоюється клітковина змусить травну систему залишитися на нічне чергування. Брокколі, а також цвітна і брюссельська капуста, до того ж містять неперевариваемый цукор, який викличе потужне газоутворення.