Дієта для ласунів

дієта для ласунів

У питанні схуднення ласунам доводиться найважче. Як можна утриматися від усього цього достатку десертів, цукерок, східних солодощів, коли їх асортимент на будь-який смак і гаманець заповнює полиці магазинів! Щоб справитися з цим, потрібен незвичайний підхід і, звичайно, смачна дієта. Крім того, існує ряд рекомендацій, який допоможе впоратися з поставленим завданням набагато швидше.

Чому ласунам худнути важче

Любов до солодких продуктів – це особливий вид залежності, який сковує людину по декільком факторам. Насамперед, це емоційна залежність, так як нерідко вживання десертів асоціюється з позитивними моментами вашого життя – Дні Народження, вечірки, смачні побачення. Подібна зв'язок призводить до того, що в моменти смутку, ви підсвідомо тягніться за тістечком, щоб згадати самі позитивні сторони свого минулого.

Другий фактор залежності полягає у виробленні серотоніну, який відбувається в момент вживання цукровмісної продукту – торта, льодяника, шоколадки і ін. І, чим більше, ви з'їдаєте подібних солодощів, тим більше викидається серотоніну в мозок, і тим більше його потрібно, щоб погасити вашу потребу в позитивних емоціях. Так будується замкнуте коло, при якому пристрасть до солодкого тільки зростає. Масла у вогонь додає третій фактор – надлишок вуглеводів, що провокують різке підвищення цукру в крові, а також сильний викид в кров інсуліну, який закріплює залежність і надає їй вже хворобливий характер.

Зрозуміло, що на такому тлі проблема схуднення ласунів стає особливо гострою.

Ускладнюють ситуацію і сприяють активному набору ваги наступні фактори.

1. Цукор по своїй суті – наркотичну речовину. При тривалому вживанні, що характерно для раціону більшості людей, він викликає звикання, тому просто відмовитися від цього продукту досить складно. Для ласунів довгий відсутність десертів в меню призводить до справжньої ламання, що виражається в пригніченості, розвитку депресії і навіть агресивності!

2. Більшість солодощів досить жирні за складом, що відразу ж зводить їх в ранг небезпечних продуктів для людей із зайвою вагою. Але головну небезпеку становлять не жири як такі, а їх трансгенні аналоги, а також надлишок неякісних рослинних жирів, які практично не переробляються організмом і відкладають в проблемних зонах. З такими відкладеннями впоратися в результаті вкрай складно.

3. Солодким швидко наедаешься, але також швидко починаєш відчувати голод! Це провокує такі моменти, коли вам хочеться з'їсти все, що підвернеться під руку.

4. Надмірне вживання солодощів провокує порушення роботи травної системи, формує запори, нетравлення, здуття, підвищення кислотності, в кінцевому підсумку, сприяє розвитку гастриту і навіть виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Які солодощі є ласунам, щоб почати худнути

Але не все так сумно, як може здатися на перший погляд, якщо підійти до цього питання з повною відповідальністю. Перше, що може зробити ласун, це навчитися бути примхливим у виборі солодощів і, з часом, скласти свій особистий список продуктів, які він може включати в раціон без серйозної шкоди для свого організму.

1. Найпопулярніша солодкість, яка часто викликає пристрасть, це шоколад! Його видів сьогодні дуже багато: молочний, білий, десертний, з наповнювачем і без, з горіхами, родзинками, кокосовою стружкою і багатьом іншим – все на радість апетитним боків і пишним сідницях. Якщо ви хочете стати на шлях схуднення, вам необхідно сказати всьому цьому однозначне «НІ». Будь-які шоколадні батончики, особливо, ті, що продаються в прикасовій зоні, плитки зі всілякими домішками – все це містить порядку 540-560 калорій на 100 г! При цьому тут дуже багато додаткових цукрів, жирів, барвників, і тому подібних добавок. Замість перерахованих продуктів, робіть ставку на гіркий шоколад. Його можна вживати кожен день, але по 1-2 квадратики – це корисно для організму, але головним чином для роботи головного мозку та підтримання гарного настрою.

2. За – молочні продукти і свіжі фрукти, проти – йогуртів, сирків, мас з наповнювачами, далеко не завжди натуральними і корисними. Крім цього, дані десерти містять багато жиру, часто рослинного, а не молочного.

3. Сухофрукти цілком можуть згодитися замість цукерок, але захоплюватися ними не варто, як і фабричними солодощами. Зате можна без шкоди для травлення вживати під час сніданку.

4. Східні солодощі. Халва, козинаки, пахлава, нуга, лукум – все це дуже ситні і неймовірно ароматні продукти, які не тільки дозволяють задовольнити бажання з'їсти щось смачненьке, але містять у собі чимало корисних компонентів. Головна умова – помірність у вживанні і високу якість вибраного десерту.

5. Зефір і мармелад. По своїй калорійності вони відносно корисніше багатьох своїх солодких побратимів. Але уникайте фірм, які використовують в складі молочну кислоту – досить сильний алерген, особливо, для тих, хто зловживає солодким і молочними продуктами.

6. Домашні заготовки. Якщо у вас є така можливість, краще приготувати десерт будинку з використанням натуральних продуктів. По-перше, багато ви не приготуєте, тому що це вимагає досить великих грошових і часових вкладень. По-друге, поки готуєте, бажання, швидко щось з'їсти, злегка притупиться, і в підсумку ви з'їсте менше, ніж припускали раніше.

Особливості дієти для ласунів

Принципи здорового харчування лежать в основі будь-якої правильної дієти. Зменшуйте розмір порцій, дробіть прийом їжі 5-6 разів у протягом дня, не забувайте пити достатню кількість води і так далі. Але, до всього цього варто додати ті пункти, які допоможуть налагодити раціон саме людям, які мають солодку залежність.

1. Психологічний фактор – і в даному випадку це вкрай важливо! Поки ви не знайдете альтернативні способи отримання задоволення і не будете як можна частіше реалізовувати їх на практиці, пристрасть до десертів не залишить вас у спокої або навіть переросте в ще більш складну і небезпечну залежність! Вчіться розслаблятися, знижувати рівень стресу навколо та всередині себе, і тоді ви відчуєте, що можете контролювати свої бажання щодо шоколадок і тістечок. В даному випадку вам на допомогу прийдуть практики заспокоєння тіла і душі: ушу, йога, пілатес, танці, комплекси стречинга, плавання, командні ігри.

2. Складіть список правил, і весь час носіть з собою шпаргалку з нагадуваннями про них. Серед цих правил всього два ключових: до 12-ї дня можна з'їдати будь-які солодощі в помірній кількості, з 12-ти до 18-ти – тільки кисло-солодкі фрукти і жменю горіхів!

3. Головна проблема ласунів – надлишок вуглеводів в організмі, з-за чого і з'являються зайві жирові відкладення. Що характерно, якщо повністю прибрати з раціону людини, упередженого до солодкого, всі десерти, білий хліб, картопля, макарони і рис, то цього буде цілком достатньо, щоб через якийсь час він почав худнути, особливо не піклуючись про обсяг порції. Але даний момент можна скорегувати й іншим способом – збільшивши фізичне навантаження, причому, як кардіо, так і силову. Під час виконання вправ вуглеводи спалюються в першу чергу, тому для ласунів це дуже важлива умова.

4. Нарівні з споживанням солодощів включіть в свій раціон якомога більше свіжої клітковини. Вона допоможе швидше виводити токсини, нормалізувати рівень цукру і холестерину в крові, а також підтримувати активність кишечника, яка першою страждає при надмірному вживанні таких продуктів, як торти, тістечка, попкорн і ін

5. Повністю відмовтеся від солодких напоїв. Нерідко на рідини в раціоні увагу звертають в останню чергу. В той же час вони часто містять в собі стільки цукрів, що загальний їх обсяг, спожитий за день, можна порівняти з кілограмовим з'їденим тортом, калорійність якого складає близько п'яти тисяч одиниць! Особливу небезпеку представляють газовані лимонади та алкогольні напої.

Важливе правило для тих, що худнуть ласунів укладаєте в тому, щоб не встановлювати жорстких рамок і обмежень у вживанні десертів. Обдурити свій організм вкрай складно, і поспішний відмова від всього, що ви так любите, швидше за все, призведе до зриву, внаслідок якого ви з'їсте ще більше. З цієї причини дотримуйтеся золотого правила: хочеться з'їсти – з'їжте, але рівно стільки, щоб відчути задоволення, а решта відкласти до наступного разу. Пам'ятайте, що з невеликими порціями солодощів організму впоратися куди простіше, ніж з постійним потоком надходять вуглеводів.