Джерела. Джерельна вода (вода з джерел). Користь джерельної води. Якість води в джерелах

джерельна вода з джерела живої джерело вода якість води в джерелах властивості джерельної води користь джерельної води

Кожен хоча б раз в житті пив воду з джерела. У давнину існувало повір'я, що, напившись джерельної води людина здатна почерпнути силу самої землі. У цій статті я спробую дати вам трохи інформації про цих чудових джерелах. За загальноприйнятим визначенням, природний вихід підземних вод на поверхню – це джерело, ключ або джерело.

Джерела, свого роду показник екологічного стану того місця, в якому вони знаходяться. За новим впритул зацікавилися джерелами вже у 2000-х роках, їх стали облаштовувати не тільки архітектурно-естетично, але і з метою забезпечення санітарних та гігієнічних вимог. Пам'ятаєте, раніше на територіях багатьох санаторіїв, було щось типу калюжки, в кращому випадку викладеній каменем, з прив'язаною на мотузці залізної кухлем. Типу пийте, гості дорогі, та про гігієну в цьому випадку говорити не доводиться.

Звичайно і в даний час, не можна сказати, що вода з джерела – кришталево чиста, якщо на поверхню не пробилося джерело з артезіанських глибин. У такого джерела є безперечний плюс – природний фільтр різних грунтів, який «проціджує воду, така вода не схильна до атмосферних і поверхневих забруднень. Але є і свої мінуси. Наприклад: артезіанська вода не містить корисної органіки. Ці речовини можуть потрапити у воду лише неглибоких шарів, так як провідником для них служать коріння трав і дерев, до того ж глибинні води, які залягають більш ніж на 60-ти метровій глибині, практично позбавлені кисню, а це підвищує ризик онкозахворювань.

У свій час, складений кадастр «джерел нецентралізованого питного постачання», виявив величезна кількість джерел не придатних для використання саме з санітарним нормам. Але все ж більшість джерел задовольняють всім вимогам і нормам. Саме про таких джерелах ми з вами і поговоримо.

Не варто забувати, що джерела мають величезне значення для підтримання водного балансу інших поверхневих джерел. Деякі з джерел являють собою унікальну природну цінність, крім того це об'єкти пильної уваги вчених, багато з них мають значення як пам'ятки природи. До того при виникненні надзвичайної ситуації, джерела часто єдине джерело питної води.

Вода з джерела може бути не тільки прісної, але і мінералізованою. Джерельна вода доходить до нас у своїй первозданній природній формі, вона жива. Джерельна вода надходить на поверхню під тиском природних сил. У великих містах успіхом користується бутильована вода із джерел і джерел, пам'ятайте на етикетці з подібною рідиною обов'язково повинна міститися інформація про місцезнаходження джерела, звідки ця вода родом. Адже не для кого не секрет, що ця вода може бути видобута з джерела, який розташовується поблизу промислового об'єкта або міського сміттєзвалища, така вода за своїм хімічним складом далека від тієї, яка по праву називається джерельною.

Справжня джерельна вода зарекомендувала себе як вода, що володіє цілющими властивостями. Така вода дарує нам чисту енергію самої природи.

Користь джерельної води. Чому воду з джерела пити корисно

  • Джерельна вода не хлорується, не озонується, в неї не додають різні присадки і добавки
  • Природна фільтрація шарами грунту дозволяє їй повністю зберегти свої природні властивості
  • Джерельна вода насичена киснем
  • Джерельну воду не потрібно піддавати кип'ятіння, вона «жива».

Мінуси води з джерела

  • Джерельну воду не слід зберігати більше тижня, вона втрачає свої органолептичні властивості
  • Часто з-під землі б'є лише слабка цівка
  • Розташування джерел в ярах або низинах.

Якість води в джерелах

На території нашої неосяжної Батьківщини розташовується величезна кількість джерел і джерел. Вода з цих джерел має цілющі властивості, але гарантувати якість і «чистоту» джерельних вод не можна, причому це залежить не тільки від життєдіяльності людини поблизу від місцезнаходження джерела, але і від сезонності погодних умов. Незмінно наповнюються різними домішками джерельні води під час весняних повеней або осінніх дощів. Але якщо ці природні явища роблять воду в джерелі непридатною для пиття протягом деякого часу, то сусідство промислових підприємств і звалищ побутових відходів роблять її не придатною для пиття в принципі.

Не можливо собі уявити чисте джерело в центрі міста або поряд з хімкомбінат», а от джерела в лісопаркових зонах лісових масивах, з кожним ковтком води наповнять ваш організм виключно корисною живий водицею. Зберігати джерельну воду можна не більше тижня. Не можна зберігати воду при кімнатній температурі, щоб уникнути розмноження в ній бактерій. Не рекомендується зберігати воду в пластикових пляшках, особливо якщо на дні пляшки є знак PVC або цифра 3 укладена в трикутник. Найкраще набирати воду із джерела чисту скляну тару, попередньо оброблену окропом.

Багато джерела стали основою для створення навколо них санаторно-курортних зон, адже багато підземні джерела в надлишку несуть з собою корисні мінеральні речовини і супутні гази, деякі джерела, звані – гейзерами, завжди гарячі. Але це вже зовсім інша історія.

Так, що пити чи не пити джерельну воду – вирішувати виключно вам.