Гречані пластівці, користь і шкоду, гречані пластівці і схуднення

гречані пластівці користь шкоду схуднення дієта

Враховуючи стрімкий ритм життя сучасної людини, зовсім не дивно, що продукти швидкого приготування зайняли в його раціоні особливе місце завдяки простоті приготування і відносно невисокою ціною. Незважаючи на те, що велика їх частина не містить в собі корисних і поживних речовин, необхідних організму для нормального функціонування, є і ті, які рекомендується вживати щодня. До числа таких продуктів відносяться гречані пластівці. Вони, як і інші злакові каші швидкого приготування, після нетривалої термічної обробки зберігають в собі велику частину корисних властивостей і мають відмінний смак. Найбільш поширеними вважаються вівсяні пластівці, але поряд з ними користуються популярністю і гречані пластівці. Незважаючи на те, що вони не відносяться до злакам, способи обробки гречки дуже наближені до обробки вівса.

Особливості гречаних пластівців

Гречані пластівці мають ряд приємних особливостей, які позитивно позначаються на роботі і стані нашого організму. Насамперед, слід зазначити, що при вирощуванні гречки не використовуються ніякі хімічні речовини, такі як пестициди і генетично модифіковані організми, впливу яких вона не піддається. Таким чином, гречку можна віднести до числа найбільш натуральних і екологічно чистих сільськогосподарських рослин.

Для виробництва гречаних пластівців застосовують спеціальні машини, що дозволяють істотно спростити процес приготування каші й одночасно зберегти в пластівцях максимальну кількість корисних властивостей цього зерна. Гречка нарізається тонкими пластинками, які розплющуються, перетворюючись у звичні для нас пластівці. В процесі їх виробництва не використовуються смакові добавки, барвники і емульгатори. Завдяки цьому, вживати їх можна кожен день, не побоюючись за своє здоров'я.

Користь гречаних пластівців

Почнемо з поживних цінностей гречки і, відповідно, гречаних пластівців. У порівнянні з іншими крупами, гречка містить у своєму складі збалансований рослинний білок, який швидко засвоюється організмом і зміцнює його, беручи участь у відновленні м'язових тканин. Крім білків в склад гречаних пластівців входять незамінні амінокислоти і жирні кислоти. Крім того, особливої уваги заслуговує залізо, що міститься в гречці у великій кількості. Цієї речовини в ній у декілька разів більше, ніж в телятини і яловичини. Завдяки цьому, гречка може замінити собою калорійні м'ясні страви і запобігти розвиток анемії, яка часто виникає із-за нестачі заліза в організмі.

Гречані пластівці, завдяки особливостям їх виробництва, корисні при підвищеному рівні холестерину, при гіпертонії, захворюваннях шлунково-кишкового тракту і ожирінні. Володіючи низьким глікемічним індексом, гречані пластівці входять у число продуктів, рекомендованих людям, страждаючим цукровим діабетом. Крім цього, їх корисно їсти при захворюваннях печінки, при запорах, лейкемії, виразкової хвороби, сильної простуди і для усунення чоловічої статевої слабкості.

Пластівці, виготовлені з гречаної крупи, корисні вагітним жінкам, годуючим матерям і маленьким дітям. Вони поповнюють запаси вітамінів групи В в організмі і сприяють нормалізації обміну речовин завдяки входить до складу пластівців клітковині. Регулярне вживання гречаних пластівців запобігає онкологічні та серцево-судинні захворювання, виводить з організму радіонукліди, зміцнює імунітет і підвищує витривалість організму, що дуже корисно при заняттях спортом і схудненні.

Шкоду гречаних пластівців

Що стосується шкоди гречаних пластівців, то вони практично нешкідливі і не справляють негативного впливу на організм. Єдина категорія людей, яким не рекомендується вживати пластівці, виготовлені з гречаних зерен, це ті, хто має індивідуальну непереносимість даного продукту або будь-яких речовин, що входять до складу гречки. Крім того, не варто зловживати гречаними пластівцями, так як надмірне їх вживання може стати причиною збільшення ваги і навіть ожиріння.

Гречані пластівці і схуднення

Незважаючи на те, що гречані пластівці не можна віднести до числа низькокалорійних продуктів, дієти з їх застосуванням вважаються досить ефективними. Вся справа в тому, що вони мають здатність надовго вгамовувати почуття голоду, заповнюючи собою шлунок і забезпечуючи ситість на тривалий термін. Таким чином, за допомогою пластівців, можна відмовитися від будь-якого прийому їжі або зменшити розмір одноразової порції. Оптимальним часом для профілактичного вживання гречаних пластівців є сніданок або обід. Не рекомендується їсти пластівці на вечерю, так як вони довго перетравлюються, а під час сну травні процеси і так уповільнюються, з-за чого поживні речовини, що входять до складу гречки, не будуть повністю засвоюватися організмом. Крім цього, гречані пластівці здатні виводити з організму токсини, що накопичилися в ньому за тривалий термін. Це також позитивно впливає на процес зниження ваги та очищення організму.

Дієта на гречаних пластівцях

Як вже було сказано раніше, гречані пластівці часто застосовуються як основний продукт при дієтах. Вони корисні для організму, так як для їх приготування не потрібно інтенсивної термічної обробки. Крім того, гречані пластівці прості й зручні в застосуванні, а також не вимагають особливих кулінарних навичок для їх приготування. Купити їх можна в будь-якому продуктовому супермаркеті за досить прийнятними цінами.

Дієту на гречаних пластівцях ділять на три основні види. Це класична дієта, дієта, що складається з гречаних пластівців і знежиреного кефіру, а також дієта, заснована на гречаних пластівцях і сухофруктах. Найбільш ефективним і популярним варіантом є другий, так як ця дієта дає швидкі результати і простіше переноситься організмом. Розглянемо докладніше дієту на гречаних пластівцях і кефірі.

У період дотримання дієти дозволяється випивати один літр знежиреного кефіру протягом доби. Вживати його можна як разом з гречаними пластівцями, так і окремо у вигляді перекусів. Гречані пластівці під час дієти необхідно готувати без використання будь-яких спецій або соусів, виключивши з раціону навіть сіль.

Що стосується напоїв, то дієта забороняє вживання кави, соків та інших солодких напоїв. Єдине, що можна собі дозволити, це склянку теплої води з медом у першій половині дня. Мінеральну негазовану воду дозволяється пити в необмежених кількостях на протязі всього дня.

Крім гречаних пластівців і кефіру під час дієти можна вживати в помірній кількості свіжі, варені на пару фрукти і овочі. Останній прийом їжі має бути не пізніше шести годин вечора чи за чотири години до сну. Тривалість цієї дієти складає два тижні, за час яких ви зможете позбутися від 3-4 зайвих кілограмів і істотно поліпшити свою фігуру.

Пам'ятайте, що для збереження результату необхідно правильно виходити з дієти. По її закінченню обмежте вживання будь-яких жирних продуктів і солодощів, приймайте їжу невеликими порціями і не забувайте регулярно займатися спортом.