Пасивне куріння. Шкода від пасивного куріння. Міфи про пасивному курінні

пасивне куріння шкоду пасивного куріння пасивне куріння шкідливіше активного куріння активне і пасивне

Часто люди не замислюються про шкоду, що наноситься їм тютюновим димом. Багато хто вважає, що сигарети шкодять тільки тим, хто їх палить, але це не так, пасивний курець теж завдає своєму організму непоправної шкоди. Тому, першим у списку міфів, пов'язаних із пасивним курінням, є думка про те, що тютюновий дим безпечний для оточуючих.

Міфи про пасивне паління: міф 1. Шкода від пасивного куріння

З медичної точки зору, це цілковитий абсурд. Люди, вдихали дим, страждають навіть більше, ніж сам курець, простіше кажучи - пасивне куріння шкідливіше активного. Пов'язано це в першу чергу з тим, що при курінні дим потрапляє в організм частково фільтрованим, причому відбувається це порційно. Пасивний ж курець постійно і в повному обсязі вдихає шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі. Пасивне куріння стає причиною раку легенів практично в 3% випадку. Існує безліч різних "наукових доказів того, що пасивне куріння нешкідливо, але такі статті були засновані на глибоко застарілих матеріалах, або ці статті спонсорували тютюнові компанії.

Міфи про пасивне паління: міф 2

Багато хто вважає, що сучасні потужні системи вентиляції приміщень здатні захистити курців від тютюнового диму. Це другий міф. Так, розвиток техніки не стоїть на місці, але навіть найпотужніша вентиляційна система здатна якщо тільки знищити запах, але ніяк не шкідливі речовини, що містяться в димі. Крім того, велика частина диму осідає, а потім і вбирається в одяг, волосся і навіть шпалери, і тоді для позбавлення від наслідків викуреної сигарети потрібно щось більше, ніж просто провітрювання приміщення.

Міфи про пасивне паління: міф 3

Третій міф пов'язаний з так званою концепцією добровільного вибору", яка активно просувається найбільшими тютюновими компаніями. Вважається, що ця концепція призведе до зниження відсотка людей, які страждають від пасивного куріння, тому що курець добровільно відмовляється від куріння в громадських місцях і на роботі. Але це лише одна сторона медалі. Ця концепція містить також іншу інформацію, за якою людина має право і не відмовлятися від куріння, і тоді некуряща людина повинен терпляче поставитися до бажання курця. Як показала практика, лише одиниці добровільно відмовилися від куріння, більша ж частина продовжувала палити, і тоді концепція починала працювати вже на шкоду некурящим людям.

Четвертий міф заснований на ще однієї концепції, а точніше про те припущенні, що вона не буде працювати. Мова йде про "концепції зон, вільних від куріння". Її суть полягає в накладенні заборони на куріння в певних місцях - на роботі, в ресторанах, парках. Багато хто сприйняв цю концепцію в багнети, вважаючи, що ніякого позитивного результату заборона на куріння не дасть. Але в Новій Зеландії та Норвегії, звідки надійшли перші результати дієвості концепції, здоров'я працівників закладів, де раніше було дозволено курити, різко пішло на поправку, тому всі сумніви з приводу результативності концепції можна сміливо ігнорувати.

Наступний міф, який плавно випливає з попереднього, пов'язаний з думкою, що бари, паби і ресторани, в яких буде введено заборону на куріння, різко втратять у доходах. Насправді ж це не так. Досліди в Канаді, Ірландії, Італії і ряді інших країн показали, що власники закладів із забороною на куріння витрат не зазнали, а деякі навіть збільшили свій прибуток. А пов'язано це з припливом нової клієнтури, в основному складається з некурящих громадян, яким раніше було складно перебувати в умовах постійної "димової завіси".

Багато хто вважає, що подібні заборони на куріння є прямим порушенням прав людини, зокрема - курця, на задоволення своїх потреб. Але подібні доводи мають занадто малу вагу. Тому що курців набагато менше, ніж ведуть здоровий спосіб життя. Тому що багато хто з курців намагаються позбавитися від своєї згубної звички, але постійне наявність поруч іншої людини, що палить, не дає йому впоратися з цим завданням. І, нарешті, тому що право людини на здорове навколишнє середовище і на чисте повітря набагато вище за пріоритетом, ніж право закурити в громадському місці. Саме на задоволення цих основних прав людини, записаних в Конституції, і спрямоване створення подібних законів про вільних зонах.

Тому, якщо Ви є курцем, будьте ввічливі по відношенню до оточуючих і постарайтеся не палити в присутності великої кількості людей, а ще краще - запитайте, чи не буде хто проти, адже здоров'я людини набагато важливіше швидкоплинного бажання покурити.