Погіршення пам'яті, зміцнення пам'яті

погіршення пам'яті зміцнення пам'яті як зміцнити пам'ять

Погіршення пам'яті часто пов'язано з віковими змінами організму. Але, щоб дівоча пам'ять не перетворилася на старечий склероз і не псувала Вам життя, при перших же симптомах прояву забудькуватості почніть приймати заходи по зміцненню пам'яті.

Причини погіршення пам'яті

Крім вищезгаданих вікових змін послабити пам'ять можуть травми і деякі захворювання, наприклад, порушення мозкового кровообігу, защемлення нервів та інші порушення.

Важливу роль в ослабленні пам'яті відіграє і соціальний аспект, тобто насичений ритм сучасного життя, буквально надає нас інформацією, часто непотрібною і даремною.

Крім того, наше життя наповнене стресами, що спричиняють неврози і перевтома нервової системи, які негативно позначаються на стані пам'яті. І взагалі за даними досліджень негативні емоції, апатія і туга буквально супроводжуються неуважністю і неуважністю. А позитивне світовідчуття покращує стан всіх психічних функцій людського організму, в тому числі і пам'яті.

Сприяють зниженню пам'яті і шкідливі звички, особливо такі як алкоголь і куріння, а також прийом деяких лікарських засобів.

Клімактеричні зміни, як у житті жінок, так і чоловіків негативно позначаються на стані пам'яті.

Використовуючи спеціальні прийоми зміцнення пам'яті, можна покращити також і здатність зосереджуватися, бути уважніше. Розвиваючи в собі вміння запам'ятовувати і обробляти інформацію, ми не тільки поліпшуємо функціональний стан мозку, але і звести до мінімуму ризик появи таких вікових захворювань, як старече слабоумство і хвороба Альцгеймера.

Цікаво, що, не розвиваючи в собі функції пам'яті, ми стаємо роздратованими і пригніченими власної забудькуватістю, що в свою чергу знову ж таки негативно позначається на стані пам'яті. І розірвати це коло можна, слідуючи нескладним рекомендаціям, що стосуються як спеціальних вправ, так і зміни способу життя.

Меню для зміцнення пам'яті

Важливо розуміти, що мозок людини не менше страждає від нездорового харчування, ніж його шлунок. Тому, маючи свій організм, пам'ятайте про харчування для мозку, від якого залежить не тільки стан пам'яті, але і якість, а також тривалість повноцінної інтелектуальної життя.

Основне живлення для мозку – це ліпіди, які складають ненасичені жирні кислоти. Ліпіди живлять нейрони, які є як би будівельним матеріалом сірої речовини мозку, вони також допомагають активізувати циркуляцію крові, від якої залежить яку кількість поживних речовин надійде до клітин мозку. Ліпіди складають третю частину структури мозку.

Отримати ліпіди з їжі можна, споживаючи корисні жири, такі як риб'ячий жир або рослинні олії (соняшникова, арахісова, оливкова, рапсова, соєва).

Щоб поліпшити пам'ять, слід відмовитися від жирного м'яса на користь риби, особливо такий як тунець, оселедець або скумбрія.

Благотворно на стан пам'яті впливають і залізовмісні продукти: бобові, картоплю, нежирне м'ясо, морепродукти.

Риба багата також і протеїнами, які містять цінні амінокислоти, які також є у бобових і злакових (сочевиці, рису, червоної квасолі).

А ось споживання солодощів (тістечок, тортів і цукерок), які містять так званий «швидкий цукор» аж ніяк не сприяє активізації мозкової діяльності. Справжнім харчуванням нейронів вважаються «повільні вуглеводи», що містяться в хлібі, макаронних виробах, картоплі.

Говорячи про харчування мозку не можна не згадати про вітаміни, і основними з них в цьому випадку є вітаміни групи В. Так вітамін В1 забезпечує безперервну зв'язок клітин мозку з клітинами нервової системи, він міститься у висівках, горосі, квасолі, сирі, горіхах та гречці. В йогурті і нежирному молоці міститься цінний вітамін В2. Вітаміном В12 багате молоко, сири, риба і квашена капуста.

Прийоми зміцнення пам'яті

Звичайно, раціональний режим життя, що включає в себе повноцінне харчування, здоровий 8-годинний сон, рухову активність, прогулянки і т. д., дуже важливий для повноцінної роботи не тільки пам'яті, але і всього організму.

Відмова від куріння і вживання алкоголю має стати основою для розвитку функції пам'яті, так як, маючи ці шкідливі звички, дуже складно підтримувати свій мозок в нормі.

Правильний робочий режим, особливо якщо Ваша праця пов'язана з великим потоком інформації, також допоможе зберегти і зміцнити пам'ять. Не перевтомлюйтеся, не сидите за комп'ютером годинами без перерви.

Вправи для пам'яті

Вправи, що розвивають пам'ять прості і доступні кожному, для її зміцнення треба запам'ятовувати вірші, приказки, загадки або навіть анекдоти. Можна запам'ятовувати з користю, наприклад, телефонні номери. Корисно вирішувати кросворди, логічні завдання та рахувати в умі, а також читати і переказувати тексти, вести щоденники, перераховуючи по пам'яті прожиті події.

Почніть тренувати пам'ять вже зараз і порахуйте подумки від 100 в зворотному порядку або в тому ж порядку постарайтеся відтворити алфавіт.

Дуже корисна знайома з дитинства гра «Міста», модернізуйте її і на кожну букву алфавіту придумуйте назву міста, рослини, тварини, одягу і т. п.

Звичайно, величезну допомогу в розвитку пам'яті принесе вивчення іноземних мов. Можна почати з того, що вивчити хоча б одне слово, але на декількох мовах.

Корисно знати, що запам'ятовування сприяють яскраві образи, тому більшості з нас простіше запам'ятовувати інформацію, підкріплену якими зображеннями. Емоційний фон також впливає на якість запам'ятовування, тому переживання, наповнені яскравими емоціями (як позитивними, так і негативними) на довгі роки врізаються в нашу пам'ять. Сприяє запам'ятовуванню і інтерес, тобто та інформація, яка нам цікава і важлива, запам'ятовується легше і швидше.

Лікарські засоби, що зміцнюють пам'ять

Сучасна медицина випускає все нові препарати, що сприяють зміцненню пам'яті. Так дослідження показали, що сучасний препарат «Димебон» благотворно впливає на пам'ять.

Ефективна і эстрогенозамещающая терапія, так як заснована на дії жіночого гормону естрогену. Таке лікування особливо корисно жінкам літнього віку та в період клімаксу.

З обережністю слід ставитися до застосування кортикостероїдів, які тільки в строго дозованих кількостях принесуть бажану користь. Також обережно слід ставитися і до кофеїну, який активізує роботу мозку, підвищуючи увагу і концентрацію, надає несприятливий вплив на шлунок, а в нерозумних кількостях може бути небезпечний і для серця, а також для самого мозку, підвищуючи кров'яний тиск. Вживаючи не більше двох чашок солодкого кави в день, можна активізувати розумову діяльність, не завдаючи шкоди здоров'ю.

Лікувальна гімнастика для зміцнення пам'яті

буде Корисна будь-яка рухова активність, особливо в тому випадку, якщо вона проходить на свіжому повітрі.

Існують і вправи, спрямовані саме на зміцнення пам'яті, наприклад, «поплескування по шиї і грудей». Треба встати і розслабитися, долоні нещільно стиснути в кулаки і поплескувати ними себе зверху вниз і назад м'якими рухами, починаючи від шиї і області грудей.

Не варто недооцінювати можливості власного організму, тому що, ведучи здоровий спосіб життя і тренуючи мозок, можна до глибокої старості залишатися в тверезому розумі й твердій пам'яті.