Як правильно варити овочі?

овочі,вітаміни,корисні властивості,аскорбінова кислота,вітамін c,каротин,цукор,буряк,квасоля

Закинути овочі в киплячу воду – найпростіший спосіб приготування, але він не самий вірний. Щоб овочі зберегли свої корисні елементи слід робити наступне:

1. Зелені овочі треба варити недовго і краще на пару. Якщо доводиться варити їх у воді, запускати їх треба у киплячу воду, таким чином цінний аскорбінова кислота зазнає меншого руйнування. Мова йде про спаржі, стручкової квасолі і стручках гороху, шпинаті і ін

2. Жовті та оранжеві овочі відрізняє високий вміст каротину. Варто їх переварити, і весь каротин піде в воду (про це «повідомить» змінився колір води – вона стане яскраво-жовтою). При цьому овочі помітно поблідли. Тому ці овочі краще варити на пару або в бурхливо киплячій воді у посуді з щільно закритою кришкою. Мова йде про моркві, гарбузі, солодкому картоплі (бульбової моркви). Подібним же чином буряки варять, додавши у воду трохи оцту, лимонної кислоти (соку) або декілька часточок кислих яблук. Так збережеться її колір. Для збереження яскравості кольору деякі господині додають цукор (1/2 чайної ложки на 1 л води).

3. Білі овочі опускають у киплячу воду і варять швидко, на великому вогні без кришки. До повної готовності варити не треба. Приблизно через 15 хвилин початку варіння воду треба злити (трохи не до кінця), після чого посуд щільно закрити і потримати на слабкому вогні. Овочі дійдуть до готовності за допомогою пари, не разварившись при цьому і зберігши в собі (а не віддавши воді) все найцінніше. Мова йде про картоплю, цвітної капусти, кольрабі, цибулі та ін

4. При правильній варінні важливо знати пропорції овочів і води. Якщо ви варіть в закритому посуді, овочі повинні бути покриті водою не більше, ніж на 1 див. Менше води – менше втрат поживних речовин. Варіння в закритому посуді передбачає таке співвідношення: 1 кг овочів – 3-3,5 л води.

5. Іноді овочі припускають, тобто варять у закритому посуді в маленькій кількості води або у власному соку. Якщо припускання відбувається не у воді, а в соусі зі спеціями і приправами, говорять про гасіння овочів. Тушіння і припускання гарантують мінімальні втрати поживних речовин і насичений смак, а ось вітамін C при цьому руйнується майже повністю.

6. Овочі варять у злегка підсоленій воді (10 г солі на 1 л води). Це допомагає зберегти солі калію – дуже корисні для організму людини. Виняток становлять стручкова квасоля, буряк (зварені в солоній воді, вони стають неприємними на смак).