Журавлина для схуднення, дієта журавлинна

журавлина для схуднення журавлинна дієта

Росіяни вважають журавлину своєї исконно русской ягідкою, так і в народі її здавна називають «журавихой» з-за того, що молода зав'язь журавлини схожа на голову журавля. Є у журавлини й інша назва – «болотний виноград», хоча за кількістю органічних сполук виноград значно програє цій ягоді.

Про користь журавлини знають практично всі, але спробувавши цей кислий з гірчинкою плід, розумієш, що цілющі властивості журавлини набагато перевершують її смакові характеристики. І не даремно журавлина інакше називається ще й «північним лимоном», адже в ній високий вміст вітаміну С, хінної і лимонної кислот. Також як і лимон, журавлина вважається дуже корисною ягодою, допомагає в лікуванні багатьох хвороб. Крім того, журавлина, завдяки своїм властивостям, сприяє ще й схудненню.

Корисний склад і властивості ягід журавлини

Кислий смак журавлини, втім також як і її цінні властивості, безпосередньо пов'язане з вмістом у цій ягоді кислот (лимонної, хінної, олеїнової та бензойної). Саме завдяки кислот, журавлина прекрасно зберігається і навіть може бути використана як натуральний природний консервант при додаванні в інші страви.

Використовуючи журавлину для схуднення, потрібно знати, що в організм ця ягода приносить не тільки вітамін C, але і вітаміни групи B, вітаміни PP і К, каротин, пектини та дубильні речовини, цукру, елементи йоду, міді, заліза, марганцю, бору, магнію, кобальту, фосфору, калію, кальцію, ефірні олії та ін

Більше того, важливо знати, що ягоди журавлини володіють ефектом натуральних антибіотиків. Так в результаті інфекційного ураження нирок, шлунка і кишечника бактеріями (E. Coli) дуже складно проводити медикаментозне лікування. У свіжому ж журавлинному соку містяться речовини, що руйнують дані бактерії. А бактерії Helicobacter розвиваючись в організмі, призводять до виразкової хвороби шлунка. Профілактикою цього захворювання можна вважати регулярне вживання в їжу ягід журавлини, за винятком випадків гастритів, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку.

Важливою перевагою журавлини є і те, що вона не дає утворюватися «поганого» холестерину в кровоносних судинах.

Журавлина для схуднення

Перераховуючи численні переваги журавлини, не можна не відзначити її здатність благотворно впливати на процес схуднення. Можливо це, в першу чергу, завдяки входить до складу ягід клітковині, яка не дає надлишку калорій, але при цьому допомагає рятувати організм від токсинів і шлаків. Більш того, у журавлині містяться і дубильні речовини, що активізують процес обміну речовин в організмі.

Важливо розуміти, що журавлинна дієта – це не виключення з раціону харчування всіх продуктів крім журавлини. Це, скоріше, особлива система харчування з включенням цієї ягоди в своє щоденне меню.

Журавлинна дієта

З самого ранку, перед першим прийомом їжі, необхідно випити стакан журавлинного напою. І кожен наступний прийом їжі слід починати якщо не з нього самого, то з жмені самих ягід журавлини.

Більш того, щоб дана система харчування принесла відчутні результати, необхідно внести ще деякі зміни в своє меню. По-перше, постаратися знизити калорійність їжі, що вживається протягом дня, за рахунок виключення з раціону жирної їжі і смажених страв. По-друге, потрібно взяти за правило щодня за обідом (або за вечерею) є квашену капусту з журавлиною.