Фізичні тренування сповільнюють старіння на молекулярному рівні

старіння,фізичні вправи,апоптоз,спорт

Як показало дослідження німецьких вчених, фізичні вправи на витривалість можуть сповільнювати старіння організму на молекулярному рівні, повідомляє MedPage Today. Дослідники з Саарского університету в Хомбурзі виявили у тривало тренуються марафонців і тріатлоністів середнього віку менше вкорочення теломер, ніж у їх однолітків, що ведуть менш активний спосіб життя.

Крім того, у професійних бігунів всіх вікових груп спостерігався підвищений рівень стабілізуючих теломери білків, а також знижений вміст регуляторів апоптозу (запрограмованої загибелі) в лейкоцитах. На думку дослідника Ульріха Лауфса, це служить прямим підтвердженням того, що фізичні тренування сповільнюють процеси старіння.

У дослідженні взяли участь професійні легкоатлети, середній вік яких склав 20,4 року, і бігуни на довгі дистанції, чий середній вік був 51,1 рік при середній тривалості занять спортом у 35 років.

У дві контрольні групи увійшли люди порівнянних віку, що ведуть переважно сидячий спосіб життя.

Виявилося, що у спортсменів обох груп підвищені активність теломерази і рівень стабілізуючих теломери білків і знижений рівень інгібіторів поділу клітин у порівнянні з контрольними групами.

У атлетів зі старшої вікової групи спостерігалося менше вікове вкорочення теломер в лейкоцитах, ніж у контрольної групи, однак у молодших спортсменів така закономірність не простежувалася. Найбільш вкорочені тіломіри виявлялися у добровольців з старшої контрольної групи.

Вчені відзначили, що на чистоту результатів дослідження могли вплинути малий розмір груп і які-небудь невраховані фактори при відборі добровольців. Однак, на їхню думку, отримані результати свідчать про те, що дія тренувань на процеси старіння проявляється раніше, ніж вплив на довжину теломер.