Функціональний тренінг, що це таке, особливості, переваги, обладнання для функціонального тренінгу

функціональний тренінг

Для підтримки свого організму в відмінному стані необхідно регулярно вдаватися до допомоги спортивних навантажень, а також до здорового та корисного харчування. Поєднуючи ці два принципи, ви раз і назавжди забудете про втому, млявість і поширених захворюваннях, пов'язаних з ослабленням імунітету. Якщо зі здоровим харчуванням все досить просто і вам потрібно всього лише виключити з свого раціону шкідливі і калорійні продукти, замінивши їх на натуральні і дієтичне, то з фізичним навантаженням справа йде набагато складніше.

Для отримання максимального результату слід вибрати найбільш оптимальний саме для вас вид спорту, який допоможе задіяти потрібні групи м'язів і зміцнити весь організм в цілому. Серед усього розмаїття існуючих на сьогоднішній день видів спорту так просто розгубитися, тому рекомендуємо з особливою ретельністю підійти до цього питання. Одним з ефективних видів фізичного навантаження є функціональний тренінг, який тільки набирає популярність, але вже встиг завоювати визнання як серед професійних спортсменів, так і серед новачків у спорті.

Що таке функціональний тренінг

Даний вид тренування істотно відрізняється від звичних для багатьох з нас видів спорту. Більшість з них спрямовані на зменшення маси тіла, позбавлення від жирових відкладень або нарощування м'язів. Функціональний тренінг дозволяє підтримувати в тонусі ті м'язи, які задіюються в звичайному житті і необхідні для здійснення повсякденних завдань. Завдяки досить простим вправам, можна тренувати абсолютно всі групи м'язів, у тому числі і глибокі, які так складно задіяти в процесі звичайних силових або кардіотренувань. А адже саме ці м'язи відповідають за підтримку хребта, рівну поставу, правильну ходу, а також за протидію силам гравітації і утримання тіла у вертикальному положенні. Крім того, завдяки функціональному тренінгу можна істотно поліпшити координацію рухів, витривалість і м'язову силу. Регулярні тренування зможуть перетворити повсякденні руху в правильну і динамічну роботу організму.

Особливості функціональних тренувань

Перша і найважливіша особливість функціонального тренінгу, яка заслуговує уваги, - це його універсальність. Займатися функціональним тренінгом можуть люди абсолютно різного віку, починаючи від школярів і закінчуючи пенсіонерами. Справа в тому, що в кожному віці наш організм потребує підвищеної турботи, і чим раніше ви почнете готувати його до майбутніх труднощів, тим простіше надалі буде з ними впоратися. Людям, які регулярно займаються спортом, набагато легше виконувати будь-які фізичні навантаження, у тому числі і повсякденні. Крім того, вправи, що входять в комплекс функціонального тренінгу, не вимагають ніякої особливої спортивної підготовки, тому будуть під силу кожному. Це ще одна причина, по якій функціональний тренінг стає все більш популярним з кожним днем.

Наступна особливість функціональних тренувань - це їх доступність. Якщо більшість видів спорту припускають неприродні для нашого організму руху і маніпуляції з важкими вагами, то функціональний тренінг базується на абсолютно протилежних принципах. Перш за все, абсолютно всі вправи, що входять в тренувальний комплекс, що повністю повторюють звичайні рухи нашого тіла, які ми робимо, якщо не щодня, то досить часто. Тому для їх виконання не доведеться докладати багато зусиль. Що стосується ваги, то, в основному, у процесі функціонального тренінгу використовується вага власного тіла, або невеликі додаткові ваги, з якими ми можемо зіткнутися в повсякденному житті. Це допомагає не тільки розвивати м'язи, але і зміцнювати їх, готуючи до виконання обов'язкових завдань. Такі тренування сприяють не тільки збільшенню сили і витривалості, але й поліпшенню гнучкості, координації рухів, а також рівноваги.

Ще одна особливість і характерна риса функціонального тренінгу – це його варіативність. Завдяки тому, що в процесі занять вам необхідно виконувати як можна більш прості і природні для організму руху, їх кількість може бути настільки велика, що кожна нова тренування буде складатися з унікальних і не повторюються комплексів, що задіюють різні групи м'язів і поступово зміцнюючи їх. Таким чином, займатися функціональним тренінгом зможе кожен бажаючий і не тільки в спортзалі, але і в домашніх умовах, попередньо вивчивши правила і рекомендації, яких слід дотримуватися в процесі будь-яких фізичних навантажень, щоб уникнути небажаних травм.

Переваги функціонального тренінгу

Якщо ви ще не впевнені, що для підтримки загального тонусу організму необхідно віддати перевагу функціонального тренінгу, розповімо вам про декілька основних його переваги перед іншими видами тренувань.

Насамперед, у процесі занять, які передбачають виконання максимально природні для організму рухів, працюють не тільки м'язи, але і кісткова система. Вона отримує певний рівень навантаження, що створюється при реальному житті і, завдяки цьому, постійно зміцнюється. Це дозволяє істотно знизити ймовірність переломів та інших травм, пов'язаних з пошкодженням кісток.

Навантаження, яким піддається наш організм в процесі функціонального тренінгу, рівномірно розподіляється по всьому організму, задіюючи як м'язи, так і зв'язковий апарат. Це дозволяє збільшити продуктивність тренування і прискорити процес спалювання калорій, що, неодмінно, порадує тих, хто прагне позбутися від надмірної ваги.

Слід також врахувати, що ускладнення функціональних тренувань здійснюється не за рахунок збільшення використовуваного ваги, а за допомогою ускладнення виконуваних рухів. Таким чином, у процесі тренування ви уникнете небажаного надмірного напруги в суглобах і хребті, що зведе ймовірність травм до мінімуму. Все це робить функціональний тренінг ідеальним видом спорту для тих, хто хоче поліпшити свій стан здоров'я і зберегти тіло красивим і підтягнутим на довгі роки, не докладаючи для цього особливих зусиль.

Обладнання для функціонального тренінгу

Як правило, в процесі функціональної тренування використовуються тренажери з вільною траєкторією рухів, які дозволяють виконувати відразу кілька різних вправ, задіюючи при цьому максимальну кількість м'язів. У число найбільш оптимальних тренажерів, що використовуються при функціональному тренінгу, входять тягові тренажери з можливістю самостійно змінювати вагу, м'ячі, вільні ваги, амортизатори і батути. Як правило, саме на таких тренажерах працює максимальну кількість м'язів, які не задіяні в процесі виконання вправ на звичайних, силових або кардіотренажерах.

Крім цього, не маючи чіткої фіксації, наше тіло намагається утримати рівновагу, що призводить до роботі внутрішніх м'язів і зміцнення хребта. Кількість витрачається на це енергії стає запорукою спалювання великого обсягу калорій і надання тілу витонченого силуету. При заняттях на батуті з'являється додаткова перевага, так як під час приземлення, його пружна поверхня приймає на себе основну частину ударного навантаження, запобігаючи тим самим суглоби від надмірного впливу. У деяких випадках, функціональна тренування є доповненням до силової, виконуючи роль розминки, дозволяючи підготувати м'язи і організм до майбутніх навантажень і розігріти їх.