Ходьба і біг на лижах, користь, схуднення

ходьба на лижах, біг користь

Зима – час, коли можна виявити спортивну фантазію і підібрати для себе нові цікаві варіанти фізичного розвитку. Ходьба і біг на лижах допоможуть не тільки урізноманітнити дозвілля, але й істотно зміцнити своє здоров'я, надавши при цьому позитивний вплив на стан м'язів і фігуру в цілому.

Ходьба і біг на лижах: особливості спорту

Незважаючи на видиму простоту лижного спорту, тут вам можуть бути запропоновані різні варіанти зміцнення організму і його витривалості. Ходьба і біг – це лише база дій, спрямована на збільшення кардіо навантаження. До них додаються спуски, повороти, підйоми, які в свою чергу також розрізняються за принципом і темпу виконання. Це дає вам можливість імпровізувати і складати індивідуальну програму фізичних тренувань на лижні.

Незаперечною перевагою ходьби і бігу на лижах є відсутність інтенсивної ударного навантаження. При тих же маніпуляціях на звичайному грунті або асфальті, суглоби змушені чинити опір їй, але не всі можуть собі це дозволити.

Так, людям із захворюваннями суглобів і хребта, у тому числі з виявленими серйозними патологіями в області опорно-рухового апарату, строго не рекомендується займатися бігом і стрибками. Альтернативою в даному випадку стає біг на лижах, тому що він пом'якшує навантаження на суглоби і може виконуватися з меншою інтенсивністю, тобто тренування коригуються безпосередньо під лижника з особливостями здоров'я.

Але, ви повинні пам'ятати, що є категорії людей, яким перед тренуванням обов'язково потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем:

 • інваліди з важкими формами захворювань;
 • люди з патологіями опорно-рухового апарату, в тому числі вікового характеру;
 • діти віком 10-13 років і дорослі старше 50-ти;
 • люди з відхиленнями в роботі дихальної і серцево-судинної системи;
 • вагітні жінки;
 • люди з ослабленим імунітетом і реактивним відгуком шкіри на сонячне світло.

В останньому випадку мова йде про тих, хто хотів би вирушити на гірськолижний курорт або покататися на лижах в яскраву сонячну погоду, але зазвичай уникає сонця із-за особливостей шкіри, її аллергичности або відсутність захисного меланіну. Пам'ятайте, що зимове сонце, яке відображається від снігового наста, володіє сильними проникаючими здібностями!

При дотриманні всіх осторожностей, ходьба й біг на лижах можуть стати для вас справжнім зимовим чудом, як для фізичного здоров'я, так і для душевного. Чого коштують одні тільки зимові пейзажі і морозне повітря, які мимоволі освіжають свідомість і підбадьорюють на звершення своїх великих цілей.

Для плідних тренувань вам знадобиться:

 • час – три рази в тиждень, як мінімум, по одній годині;
 • теплий одяг: шкарпетки, шапка, спеціальна куртка;
 • хороші лижі та палиці – сучасний інвентар робить спорт ще більш продуктивним;
 • засоби першої допомоги, якщо виїжджаєте на місцевість (спирт або жир для розтирання обморожень, гарячий чай в термосі, щоб зігрітися і т. п.);
 • хороший інструктор, якщо ви новачок.

Безпека перш за все, тому починати перші тренування стоїть на спеціальних стадіонах, а на дику місцевість виїжджати тільки в супроводі досвідчених груп і інструктора.

Користь лижної ходьби і бігу

1. Всебічне загартовування організму. Сонячне світло, прохолодний повітря, зимова свіжість, чистота заміської середовища і активна фізична робота – ідеальна комбінація для зміцнення здоров'я і підвищення імунітету. При регулярних заняттях ви стаєте менш чутливі до сезонних захворювань і легше переносите інші недуги. М'який вплив на суглоби при ходьбі і бігу на лижах загартовує їх і зміцнює, збільшуючи можливу амплітуду обертання, роблячи ваші рухи точніше і легше.

2. Інтенсивна зміна положення рук і ніг, чергування спусків і підйомів, темпів швидкості сприяє прискоренню кровообігу. Серцевий м'яз пристосовується до навантаження і починає працювати економніше, витрачаючи менше надходить в кров кисню і тим самим підвищуючи вашу витривалість. Лижна ходьба і біг, завдяки цьому, є відмінною профілактикою серцево-судинних захворювань.

3. З-за активного кровопостачання м'язових тканин, волокна м'язів ретельно опрацьовуються і наростають, формуючи рельєф тіла і підвищуючи рівень силових можливостей. Згодом це дозволить вам збільшити середню навантаження під час тренування.

4. Під час лижної ходьби і бігу прискорюється обмін речовин, що сприяє жиросжигающему ефекту.

5. Збільшується об'єм легенів, поліпшуються процеси постачання тканин киснем, завдяки чому зростає ступінь окислювальних реакцій в організмі, і тілом активніше виділяються продукти переробки та шкідливі речовини. Відбувається це і разом з активним видиханням.

6. Намагаючись підлаштуватися під лижню, зберігаючи рівновагу, ви координуєте роботу свого вестибулярного апарату, підвищуєте рівень спритності та уваги. Огляд зору збільшується за рахунок необхідності постійно стежити за трасою і підбирати необхідні рухи.

Які м'язи опрацьовує ходьба і біг на лижах

Для найбільшого ефекту в тренуванні м'язів краще всього використовувати комбінацію основних стилів ходьби і бігу на лижах: коньковий, традиційний і класичний. Особливо активно зміцнюються м'язи рук, у тому числі кистей, плечовий пояс, так як на деяких дільницях ви, буквально, переносите увесь свій вагу на самих лише руках. Завдяки ритмічному руху ніг, швидко працюють м'язи гомілок, передня і задня частина стегон.

Щоб підсилити навантаження на внутрішню частину стегна і сідниці, поперек і спину, не забувайте виконувати підйоми в гору і крокові спуски без ковзання. Чим частіше ви будете чергувати спуски і підйоми, тим активніше будуть опрацьовуватися м'язи і формуватися рельєф.

Ходьба і біг на лижах відмінно підходить для формування великих м'язів грудей, рук, стегон і сідниць. Звичайно, під час тренувань задіяні і інші групи м'язів. Вони підтримуються в тонусі протягом всього часу тренування і після неї.

Схуднення на лижні

Для зниження ваги біг і ходьба на лижах має дві головні переваги.

1. Активний процес жиросжигания в поєднанні із зміцненням здоров'я та підвищенням витривалості.
2. Швидка і глибока опрацювання м'язів.

Під час тренувань на лижні, за одну годину, ви можете спалити до шестисот калорій! Це можливо завдяки сильному прискоренню обміну речовин і поліпшенню кровопостачання всіх тканин організму. Якщо при цьому ви будете регулярно чергувати ступінь інтенсивності занять і дотримуватися режиму харчування, то приголомшливі результати не змусять себе чекати.

Завдяки тому, що ви не тільки спалюєте жири, але і працюєте над м'язами на лижні, вам вдається уникнути таких неприємних наслідків, як відвисання шкіри і втрату привабливих вигинів тіла, що зазвичай відбувається при простому схудненні без фізичних навантажень.

Кілька правил для того, щоб ходьба і біг на лижах стали ефективними методами схуднення:

 • заняття повинні проходити не менше трьох разів на тиждень;
 • тривалість заняття – не менше години, але не більше двох, якщо ви ще не відчуваєте себе впевнено на лижні і витрачаєте багато енергії;
 • за дві години до тренувань поїжте - це необхідно для підтримки теплообміну в організмі;
 • після тренування дозвольте собі низькокалорійний перекус, а через дві години після тренування поїжте повноцінно;
 • обов'язково придбайте правильний одяг і спорядження, щоб вас ніщо не відволікало від занять і не становило загрозу для вашого здоров'я;
 • для збільшення жиросжигающего ефекту використовуйте креми коректори, які потрібно нанести до тренування, але застосовуйте склади без зігріваючого або охолоджуючого ефекту;
 • гарячий цукор або маленький шматочок гіркого шоколаду допоможе ще більше прискорити обмін речовин під час тренування, але до цього засобу краще удатися, як мінімум, за півгодини до кінця занять.