Красива хода

красива хода

Краса жінки - це не тільки правильно підібраний фасон плаття й професійний макіяж. Звичайно, і вони теж, але все це - далеко не головне. Що може залучити в минулому повз жінку, якщо ви не встигли толком розгледіти її обличчя, ні наряд? Звичайно ж, красива хода, змушує довго проводжати випадкову зустрічну очима.

Можливо, вас влаштовує ваша хода, вам зручно пересуватися саме так і для удосконалення ви не бачите особливих причин.
Однак красива хода - це, насамперед, правильне положення хребта. А хребет, як відомо, відповідає за роботу всіх органів і систем людського організму.

Крім того, граціозна ж хода передбачає правильну постановку стоп, що не дозволяє розвинутися плоскостопості, клишоногості.

І ще один важливий аргумент на користь того, щоб спину тримати прямо: правильна хода підтримує всі групи м'язів в тонусі і в самому вигідному світлі представляє нашу фігуру. Тому виробити правильну поставу і ходу варто кожній жінці.

Красива хода - крокуємо правильно

Навчитеся завжди і скрізь дотримуватися правильну поставу - це головна «прикмета» правильної ходи. Важко згадати, як вона виглядає?

Підніміть плечі, наскільки зможете високо, в такому положенні відведіть їх назад, потім опустіть. Це і є правильна постава.

Важливо правильно ставити стопу в процесі ходьби. П'ятка (каблук) і носок повинні знаходитися майже на одній лінії в напрямку руху, носок може бути лише трохи розгорнуті назовні.
Крокували «вісімкою», семеня - некрасиво, але і широко ставити ноги при ходьбі не треба - так ходять чоловіки.
Важливий момент: спочатку рухається вперед стопа, а потім корпус, а не навпаки, інакше ваша хода не буде плавною.
Довжина кроку повинна дорівнювати довжині вашої босої стопи. У цьому випадку хода не буде семенящей.
Спробуйте, і ви зрозумієте - так ходити зручно, тим більше що при широкому кроці виникнуть поштовхи корпусом, стрибки головою вгору.
Рухи рук повинні відповідати розміру і ритму кроку, але вони не повинні перебувати в кишенях! Це не тільки позбавляє ходу природності, робить її скутою, але і погіршує кровообіг.
Перші кроки граціозною ходою нелегкі. На допомогу в оволодінні правильною технікою приходять спеціальні вправи.

Красива хода - зміцнюємо хребет

Привчиться вранці не підхоплюватися миттєво з ліжка при перших звуках будильника. Наш хребет не створений для таких різких рухів, на це він може відреагувати зміщенням міжхребцевих дисків, що загрожує серйозними наслідками для внутрішніх органів.
Пробуджуйтесь спокійно: спочатку гарненько потягніться руками, потім ногами, - причому, не носками вперед, а п'ятами. Переверніться на живіт, встаньте на коліна і потягніться, як кішка, розтягуючи хребет по всій довжині. І тільки після цих рухів встаньте, спираючись руками об ліжко.

Вправи для хребта

Для зміцнення «стовпа життя», як стародавні мудреці називали хребет, існують спеціальні вправи.

 • Ляжте на підлогу, руки розведіть в сторони. Піднімаючи голову, напружте м'язи шиї, одночасно потягніть шкарпетки на себе. Замріть В такому положенні на 5-10 секунд. Повторіть 5 разів.
 • Сядьте на ноги. Відведіть руки назад і обхопіть кистями рук гомілковостопні суглоби. Повільно нахиліться вперед так, щоб торкнутися лобом підлоги. Постарайтеся перенести вагу тіла на голову і побути в такому положенні 20-30 секунд, поступово збільшуючи навантаження.
 • Сядьте на стілець, руки заведіть за голову, прогніться і залишайтеся в такому напруженому положенні, рахуючи до 5. Повторіть 5 разів.
 • Встаньте і заведіть руки за спину. Зробіть «замок», напружуючи, наскільки зможете, руки. Розслабтеся і знову напружтеся. Повторіть 5-10 разів.
 • Лягаєте на живіт, руки витягніть уздовж тіла долонями вгору. Прогніться, одночасно піднявши голову, руки і ноги на 10-15 см від статі. Затримайтеся в такому положенні на 10 секунд, повторіть 7 разів.
 • Поверніться на спину, зробіть повільний вдих. Підніміться за рахунок м'язів спини, не відриваючи ноги від підлоги і не згинаючи їх. Руками злегка підтримуйте тулуб. Прогніться в спині і затримайте дихання. Повторіть 3-5 разів.
 • Встаньте на коліна, руками візьміться за стілець і прогніться в попереку. Затримайтеся в такому положенні на 10 секунд. Повторіть 5-10 разів.
 • Знову ляжте на живіт, тримайтеся руками за кісточки і сильно прогніться в спині. Постарайтеся якомога ближче наблизити голову до ніг. Тіло повинне бути напружене, як цибуля, натягнутий для стрільби. Замріть в цій позі на кілька секунд, повторіть 5-10 разів.
 • Знову переверніться на спину, зігніть ноги в колінах і потягніться животом вгору, прогинаючи тулуб у попереку. В упорі на голову і руки зависни над підлогою на 5-10 секунд. Повторіть 5-10 разів.

Якщо ви будете виконувати цей комплекс хоча б 3 рази на тиждень, ваші міжхребцеві диски, зв'язки і м'язи спини стануть набагато витривалішими і еластичнішою. І тримати спину прямо вам буде легше.

Красива хода - виробляємо правильну поставу

Виконання простих і ефективних вправ для вироблення красивої ходи не займе багато часу і не зажадає спеціальних умов.
Головне - дотримуватися регулярність занять. Разові тренування теж корисні, але бажаного результату не принесуть.
Вправи треба виконувати перед дзеркалом, щоб відстежувати, прямо чи ви стоїте, вірно робите руху. Кожне із запропонованих вправ потрібно виконувати не менше 10 разів.

 • Спочатку підніміть одне плече як можна вище, зафіксуйте його в такому положенні. Те ж виконайте з іншим плечем. Потім опустіть плече, яке підняли першим, після - інша. Працюють тільки плечі.
 • Відразу обидва плеча переміщайте вперед, потім назад. Плечі не піднімайте. Спина пряма.
 • Поєднуйте рухи плечима з нахилами. Плечі вперед - нахил вперед. Плечі назад - нахил назад. Таким чином разом з м'язами плечового пояса розробляються ще і м'язи спини.
 • Плечі назад - нахил вперед. Плечі вперед - нахил назад. Обережно прогинайтеся всім тілом, відкидаючи голову назад.
 • Складені разом долоні опустіть перед собою. Ребра долонь притиснуті до тіла. Не розмикаючи долоні, плавно підніміть руки наскільки можете вгору, згинаючи в ліктях і ковзаючи по тілу.
  При цьому долоні як би прокреслюють лінію в центрі корпусу. Плечі намагайтеся не задирати. Потім повільно опустіть руки, не відриваючи долоні один від одного і від тіла.
 • Прямі руки відведіть назад. З цього положення повільно підніміть їх наскільки можете високо, намагаючись привести в положення, перпендикулярне тулуба. Не згинайте ні руки, ні корпус.

Красива хода. З предметом на голові

Легендарна хода Одрі Хепберн - також результат довгих тренувань кіноактриси.
Своїм виглядом вона багато в чому нагадувала казкову фею, і такий образ склався завдяки дивній грації і легкою, витонченою ходою. В юності Одрі відвідувала балетну школу.
Для навчання ходою і формування постави там застосовувалися класичні методи. Наприклад, ходьба з предметом на голові.
Вихованкам треба було покласти на голову книгу або сірникову коробку і ходити з ними як ні в чому не бувало, а також робити присідання і повороти головою так, щоб предмет не впав.
Повторіть подвиг» терплячих балерин і ви - може, вдасться утримати томик любовної прози або улюбленого детектива на голові.

Красива хода. В русі

 • Потренувавшись, переходите до вправ в русі. Уявіть вертикальну ниточку, яка тягнеться від вашої верхівки вгору. Спробуйте походити з таким відчуттям, і ви побачите, що плечі розпрямляться, а центр ваги тіла зміститься на передні відділи стоп.
 • Намагайтеся більше ходити, змінюючи ритм кроку. Тренуйтеся в різного взуття. Звертайте увагу на свою ходу і ходу інших людей, відзначайте свої успіхи і складні моменти.
 • Візьміть за правило не ходити швидко, поки не освоїте правильну ходу, і навчитеся тримати спину прямо. Якщо ви біжите, аналізувати свої рухи просто неможливо.

А при неквапливою ходою є час зосередитися на тому, що і як робите. Вирушаючи куди-небудь, виділіть час на дорогу з запасом.

Хрестоматійна хода Софі Лорен, продемонстрована знаменитою акторкою у фільмі «Шлюб по-італійськи», була вдалою творчою знахідкою її чоловіка і режисера Карло Понті. Під час зйомок картини саме він вельми оригінальним способом вчив ході тоді ще невідому актрису.

Софі годинами ходила між двома рядами тумбочок і закривала їх відкриті дверцята стегнами.
Майстерність актриса відточувала до тих пір, поки звук закривання дверцят не став ледве чутним. Але не тільки вправи зробили ходу Софі Лорен прикладом для наслідування мільйонів жінок.
Актриса вважала, що саме відчуття себе відіграє в цьому важливу роль: «Часто негарна хода, сутулість розвиваються від невпевненості в собі.
А краса, на мою думку, - це відвага, вона притягує до нас людей.
Якщо будеш впевнена в собі, відкрита назустріч і щастя, і негараздам, на обличчі сама собою з'явиться посмішка, хода стане витонченіше, а рухи - плавними і красивими».
Ходи знаменитим красуням, звичайно ж, не було дано від народження. Хоча, спостерігаючи за цими жінками з телеекрану, думаєш саме так. Тим не менш, легендарні ходи - результат довгих тренувань.
З дитинства ми чуємо: «Тримай спину прямо!». Легко сказати! Хто забуває про це правило, а комусь тримати спину рівно дається важче з кожним прожитим роком. У будь-якому випадку, без спеціальних вправ, що зміцнюють хребет, не обійтися.
... Пам'ятаєте, що хода - це не просто спосіб пересування. Це відображення характеру, наша візитна картка. Незважаючи на втому, негоду та інші перешкоди, намагайтеся тримати спину прямо, плечі розправленими, голову піднятою і крокувати від стегна.