Міфи про шкоду спортивного харчування

міфи про шкоду спортивного харчування

Для багатьох з нас спорт є способом підтримувати здоров'я організму і запобігти розвитку деяких захворювань, в тому числі і хронічних. Регулярні фізичні навантаження допомагають тримати в тонусі м'язи і забезпечують відмінне самопочуття і настрій. Однак, далеко не всі обмежуються такими результатами. Деякі хочуть за допомогою тренувань стати володарями красивого, рельєфного тіла, накачавши м'язи до потрібних розмірів. На жаль, простими вправами такого ефекту домогтися важко, потрібно дотримуватися певної програми тренувань, а також кардинально переглянути свій раціон. Найчастіше, ті продукти, які ми вживаємо щодня, не забезпечують наш організм достатньою кількістю вітамінів, мінералів і поживних речовин, які знадобляться йому для відновлення після інтенсивних навантажень.

Таким чином, беручи до уваги, що енерговитрати спортсменів набагато більше, ніж у любителів у спорті, їм знадобиться шукати додаткові джерела енергії, в ролі яких виступає спортивне харчування. Існує багато думок з приводу спортивних харчових добавок. Хтось каже, що вони шкідливі для здоров'я, хтось вважає їх єдиним способом наростити м'язи в найкоротші терміни, а хтось переконаний, що харчові добавки – це марна трата часу. Зруйнуємо міфи про харчові добавки і шкоду спортивного харчування, а також про те, який вплив вони мають на організм людини.

Міф перший

Існує думка, що спортивне харчування – це продукт, що повністю складається з хімічних компонентів, що не мають ніякого відношення до натуральним продуктам. Так можуть сказати тільки ті, хто жодного разу не заглиблювався до складу спортивних харчових добавок і довіряє упередженому думку прихильників натуральної їжі, яка, як вже говорилося раніше, не може забезпечити організм всіма корисними речовинами. Насправді ж, спортивне харчування являє собою звичайний концентрат натуральних продуктів, які ми вживаємо щодня. За допомогою сучасних технологій з них видалені всі непотрібні компоненти, які не несуть жодної користі організму, а лише відкладаються в ньому у вигляді шлаків, токсинів і жирових відкладень. Найбільш затребуваною вважається білкова їжа, однак, у більшості продуктів такого типу присутня велика кількість насичених жирів і вуглеводів. Це допомагає білкам засвоюватися організмом набагато швидше і ефективніше.

Крім того, в спортивному харчуванні зібрані всі необхідні для відновлення компоненти, які гарантують високу працездатність та покращують результат. Це амінокислоти, для схуднення, протеїни, креатин, вітаміни та мінерали, для отримання яких із звичайними продуктами харчування потрібно з'їсти велику кількість їжі, що ніяк не поєднується з фізичними навантаженнями, особливо, якщо основним їх завданням було схуднення. Всі ці речовини були вилучені з натуральних продуктів і включені в харчові спортивні добавки в потрібній кількості.

Міф другий

Незважаючи на здатність спортивного харчування відновлювати сили і підвищувати результативність занять, його часто вважають шкідливим для організму. Другий міф полягає в тому, що при регулярному вживанні спортивного харчування травна система перевантажується, а видільна починається працювати зі збоями. Насправді, при правильному прийомі спортивного харчування таких проблем не спостерігається. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно дотримуватися рекомендації по вживанню спортивних харчових добавок. Одне тільки вираз «харчові добавки» вже характеризує їх особливість. Ні в якому разі не можна повністю замінювати основну їжу спортивним харчуванням, так як основна його мета – це не замінити собою звичний раціон, а поліпшити засвоєння поживних речовин і заповнити їх недолік для швидкого і своєчасного відновлення м'язових тканин, пошкоджених в процесі тренування.

Крім цього, для нормалізації роботи всіх внутрішніх процесів, що відбуваються в організмі, а також для поліпшення засвоєння організмом вітамінів і мінералів, потрібно дотримуватися харчовий режим, вживаючи достатню кількість води в добу, яка становить у дні тренування не менше 2 літрів для дорослої людини.

Міф третій

Прихильники здорового і правильного харчування часто стверджують, що, вживаючи виключно натуральні продукти і не вдаючись до допомоги харчових добавок, можна добитися бажаних результатів у короткі строки. Досягти їх, звичайно ж, можна, от тільки витратити для цього доведеться набагато більше сил і часу, ніж, вдаючись до допомоги харчових добавок. Однак, якщо ваша мета не просто підтримувати своє тіло в тонусі, а наростити м'язову масу або отримати рельєф, то без спортивного харчування тут не обійтися. Його збалансована формула допоможе звести до мінімуму кількість підшкірного жиру, який є основною перешкодою на шляху до поставленої мети, і позбутися від якого, харчуючись натуральними продуктами, досить складно.

Основне завдання спортивних харчових добавок – це регулювання маси тіла, позбавлення від жирових відкладень шляхом перетворення їх у корисну енергію і збереження або збільшення м'язової маси. Таким чином, можна сміливо заявити, що молоко, яйця, крупи, фрукти і овочі ніколи не зможуть дати такий же результат, як спеціальне спортивне харчування, не дозволяючи організму функціонувати в повну силу.

Міф четвертий

Черговий міф, який був народжений в результаті необізнаності і браком знань про спортивному харчуванні, став причиною відмови від нього багатьох, які потребують допомоги спортсменів і людей, охочих удосконалити своє тіло власними силами. Часто можна почути про те, що спортивне харчування – це досить дороге і не для всіх доступне задоволення, на придбання якого потрібно витратити значну суму. Насправді, це зовсім не так. В залежності від ваших потреб, цілей, а також від стану організму та рівня спортивної підготовки, можна підібрати вид спортивного харчування, який буде відповідати всім вашим вимогам і максимально поліпшить результат. Незважаючи на те, що вартість спортивного харчування, найчастіше, вище звичайних продуктів, вживати харчові добавки потрібно в набагато меншій кількості. Це допоможе заощадити на покупці дорогих продуктів, які змогли б забезпечити такою ж кількістю поживних речовин.

Крім того, завдяки спортивного харчування можна зменшити кількість щотижневих відвідувань спортзалу, так як ваші досягнення будуть помітні набагато швидше, ніж при звичайному раціоні. Таким чином, ви зможете заощадити не тільки на їжі, але і на витратах на абонемент в спортзал і на проїзд. У підсумку все це складеться в пристойну суму, яка набагато менше, ніж вартість спортивного харчування. З цього можна зробити висновок, що вживати спортивні харчові добавки не тільки корисно, але й вигідно. Якщо ви не наважуєтеся придбати добавку і включити її в своє меню, порахуйте всі витрати, пов'язані з вдосконаленням свого тіла, і порівняйте їх з ціною самого звичайного спортивного харчування. Різниця, напевно, вас приємно здивує, і ви тут же будете в спеціалізований магазин за харчовими добавками.

Міф п'ятий

Досить часто можна почути від супротивників спортивного харчування про те, що воно негативно впливає на стан нервової системи і стає причиною депресії та неврозу. Це припущення не що інше, як міф. Насправді все зовсім інакше. Під час інтенсивних тренувань організм відчуває сильний стрес і спрямовує всі свої сили на боротьбу з ним. Вживання харчових добавок забезпечить достатню кількість сил, яких вистачить і на відновлення нормальної працездатності організму і на досягнення бажаних результатів у вигляді гарного стрункого і підтягнутого тіла.