Пілатес — ваш шлях до здоров'я

пілатес,копмлекс вправ,біль у спині,гнучкість,остеохондроз,хребет,спорт,стрес,суглоб,суглоби,тренування,фітнес

Пілатес! Ймовірно, ви не раз вже чули це слово. Одні порівнюють його з йогою, інші уподібнюють каланетике, лікувальної гімнастики, стрейтчингу. А що ж таке пілатес насправді?

Пілатес — вид тренінгу, включає елементи всіх згаданих методів тренування. Пілатес — це дивовижний комплекс вправ, створений ще 100 років тому, який підходив би і для реабілітації поранених на полях битв, і для танцюристів, а тепер їм захопилися голлівудські актори. Творець тренінгу — Йозеф Пілатес був людиною з різнобічними інтересами: захоплювався гімнастикою, дайвінгом, плаванням, лижами, боксом і йогою. Всі ці види спорту і самовдосконалення вплинули на концепцію розробленої ним програми, але при всій багатосторонності вона зберегла оригінальність і грунтується на чітко сформульованих принципах і правилах. Не всі авторські вправи дійшли до нас у незмінному вигляді. Вихідна програма з плином часу розвивалася і змінювалася відповідно з актуальними запитами науки і медицини. Пілатес заснована на техніці body balance (балансування) і дозволяє не тільки привести в порядок фігуру, але і поліпшити координацію рухів. Пілатес не є динамічною гімнастикою — вправи виконуються в помірному темпі, особлива увага приділяється диханню. У вас погана постава? Болить спина? Мало рухаєтеся? Затікають м'язи? Риплять і погано розгинаються суглоби? Страждаєте варикозною хворобою? Сталося опущення органів малого тазу? Змучений під тягарем стресу? Кутасті і неловки? Займіться пілатесом! Ви не тільки позбудетеся від більшої частини проблем зі здоров'ям, але і змінити світовідчуття, зможете підтримувати себе в хорошій формі, не вдаючись до допомоги ліків.

Заняття по правилам

Кожен урок пілатесу складається з комплексу послідовно змінюються вправ у повільному темпі у поєднанні з правильним диханням. Вони спрямовані на підтримання м'язового тонусу, розтяжку, поліпшення рівноваги і координації рухів, вміння досконало володіти своїм тілом. Головна мета пілатесу — поліпшення здоров'я. Більшість сучасних фітнес-програм головним чином націлені на розробку великої мускулатури і збільшення частки швидко скорочуються м'язових волокон. Більше всього їх в м'язах танцюристів і спортивних гімнастів завдяки високим досягненням в силі і балансуванню, а також вправ, оттачивающим точність рухів. Але тренування, які поєднують розвиток швидкості з повільною роботою м'язів під постійним самоконтролем, часто упускають з виду. Це призводить до дисбалансу в організмі. Заняття пілатесом втягують у роботу глибокі м'язові групи, розташовані уздовж кісток і хребта, і дрібну мускулатуру, що підтримує тіло зсередини. Такі тренування створюють потужний фундамент і внутрішній стрижень організму, фізично зміцнюють його і налаштовують на збалансовану роботу.

Переваги системи вправ Пілатес

У чому ж незвичайність і перевага цієї системи вправ, яка з кожним роком знаходить собі більше і більше шанувальників?

  • Розвиває гнучкість і силу певних груп м'язів.
  • Робить тіло більш гнучким і струнким.
  • Попереджає пролежні і набряки легенів у лежачих хворих.
  • Пілатес корисний для хворих, які перенесли травму хребта.
  • При будь-якому рівні підготовки можна підібрати оптимальні вправи.
  • Пілатес укріплює тіло і заспокоює дух.
  • Не існує обмежень за віком і немає протипоказань при правильному підборі комплексу.
  • Кожен рух виходить із свідомості, тобто кожне скорочення м'яза контролюється діяльністю мозку.

Йозеф Пілатес

Трохи історії

Автор програми — німець Йозеф Пілатес спочатку призначав її для себе. В дитинстві він був крихким і слабким дитиною, переніс рахіт, страждав на бронхіальну астму та іншими хворобами. Але тренування за розробленим ним планом зробили диво — до 14 років у колись хворобливого юнака було міцне здоров'я і тіло атлета! Щоб стати професійним боксером, Пілатес переїхав в Англію. Але сталося непередбачене — під час першої світової війни його заарештували як ворога держави. Інший би впав духом у в'язниці, а Пілатес навіть радий був з'явився у нього вільного часу, який він використовував для узагальнення свого досвіду і запису основних тренувальних програм. Мало того! Невтомний німець став займатися пілатесом з іншими в'язнями. Багатьом з них ці тренування врятували життя під час смертоносної іспанки — пандемії грипу в 1918 році. Пілатес випробував свою методику на хворих в госпіталі, де працював медбратом, причому використовував для занять все, що потрапляло під руку. Ось чому сучасне обладнання для тренувань нагадує предмети, взяті з лікарняної палати.

У 1923 році Пілатес переїхав в Нью-Йорк. Незабаром по його системі почали займатися американські танцівники і артисти. Ставши "зірками", багато з них зізнавалися, що саме ці тренування допомогли їм досягти сценічної майстерності та життєвого успіху, що не дивно — пілатес формує гнучке, сильне і рухоме тіло, царську поставу і позитивну енергетику: від вас так і віє щастям, здоров'ям та впевненістю в собі!

До 90-м рокам минулого століття лікарі-травматологи та працівники реабілітаційних центрів у різних країнах світу взяли на озброєння пілатес для відновлення хворих після травм і ортопедичних операцій.