Плавання в басейні - оздоровче плавання. Правила плавання

що брати в басейн користь басейну плавання в басейні правила плавання оздоровче плавання басейн снід

Наша стаття присвячена тим, хто проводить відпустку в рідному місті, не маючи можливості виїхати за його межі, і, якщо поблизу немає водойми, а так хочеться в жарку погоду побултыхаться у воді. Вихід є. Треба йти в басейн. Я розповім вам сьогодні про «оздоровчому плаванні». Будемо поєднувати приємне з корисним. Почнемо з визначення.

Басейн – це штучна водойма, з можливістю зміни води і температурного режиму в ній.

У більшості міст, є не просто басейни, а цілі аквапарки. У таких місцях люблять відпочивати і дорослі і діти. Безліч різноманітних водних атракціонів, джакузі, масаж, різноманітні парні і сауни. Але якщо у вашому місті такого «дива» поки не побудували, будемо задовольнятися тим, що маємо. Отже, басейн.

В басейн, звичайно, можна ходити для того, щоб просто приємно провести час, плавати, як захочеться, поваляться на шезлонгу потягуючи коктейль. Але я розповім вам про інше, басейн – це відмінний спосіб укріпити своє здоров'я і скинути зайву вагу.

В основному, басейни бувають 25 або 50 метрів довжиною, це стандартні басейни, але в даний час будують басейни різної довжини та конфігурації. Бувають вони закриті, тут температура води буде 26,5 - 27,5 °С, відкриті, переважно в південних районах, вода тут може бути трохи холодніше.

В нашій країні очистку і дезінфекцію води в басейні зазвичай проводять методом хлорування, багато хто з вас напевно думають, що це дуже шкідливо для здоров'я, поспішаю вас переконати – це не так. Хлорування проводять за спеціальними розрахунками, в дозах безпечних для нашого здоров'я, єдина неприємність, яку може доставити вам хлорована вода – почервоніння очей. Але цього можна уникнути, якщо використовувати спеціальні окуляри для плавання.

брати в басейн?

Кращі окуляри для плавання випускають кілька відомих фірм. Одним з таких брендів є «ARENA». Головне правило, окуляри не повинні пропускати воду. Ось вам корисна інформація: вибираючи окуляри в магазині, прикладіть їх до обличчя, злегка притисніть (гумку на голову не надягайте), повинен спрацювати принцип «присоски», окуляри повинні затриматися на вас 2-3 секунди, якщо це спрацювало – сміливо купуйте цю модель. Такі окуляри забезпечать герметичність і вода не потрапить всередину, ваші очі в безпеці.

Тепер про купальниках для плавання. Якщо ви просто прийшли відпочити, тоді це може бути ваш улюблений бікіні, але якщо ви прийшли на оздоровче плавання – купальник повинен виглядати приблизно так. Тобто, ваш вибір повинен відповідати наступним критеріям: практичний, зручний, цілісний, такий купальник краще надіти і в аквапарк, ви його точно не втратите на атракціоні «бурхлива річка».

Не забудьте про шапочку для плавання. Не обов'язково переплачувати за латексну основу, шапочка може бути будь – навіть найдешевшої. Хвилеподібно обрізаний нижній край шапочки, на 1 - 2 см необхідно заправити всередину.

Ну от, начебто екіпірувалися. Що далі?

Йдемо на плавання. Я вам обіцяла програму оздоровчого? Отримуйте.

Оздоровче плавання. Правила плавання

Перше і головне правило: неправильна техніка плавання – неефективна. За допомогою ви завжди можете звернутися до «бортовим» інструкторам, вони не тільки стежать за безпекою в басейні, але і на першу вашу вимогу повинні підказати вам як правильно плавати або, навіть, навчити вас цьому. Щоб досягти найбільшого ефекту, необхідно дотримувати наступні принципи:

  • Стиль брасом або кролем. Видих робимо у воду, а не тримаємо голову над водою, лише б не зіпсувалася зачіска. Тим більше ці два стилі чудово позбавляють вас від зайвого жирку» на ногах.
  • Доріжка для плавання. Якщо по одній доріжці плавають дві людини, то необхідно при зустрічному плаванні триматися правого боку.
  • Якщо ви плаваєте групою, виберіть собі рівноцінного партнера по доріжці, щоб не дратувати сильних та не лякати не досить добре плавають.
  • Якщо ви не належите до категорії спортсмен-плавець, то ваше основні зусилля повинні бути спрямовані на витривалість, спалювання жиру, зміцнення основних груп м'язів.
  • Не спілкуйтеся з сусідами – ви повинні втомлюватися від плавання, а не від балаканини.
  • Займайтеся не менше 30 хвилин. До занять на воді, можна «розігріти» м'язи в тренажерному залі.
  • Перед плаванням куль повинен бути 70-100 ударів в хвилину.
  • Пульс при плаванні не повинен перевищувати 120-150 ударів в хвилину.

Обов'язково залиште час на розслаблюючі процедури. Басейн можна відвідувати 2 рази в тиждень, а літнім людям рекомендується 3-х разове відвідування, у відкритих басейнах та водоймищах влітку можна купатися і кожен день. Оптимальним для плавання вважається час з 7 до 9 годин ранку і з 18 до 20 годин, ввечері, тому вважається, що в цей час організм людини більш сприйнятливий до навантажень такого роду. Виключіть на цей час калорійну їжу, або сядьте на дієту – це тільки поліпшить результат. Змінюйте темп плавання з повільного до швидкого і навпаки, це не тільки сприяє спалюванню жирів, але і покращує дихальну функцію організму.

Як таких протипоказань до плавання немає, єдине, що ви зобов'язані надати при покупці абонемента, або при звичайному відвідуванні басейну – це довідку на відсутність у вас будь – яких шкірних захворювань. І ще запам'ятайте, людям, хворим на Снід, купання в басейні дозволено.

Будьте здорові і проводите час з користю.