Помилки фітнесу

помилки фітнес

Фітнес - найкращі ліки, незалежно від вашого віку, рівня фізичної підготовки або цілей. Однак фітнес може бути небезпечним, якщо ви не подбаєте про те, щоб уникнути деяких типових помилок і прийняти необхідні заходи обережності. Приступаючи до занять фітнесом, ви повинні мати чіткий план тренувань і визначити цілі занять, інакше вам загрожує перевтома, розчарування, травми.

Якщо ви хочете максимально збільшити ефект занять фітнесом і виглядати якомога краще, вам потрібна серйозна мотивація і точна інформація. Отже, намагайтеся уникнути 8 непробачних помилок фітнесу:

1. Пропуск розминки. Виконання великої кількості вправ за дуже короткий час швидко призводить до прискорення серцевого ритму, що створює небезпеку травм непідготовлених м'язів і суглобів. Прискорення серцебиття в самому початку заняття може викликати легку головний болт, нудоту, запаморочення, непритомність і навіть інфаркт або інсульт. М'язам потрібен час, щоб пристосуватися до навантаження, яке зазнає на них в ході тренування. Перш ніж оправлятися в тренажерний зал або починати тренування, виділіть декілька хвилин на те, щоб підготувати тіло до більш інтенсивної активності, наприклад, повільно пройдіться пішки.

2. Відвідування сауни або прийом ванни негайно після заняття. Температура сауни, лазні та гарячої ванни може мати згубні наслідки для тіла, температура якого вже і так піднялася, а кровоносні судини розширилися в процесі інтенсивних занять. Навпаки, після тренування тіла потрібно позбутися від тепла, щоб привести серцевий ритм в норму і відновити нормальний приплив крові до органів. Висока температура гарячої ванни і лазні може викликати запаморочення, втому, нудоту або, що ще гірше, теплове перевтома, спровокувати інсульт або серцевий напад. Замість гарячої ванни прийміть холодний душ, щоб відновити нормальний пульс. Тільки після відпочинку та нормалізації серцевого ритму можна приймати гарячу ванну або відправлятися в лазню або сауну.

3. Затримка дихання при піднятті ваги. Затримка дихання в процесі підняття ваги істотно підвищує кров'яний тиск, що викликає запаморочення, нудоту, грижу, інфаркт або інсульт. Щоб уникнути створення високого внутрішнього тиску, вдихайте і видихайте на кожній фазі виконання вправи і дихайте природно при виконанні серцево-судинних вправ.

4. Нехтування медичним обстеженням перед початком програми тренувань. Якщо ви хочете досягти максимального ефекту при мінімальному ризику для здоров'я, повне медичне обстеження ніколи не буде зайвим, особливо, якщо ви старше 45 років або ставитеся до однієї з груп ризику (куріння, гіпертонія, високий рівень холестерину в крові, генетична схильність до захворювання, ожиріння, малорухливий спосіб життя). Якщо у вас є два з перерахованих вище критеріїв, вам загрожує небезпека розвитку хвороб серця, діабету або інсульту. Хоча фітнес - найкращі ліки у вашому стані, заняття фітнесом без певної програми і попередньої консультації лікаря може радше зашкодити, ніж принести користь.

5. Занадто інтенсивні заняття. Постійне прискорення серцевого ритму до максимальних меж під час тренування виявляє надмірну - і зовсім невиправдану - навантаження на серце і легені. Коли серцевий ритм наближається до допустимого максимуму, підвищується ймовірність порушення ритмів серця. Не потрібно так сильно навантажувати серце, щоб зміцнити серцевий м'яз або спалювати жир. Якщо у вас немає особливих проблем зі здоров'ям, намагайтеся, щоб серцевий ритм становив 65 - 85% від максимального серцевого ритму.

6. Використання ваги на руках при ходьбі або під час занять аеробікою. Багато принципів фітнесу вказують на те, що використання додаткової ваги на руках під час виконання комплексу аеробних вправ степ-аеробіки незначно збільшує витрату енергії або силу м'язів (якщо збільшує взагалі). Зате зростає ймовірність отримання травми плечового суглоба, якщо вага швидко переміщати в русі. Тренери рекомендують користуватися додатковою вагою при виконанні силових вправ, які дозволяють регулювати швидкість руху. Крім травми плеча, вага на руках значно збільшує пульс і може призвести до серцево-судинних ускладнень у фізично непідготовлених людей.

7. Прослуховування музики в навушниках при заняттях на вулиці. Ритм улюбленої музики або сюжетні хитросплетіння останньої аудіокниги, безумовно, не дадуть вам засумувати, але в цьому випадку знижується увагу, що збільшує ризик отримання травми або зіткнення зі стороннім предметами (особливо при переході через дорогу). Крім того, дослідження показали, що хоча музика або аудіо-розваги допомагають продовжити тренування, інтенсивність занять при цьому падає.

8. Неувага до власного тіла. Ненормальний серцевий ритм, біль, тиск у грудях, запаморочення, нудота, тривала втома або безсоння після інтенсивних тренувань - ось ознаки перенапруження, яке може призвести до інфаркту або травм. Послухайтеся цих підказок тіла і сповільніть темп тренування або скоротіть кількість вправ. Бажано також взнати думку професійного лікаря про ваш стан, якщо ви помітили у себе будь-який з основних ознак розлади функції серця в процесі тренування. Якщо симптоми зберігаються протягом або після закінчення тренування, зверніться до лікаря.