Рибоза, що це таке, властивості рибозы

рибоза властивості

Професійні спортсмени і ті, хто хочуть істотно поліпшити свої спортивні показники, вже давно по достоїнству оцінили переваги спортивного харчування та харчових добавок, які дозволяють збільшити витривалість і силу м'язів, а також сприяють збільшенню їх обсягу та якнайшвидшого відновлення. Сьогодні на ринку спортивного харчування існує досить велика різноманітність спортивних харчових добавок, кожна з яких має свої індивідуальні властивості і особливості. Для того, щоб отримати бажаний результат, необхідно ретельно підходити до вибору спортивного харчування, віддаючи перевагу тому, яке найбільше задовольняє вашим вимогам та надасть бажаний ефект. Одна з новинок в світі спортивних харчових добавок – це рибоза, поступово завойовує визнання і популярність серед спортсменів.

Що таке рибоза

Рибоза являє собою природний вуглевод, який досить часто зустрічається в житті, однак, зміст рибозы в нашому організмі обмежено, незважаючи на те, що вона є корисною речовиною, яка бере участь у перебігу обмінних процесів і володіє досить великою кількістю властивостей і фізіологічних функцій, що впливають на синтез волокон і метаболізм. Як відомо, рибоза входить до складу нуклеїнових кислот і виступає в ролі джерела енергії. Саме тому її використовують як спортивну добавку при інтенсивних фізичних навантаженнях, які вимагають великих витрат сили. Крім того, рибоза сприяє швидкому відновленню пошкоджених м'язових тканин, завдяки чому вони здатні справлятися з великими навантаженнями. Регулярно вживаючи рибозу, можна підвищити витривалість і результативність тренувань, а також позбавитися від небажаних наслідків у вигляді тривалих больових відчуттів в м'язах після інтенсивних спортивних занять.

Властивості рибозы

Як вже було сказано раніше, рибоза володіє великою кількістю властивостей і робить позитивний вплив на процеси, що протікають в організмі людини. Вона бере участь в аеробному енергообміну, будучи складовою частиною вітаміну В2. Рибоза задіюється в процесі синтезу деяких нуклеидов, які є джерелом енергії, необхідної для скорочення м'язів. Крім того, вона сприяє накопиченню в організмі нуклеїнових кислот, відповідальних за послідовність синтезу волокон та окремих клітин. Варто також згадати про те, що саме рибоза визначає структуру генів і хромосом, завдяки чому прискорюється процес розшифровки генетичної інформації, необхідної для синтезу протеїнів. Нерідко рибоза використовується як профілактичний засіб при ішемічній хворобі серця, збільшуючи в організмі рівень глюкози. Дана харчова добавка може виступати в ролі антиоксиданту, який бореться з вільними радикалами.

Що стосується спорту, то рибоза прискорює засвоюваність організмом креатину і сприяє підвищенню працездатності і витривалості. При вживанні рибозы в якості спортивної добавки поліпшується процес відновлення організму після інтенсивних навантажень, скорочуючи цей період до декількох днів. При підготовці до змагань необхідно поповнювати запаси рибозы в організмі, особливо тим, хто часто відвідує спортзал, або займається пауерліфтингом.

Застосування рибозы

З недавніх пір рибоза стала випускатися у вигляді окремої спортивної харчової добавки, яка може бути представлена у формі порошку або в рідкій формі. Незважаючи на всю користь цього речовини, рибозу рекомендують приймати в комплексі з іншими спортивними добавками, так як вона здатна в рази посилити їх дію.

Найбільш вдалою комбінацією з рибозой вважається креатин. Така суміш підвищує засвоюваність креатину, необхідного для відновлення м'язових тканин і підвищення витривалості організму, а також істотно збільшує силову працездатність, завдяки чому можна впоратися з великими навантаженнями без шкоди для здоров'я. Рибозу можна зустріти не тільки у вигляді окремої добавки, але і в складі вже готових комплексів. Найчастіше вона змішується з креатином, вуглеводами і глютамином. Вибираючи для себе спортивне харчування, звертайте увагу на процентний вміст елементів, що входять до його складу, віддаючи перевагу тим, у яких вони максимально збалансовані.

Дозування та режим прийому рибозы

Незважаючи на всю свою корисність, рибоза необхідна в якості додаткової харчової добавки лише тим, хто регулярно піддає свій організм інтенсивним фізичним навантаженням. Мінімальна кількість рибозы, який рекомендовано для спортсменів, становить 2,2 грама в день, але деякі виробники радять збільшити це число до чотирьох грамів з метою підвищення результатів. Як правило, рибозу приймають один раз на день, незадовго до початку тренування або після її закінчення. Однак, при вживанні рибозы в комплексі з креатином, необхідно вживати по 1,5 грама рибозы чотири рази на день протягом п'яти днів, поєднуючи її прийоми з прийомами креатину. Після закінчення курсу слід повернутися до звичайного режиму прийому рибозы. У деяких випадках для посилення ефекту рибозу поєднують не тільки з креатином, але і з сироватковим протеїном, який необхідний для відновлення м'язів і регенерації волокон.

Можливі побічні ефекти рибозы

У процесі прийому рибозы, як і будь-яких інших спортивних харчових добавок, необхідно дотримуватися певних рекомендацій, дотримуючись режим і дозування. У разі передозування або індивідуальної нестерпності рибоза може стати причиною виникнення алергічної реакції, ступінь вираженості якої залежить від вживаної дози рибозы та її концентрації в спортивному харчуванні. У деяких випадках рибоза може викликати порушення дихання і шлунково-кишкові розлади. Саме тому, не слід нехтувати рекомендаціями і використовувати рибозу у великих кількостях, сподіваючись на більш стрімкі результати.