Сайкл-тренування, суть, переваги, сайкл для схуднення

сайкл тренування для схуднення

Сайкл-тренування – це нове слово в фітнесі та аеробіки. Сама назва походить від англійського дієслова to cycle – їзда на велосипеді, і відображає суть тренування.

Сайкл-аеробіка придумав американський велосипедист Голдберг Джонні. Для своїх тренувань під час підготовки до відповідальних змагань він створив спеціальний велотренажер, який дозволяв використовувати можливості тренажерних велотренировок з максимальним ефектом, регулювати інтенсивність навантаження. Так фактично було покладено початок новому напрямку в фітнесі – скайл-аеробіки.

Суть сайкл-тренування

Сайкл-эробика проводиться в умовах тренажерного залу. Це, як правило, колективний вид аеробіки, який допомагає підтримувати дух колективізму і змагальності, що позитивно позначається як на самому процесі тренування, так і на його результати.

Тренування проводяться під ритмічну музику, під керівництвом фітнес-тренера. Саме досвідчений тренер керує швидкістю «руху» на велотренажерах, інтенсивністю навантаження, яка може відповідати руху по рівній дорозі або їзді по гірських схилах вгору.

Різниця режимів «їзди» регулюється на спеціальних велотренажерах – сайкл-тренажерах. Вони на відміну від звичайних велотренажерів мають полегшену конструкцію, що дозволяє з легкістю регулювати навантаження, імітуючи їзду по гірських схилах, прямій доріжці і навіть по вертикальній стіні.

Ще одна відмінність сайкл-тренажерів від звичайних - в конструкції педалей, які продовжують крутитися навіть після того, як ви намагаєтеся знизити самостійно навантаження. Це дозволяє контролювати весь процес тренування, не знижуючи її інтенсивності.

Як правило, в тренажерних залах для сайкл-аеробіки встановлено екран, на якому транслюються веломаршрути по пересіченій місцевості. Це створює повну ілюзію руху на велосипеді, забезпечує відповідний настрій для тренування.

Крім того, у багатьох залах на екран виводяться дані про навантаження і результати спортсменів, що дозволяє порівнювати свої досягнення з показниками колег по тренажерному залу і спонукає до досягнення великих результатів. Такий додатковий стимул дає великі результати, додатково мотивує на досягнення поставлених цілей.

Зазвичай для тренувань підбирається група з приблизно однаковим рівнем фізичної підготовки, щоб всі спортсмени могли впоратися з заданим темпом і навантаженнями. Тому груп зазвичай кілька: для початківців, чий рівень не дозволяє витримувати високих темпів, для просунутих, для майстрів.

Дуже важливо, починаючи займатися сайкл-аеробікою, не пропускати перших занять, так як в самому початку вчать правильно тримати тіло, дихати, регулювати тренажери. Тренери наполягають, що на перших тренуваннях важливо не стільки встигати за «суперниками» в залі, скільки виконувати всі рухи правильно і стежити за диханням. Це дозволить надалі без зусиль переходити на більш високий рівень. З часом тренажери регулюється у відповідності з ростом рівня тренованості спортсменів.

Тренер вибудовує певну послідовність навантажень, систему режимів «руху» таким чином, щоб тренування були максимально ефективними. Зміна режимів відбувається по команді тренера. Змінюються не тільки режими самого тренажера, але і положення тіла спортсмена, імітуючи як традиційну їзду сидячи, так і їзду з упором на ноги.

Правильно побудована сайкл-тренування починається з розминки, що дозволяє розігріти м'язи перед основним навантаженням, а закінчується вправами на відновлення дихання і розтяжку – добре розігріті м'язи і суглоби стають пластичними.

Зазвичай тренування триває 50-60 хвилин. Заняття проводяться двічі в тиждень. Досвідчені тренери не рекомендують збільшувати кількість занять більше, ніж три рази на тиждень – перетренованість також негативно позначається на здоров'я, як і нерегулярні навантаження. Однак іноді практикуються заняття до п'яти разів на тиждень, якщо необхідно досягти швидких результатів. Але такий режим високої інтенсивності не триває більше двох місяців.

Гідності сайкл-тренування

Сайкл-тренування дуже ефективні за рахунок високої інтенсивності, адже практично всю тренування руху не припиняються ні на хвилину. Великі навантаження дозволяють накачати м'язи, підтягти фігуру, позбавитися від зайвої ваги в найкоротші терміни. Досвідчені тренери запевняють, що по швидкості досягнення результатів сайкл-аеробіка немає аналогів.

Сайкл-тренування зміцнюють серцево-судинну систему, так як по суті своїй є аеробними, динамічними навантаженнями. Регулярні заняття покращують кровообіг, нормалізують артеріальний тиск, зміцнюють серцевий м'яз.

Крім того, сайкл-аеробіка чудово розвиває органи дихання, збільшують об'єм легенів. Сайкл-тренування можуть стати гарною підмогою під час позбавлення від куріння, так як легкі, звиклі до тютюнового диму, підвищеної вентиляції під час тренувань, швидше позбудеться від наслідків куріння.

Максимальне навантаження в сайкл-тренуваннях припадає на стегна – найбільш проблемної частини жіночого тіла. Інтенсивне навантаження на стегна дозволяє в найкоротші терміни підтягнути м'язи, позбавитися від целюліту.

Сайкл-аеробіка, як будь-яка фітнес-навантаження, сприяє виробленню ендорфінів – так званих гормонів радості, тому люди, що займаються фітнесом взагалі і сайкл-аеробікою зокрема, рідко схильні до депресій і перепадів настрою.

Сайкл-тренування проводяться під енергійну музику, заняття підпорядковані певному ритму, що вводить в своєрідний транс, який позитивно впливає на психо-емоційному стані, людина отримує психо-емоційну розрядку, порівнянну з тією, яка відбувається при занятті сексом.

Сайкл для схуднення

Сайкл – справжня знахідка для тих, хто хоче швидко позбавитися від зайвої ваги. Під час годинного заняття може витрачатися до 600 кілокалорій. Таку кількість енергії неможливо спалити жодним іншим видом фізичної активності, крім тренувань, які проводять професійні спортсмени під час підготовки до відповідальних змагань.

Тому результат в плані позбавлення від зайвої ваги буває дуже швидким і помітним вже через місяць регулярних занять: м'язи стегон і сідниць підтягуються, стають рельєфними, зменшуються обсяги, живіт зникає, з'являється прес замість жирових валиків.

Недоліки сайкл-тренувань

Головний недолік, як не дивно, полягає в гідність сайкл-аеробіки – висока інтенсивність. Багато починаючі спортсмени не витримують інтенсивності навіть початкового рівня, і через пару-трійку занять більше не повертаються в тренажерний зал.

До кінця першого місяця регулярних занять тіло, як правило, звикає до навантажень, пропадає м'язовий біль, і заняття приносять лише задоволення. Тому в сайкл-тренуваннях важлива мотивація, готовність пройти весь шлях до кінця і не зламатися в самому початку.

Ще один недолік – в одноманітності. Цілу годину доведеться сидіти на одному місці і імітувати їзду по пересіченій місцевості. І хоча всі рухи проводяться в колективі і під ритмічну музику у супроводі відеоряду, тренування можуть набриднути своєю одноманітністю.

Деякі тренуються відзначають недостатньо комфортні сідла у велотренажерів, з-за чого нерідко після тренувань з'являється дискомфорт в сідничних м'язах. В перший час спостерігаються неприємні відчуття і в литкових м'язах, затікають ноги як би з-за одноманітного положення на педалях. Як правило, ці неприємні моменти проходять через місяць регулярних занять – м'язи адаптуються до навантажень, і до положення щодо тренажера.

Кому протипоказані сайкл-навантаження

Перш ніж приступити до сайкл-тренувань, необхідно звернутися до лікаря, якщо є проблеми з серцево-судинною системою, так як висока інтенсивність може негативно позначитися на слабкому серце. Також незайвим будемо проконсультуватися з фахівцем особам, що страждають від захворювань суглобів.

Не варто займатися сайкл-аеробікою вагітним.