Що таке степ-аеробіка? Історія степ-аеробіки. Вправи степ-аеробіки. Як проходять заняття степ-аеробікою

степ аеробіка степ аеробіка історія степ аеробіка основи степ аеробіка вправи

Історія степ-аеробіки

В кінці XX століття Джин Міллер розробила нову методику – степ-аеробіку, це винахід допомогло їй розробити коліно після сильної травми. Американка використовувала для тренування східці, що ведуть в будинок, і досягла неймовірних результатів. Надихнувшись отриманими результатами, Джин Міллер вирішила перетворити реабілітаційну програму в новий вид фітнесу, який захопив мільйони людей, які підтримують своє тіло в тонусі. З часом ця програма отримала назву «степ-аеробіку» і отримала широке поширення серед прихильників здорового та активного способу життя. Вчені всього світу прийшли до того, що заняття степ-аеробікою необхідні для профілактики остеопорозу і артриту, також цей вид фітнесу дозволяє спортсменам підтримувати себе у формі і відновлюватися після травм.

Що таке степ-аеробіка?

Степ-аеробіка – це танцювальні рухи, що виконуються на спеціальній платформі, іменованої степером. Платформа має механізм, за допомогою якого можна регулювати висоту. Це необхідно для того, щоб регулювати інтенсивність тренування, так як для новачка потрібен низький степер (15 сантиметрів), а професіонал з задоволенням буде займатися на найвищому положенні платформи (25-20 сантиметрів).

Якщо немає можливості придбати степер, а заняття не хочеться відкладати в довгий ящик, ви можете спорудити таку лавку з підручних матеріалів. Головною умовою саморобного степера повинна бути його 100% стійкість, що дозволить вам уникнути травм.

згодом була розроблена ще одна система – дубль степ. Цей вид аеробіки базується на тому, що рухи відбуваються одночасно на 2 платформах, що дозволяє проробити більшу кількість м'язів.

Основи степ-аеробіки

До того, як вирушити на тренування подбайте про те, щоб не було зневоднення організму в результаті потовиділення і випийте 1,5-2 склянки чистої води за півгодини до початку занять.

Приступаючи до тренувань, розігрійте своє тіло і лише після цього приступайте до підвищених навантажень. Руху на степере необхідно проводити не за рахунок спинних м'язів, а напружуючи виключно ноги, при цьому наступати на платформу потрібно всією ступнею, інакше ви можете собі нашкодити. Слідкуйте за вашими рухами, вони ні в якому разі не повинні бути різкими. Не перестарайтеся з вправами, знавці стверджують, що не можна повторювати одноманітні руху більше 1 хвилини.

Степ-аеробіка має незаперечну перевагу перед танцювальною аеробікою, так як за годину тренування спалюється більшу кількість калорій. Але є й істотний мінус – шанс отримати травму колінного або тазостегнового суглоба дуже великий, якщо рівень кальцію у вашому організмі нижче норми. Цю проблему можна вирішити прийомом медичних препаратів, які містять кальцій, вживати їх можна тільки за призначенням лікаря.

Вправи степ-аеробіки

Степ-аеробіка налічує понад 200 рухів, які можуть виконувати люди з будь-яким рівнем підготовки, незалежно від віку. Вправи допомагають підтримувати м'язи в тонусі і скинути зайву вагу, враховуючи ваші потреби, тренер допоможе підібрати необхідний комплекс. Якщо вам не вистачає навантаження при стандартних рухах, можна використовувати гантелі різної ваги. Завдяки гантелей ви зможете проробляти не тільки нижню частину тіла (стегна, гомілки, сідниці), але і верхню (біцепси, трицепси і т. д.). Танцювальні рухи, постійне зміни ритму тренування і різноманітність вправ зроблять вашу тренування веселою, завзятою і прирівняє її до повноцінної пробіжці в швидкому темпі.

4 універсальні вправи степ-аеробіки

Для тих, кому не терпиться приступити до тренування, можемо запропонувати 4 універсальні вправи, які можна виконувати під ритмічну музику і комбінувати за вашим бажанням.

Зробіть крок на степ-платформу правою ногою, зафіксуйте її і поставте на платформу ліву ногу. Поверніть на підлогу спочатку праву ногу, а слідом за нею ліву. Повторіть вправу з лівої ноги.

Спочатку на платформу піднімаєте праву ногу, приставляючи до неї ліву, тому знімаєте спочатку ліву ногу, а потім праву приставляєте до лівої. Повторіть вправу з лівої ноги.

Зігніть праву ногу в коліні і поставте її на степер, зробіть рух лівою ногою, як ніби ви збираєтеся перенести її на платформу, але опустіть її назад на підлогу. Це ж вправу необхідно повторити для обох ніг.

Права нога переноситься на платформу, ліву ногу зігніть в коліні і максимально підніміть до грудей, після чого необхідно опустити ліву ногу на підлогу, приставивши до неї праву. Повторіть вправу на ліву ногу.

Перекачаєте ви м'язи, займаючись степ-аеробікою?

Багато людей відмовляються від занять степ-аеробікою, переживаючи за те, що гомілки або стегна будуть здаватися занадто перекачанными. Це помилкова думка, яким захищаються ті, хто не готовий до активного способу життя. Подивіться уважно на симпатичні ніжки тренера і ви зрозумієте, що перекачати ноги неможливо, можна надати їм привабливі форми і не більше. Якщо стоїть завдання накачати м'язи, ваша тренування повинна складатися з більш жорстких комплексів вправ і проходити у швидкому темпі.

Якщо недовіру залишилося і ви боїтеся, що ваші ноги приймуть форму, яка вам не подобається, зверніться до тренера і він складе для вас комплекс вправ, який повністю виключить таку можливість.