Скандинавська ходьба, користь, як ходити, скандинавська ходьба для схуднення

скандинавська ходьба користь схуднення як ходити

Природне прагнення ходити є запорукою фізичної активності. Але прості походи по магазинах навряд чи замінять оптимальні навантаження і навіть більше – можуть нашкодити вам із-за необхідності носити важкі сумки. Зовсім інша справа – скандинавська ходьба. Вона є альтернативою багатьом вправ і підходить для фізичного розвитку в будь-якому віці.

Трохи більше про скандинавської ходьбі

За однією з версій норвезька ходьба була винайдена тренером з бігових лиж. Необхідність постійних тренувань для спортсменів-лижників створила умови, в яких довелося вирішити завдання щодо підтримання високого рівня навичок не тільки в зимовий час, але і в міжсезоння, коли про сніг доводиться тільки згадувати. Використовуючи лише палиці, спортсмени стали ходити, бігати й стрибати на природі, щоб відточувати свою майстерність і зберегти його до зимового періоду.

Помітивши лижників влітку, прості обивателі досить швидко підхопили цікаву ідею тренувань. І, якщо раніше такий вид спорту приваблював лише літніх, огрядних людей або пацієнтів в період реабілітації, то сьогодні він широко застосовується всіма віковими групами. Особливо полюбилася скандинавська ходьба тим, хто терпіти не може задушливі зали або тренування в чотирьох стінах власної квартири – куди приємніше гуляючи піклуватися про своє здоров'я та красу свого тіла.

Між тим переваг у такої фізичної підготовки чимало. На відміну від бігу, скандинавська ходьба виключає сильну ударну навантаження на суглоби і дозволяє виконувати вправи навіть тим людям, яким це з якихось причин було недоступне. Під час ходьби задіюються 80% м'язів, що дозволяє здійснювати комплексний розвиток усіх ділянок тіла. Необхідність регулярно міняти положення рук і ніг сприяє збільшенню амплітуди рухів, поліпшення рухової активності суглобів.

Під час тренувань поліпшується діяльність серцево-судинної системи, зміцнюється кісткова і дихальна система, що поступово збільшує потенціал організму в боротьбі з різними захворюваннями.

Як ходити скандинавської ходьбою

Щоб правильно виконувати скандинавську ходьбу, необхідно довіритися своїм природним рефлексам, дати можливість своєму тілу вільно рухатися. Якщо управлятися з палицями поки не виходить, спробуйте спершу виконати кілька кроків без них, дотримуючись основні правила:

  • при ходьбі необхідно стежити за тим, щоб стопа перекатывалась з п'ятки на носок;
  • рухи рук повинні бути вільними;
  • та рука, яка йде назад, повинна бути повністю розслаблена.

Коли зрозумієте принцип дії, беріть в руки палиці і відпрацьовуйте основні рухи, починаючи з повільного кроку. Не робіть швидких кроків, поки не зрозумієте, як правильно їх виконувати. Спину тримайте рівно, не перенапрегайте її і не горбьтесь.

Руки повинні розташовуватися близько до тіла, не відставляйте їх сильно в сторони, а також не виставляйте вперед – палки завжди повинні знаходитися під невеликим нахилом так, як ніби ви збираєтеся відштовхнутися і підстрибнути.

Екіпірування для скандинавської ходьби

Звичайно, головним снарядом для скандинавської ходьби є палиці. Від їх довжини залежить одержувана навантаження і ваше зручність. Розрахувати оптимальну для вас довжину можна, помноживши зростання в сантиметрах на 0,68. Для більшої навантаження на плечовий пояс і руки, віддайте перевагу більш довгим пальцям. Цей же рада застосуємо для тих, у кого болять ноги. Ті ж, хто страждає від проблем з ліктьовими суглобами, шийним остеохондрозом і тому подібними захворюваннями, навпаки, палиці потрібні коротше.

Не менше значення має, з якого матеріалу буде спортивний снаряд. На перших порах можна вибрати карбонові палиці – вони самі легкі і жорсткі, тому не будуть створювати додаткове навантаження на руки. Проте вони ж є найбільш ламкими, що істотно скорочує термін їх експлуатації. Більшою міцністю володіють склопластикові, але перше місце займають алюмінієві палиці – вони більше за вагою, але по терміну служіння перевершують обидва зазначені варіанти.

Темляки - ремінці для зручності обхвату палиці. Для зручності ходьби і запобігання натирання руки, кисть у петлю необхідно протягувати знизу.

Вибір наконечника для палиці залежить від того, на якій поверхні ви збираєтеся здійснювати свою подорож. Гумові відмінно підійдуть для асфальту або каменю, пластикові – для грунту, прогулянок по парку. Якщо ви часто гуляєте по піску або траві, краще вибрати наконечник зі спеціальною чашкою, яка не дозволить палиці сильно провалитися під землю.

Для максимальної зручності і правильності виконання норвезької ходьби вибирайте спортивне взуття з гнучкою товстою підошвою. Можна взяти кросівки для бігу.

Практичні поради

1. Для новачків в скандинавської ходьбі і заняттях спортом, у цілому, тривалість прогулянки краще укласти в півгодини. Більш тренованим людям цього процесу можна приділити близько години. З часом навантаження і тривалість тренування можна збільшити.

2. Тримайте корпус прямо, плечі розгорніть, намагайтеся дивитися прямо перед собою, а не під ноги.

3. Для різноманітності, щоб тренування не стали однотипними і не набридли, регулярно змінюйте маршрути. Не тільки пейзажі, які оточують вас, але і тип поверхні, по якій вам доведеться йти. У тому числі намагайтеся іноді долати пагорби, спуски і підйоми – це збільшить навантаження на м'язи і аеробне навантаження.

4. Займайтеся в будь-який час року, в будь-яку погоду – крім фізичної підготовки це буде сприяти загартовуванню організму.

5. Замість довгих кроків, робіть більш часті. Довгі кроки і перенапруження, пов'язане з ними, може призвести до травми суглобів.

Користь скандинавської ходьби для схуднення

1. Займатися норвезької ходьби можуть навіть дуже заможні люди. Істотна навантаження на суглоби з-за ваги створює істотні труднощі в тому, щоб відразу зайнятися бігом або приступити до силових вправи, чого не скажеш про простий прогулянці з лижними палицями. Маючи цю опору подолати можна досить значну дистанцію без шкоди для серця і суглобів. Тренування такого типу допоможе підготувати організм для більш серйозних, активних навантажень, у тому числі силових.

2. Котра вчить і уповільнюючи кроки, піднімаючись в гору і спускаючись, ви забезпечуєте своєму тілу повноцінну аеробне навантаження, що прискорює метаболізм і допомагає швидше спалювати жирові відкладення. За годину помірної прогулянки з лижними палицями можна спалити до 320 калорій.

3. Крім активного жіросжіганія ви тренуєте своє тіло, ноги, руки, спину, прес. Здійснюється повномасштабний розвиток м'язових груп. Звичайно, з допомогою скандинавської ходьби ви не зможете створити чіткий рельєф, але підтягнути живіт, сідниці, зменшити об'єм стегон, зробити їх більш спортивними, і позбавити себе від болю і втоми в спині цілком можливо.

4. Скандинавська ходьба – це не тільки прогулянка. Ви можете поєднувати просту ходьбу з виконанням ряду додаткових вправ. Наприклад, використовуючи палицю як опору для присідань, махів ногами. Зафіксувавши палицю ліктьовими згинами за спиною, можна виконати комплекс поворотів і нахилів для розвитку кульшового суглоба і плечового пояса. Деякі вправи на розтяжку також можливо виконувати, дотримуючись руками за зафіксовані в землі палиці. Таким чином, з допомогою звичайних лижних палиць підбирається цілий комплекс фізичних тренувань.