Ступні ніг. Підбір взуття. Зарядка для ступень ніг

ступні ніг зарядка для ступні ніг вправи гнучкість ступень підбір взуття

Дві тисячі кроків в день і всього 28 маленьких кісточок, які беруть на себе всю вагу роботи. Пора б нам приділити трохи уваги нашим ступням. Допоможіть їм гарною взуттям, правильними рухами і вправами.

Для багатьох з нас ходьба босоніж асоціюється з безтурботністю. Безсумнівно, нашим ногам необхідно надавати свободу, але думки експертів розділилися з приводу того, скільки часу ми повинні проводити босоніж. Деякі кажуть, що краще всього ходити по вулиці у відкритих тапочках або сандалях, щоб уникнути небажаних порізів і занесення інфекції. Інші посилаються на наших босих предків, які постійно ходили босоніж, і від чого їх ноги ставали лише більш витривалими.

Що б ви не носили вдома, це не так вже важливо в порівнянні з тим, що ви носите на вулиці. Вагітність і надбавка у вазі є причинами збільшення розміру ноги. Крім того, після сорока років ваші ступні втрачають свою колишню вигнуту форму, стають більш плоскими і широкими. По досягненні цього віку вимірюйте ногу кожен рік або всякий раз, коли ви збираєтеся купити нову пару взуття. Це краще робити ввечері, так як після цілоденної ходьби ваші ноги досягають свого максимального розміру.

Пам'ятайте, що розмір, зазначений на взуттєвій коробці повинен служити для вас точкою відліку. У цій галузі не існує певних стандартів, тому розміри можуть відрізнятися від компанії або країни виробника.

Те ж саме стосується і купівлі спортивного взуття. Хоча кросівки є одним з кращих антишоковых варіантів для наших ніг, не варто носити їх весь час, тому що вони зроблені з синтетики, яка сприяє появі бактерій. Також не слід носити одну і ту ж пару кросівок на тренування і на прогулянку.

Для тренувань не надягайте бавовняні шкарпетки. Вони вбирають природну вологу, тому ваша нога «не ковзає» в кросівку, що призводить до появи пухирів та інфекцій. Але шкарпетки також не повинні бути занадто тонкими. В такому випадку ваша нога буде занадто вільно рухатися, що знову ж приведе до появи пухирів.

Різноманітність спортивного взуття велике. Для професійних спортсменів відмінні риси відіграють велику роль. Наприклад, тенісні кросівки повинні добре пружинити, кросівки для бігу повинні володіти антишоковой підошвою, а взуття для аеробіки повинна бути легкою. Обивателі ж зазвичай обходяться однією парою спортивного взуття. При покупці кросівок переконайтеся в тому, що: вони не тиснуть вам в пальцях; у них є підтримуюча опора для щиколотки: їх шнурки досить довжини, а устілка м'яка.

Зарядка для ступень

Щоб збільшити силу, гнучкість і рівновага ваших змучених ступень, спробуйте наступні вправи.

Гнучкість ступень

Кругові рухи. Сядьте на стілець і витягніть перед собою ноги. Здійснюйте кругові рухи пальцями ніг спочатку за годинниковою стрілкою, потім проти неї. Зробіть по 5 разів в кожну сторону.
Стискання-розтискання пальців. Вставте між пальцями або сепаратори, які ви використовуєте для педикюру, або ковпачки від ручок. Тепер постарайтеся стиснути пальці. Затримайтеся в такому положенні на декілька секунд. Зробіть 5 повторів.
Хитна дошка. Це спеціальне пристосування, зроблений з цілого шматка деревини, під яким знаходиться м'яч. Ця вправа дуже добре для розробки гнучкості. Переконайтеся, що у вас під рукою є щось, за що можна триматися. Акуратно перекочуйте м'яч взад-вперед.

Сила ступень

Пальці-гачки. Сядьте на стілець. На підлогу кинути рушник або шматок товстої тканини. Тепер підніміть цей шматок пальцями ніг. Повторіть 5 разів. Також можете спробувати збирати пальцями скляні кульки і кидати їх в корзину.
Піднімаємо п'яти. Встаньте на товсту книгу і, спершись на пальці ніг, підніміть вгору п'яти. Повільно опустіть їх вниз, потім знову підніміться навшпиньки і порахуйте до десяти. Повторіть 15 разів.
Ходьба. Для зміцнення ступень дуже гарна прогулянка по пляжу. Якщо ви при цьому ще будете йти по щиколотку у воді, то це зіграє роль вправи на опір.

Рівновагу

Ходимо на п'ятах. Встаньте на п'яти і постарайтеся пройтися по кімнаті. Ноги при цьому тримайте прямо. Постарайтеся зробити 10 кроків кожною ногою.
Ходимо по лінієчці. Знайдіть пряму лінію, наприклад, лінію тротуару, і пройдіться по ній, ставлячи ноги рівно один перед одним. Постарайтеся зробити те ж саме тільки задом наперед.
Тайцзіцюань. Цей вид вправ хороший не тільки для досягнення внутрішньої релаксації і поліпшення концентрації, але і для поліпшення рівноваги тіла і постави.