Тренування на свіжому повітрі

тренування на свіжому повітрі, заняття спортом тренування на відкритому повітрі

Ніщо так не зміцнює організм і не піднімає настрій, як заняття спортом. Регулярні фізичні навантаження здатні відкоригувати фігуру і надати їй стрункий і витончений силует, а також забезпечити впевненість у собі, адже здоровий, міцний і красивий чоловік завжди буде впевнений у своїх силах. Крім того, заняття спортом забезпечать вам повноцінний здоровий сон, нормалізують обмін речовин, а також зарядять оптимізмом. Для тренувань існує багато місць, в залежності від виду спорту, яким ви вирішили займатися. Це може бути спортивний або тренажерний зал, басейн, корт, ваша вітальня і т. п., однак, найбільш ефективними і корисними є тренування на свіжому повітрі, про яких ми сьогодні і поговоримо.

Переваги тренувань на свіжому повітрі

Напевно, багато хто погодиться з тим, що тренування на відкритому повітрі куди корисніше тренувань в закритому приміщенні. Це широко відомий факт, який не викликає сумнівів, але от чомусь саме подібні тренування так корисні, знають далеко не всі.

Насамперед, тренування на свіжому повітрі збільшують витривалість, так як велика кількість кисню дозволяє організму швидше відновлюватися і, завдяки цьому, справлятися з великими навантаженнями. Крім того, перебування на природі не тільки викликає бажання займатися спортом, але й налаштовує на потрібний лад. Саме в таких умовах знижується нервове напруження, швидше йде депресія і з'являється бажання змінити себе в кращу сторону. А чи не це основний стимул для занять спортом? Крім перерахованих вище плюсів, заняття спортом на свіжому повітрі вирішують проблему з простором, якого часто не вистачає під час тренувань в домашніх умовах. Ви самі вибираєте де і як займатися, вирішуючи, чи буде це спортивний майданчик або стадіон. Під час таких занять ви зможете зустріти своїх однодумців, які поділяють ваші погляди та інтереси, і завести нові приємні знайомства. Якщо ж займатися на вулиці на самоті ви соромитеся, то залучіть до цього корисній справі кількох подруг або знайомих, які складуть вам компанію, і ви разом зможете порадіти отриманими результатами.

Тепер перейдемо до порад і рекомендацій, які допоможуть вам зробити вашу тренування на свіжому повітрі більш ефективною і приємною.

Вибір місця для тренування

Перед тим, як почати займатися, не полінуйтеся оглянути околиці і вибрати найбільш підходяще місце для тренувань. Якщо поруч з вашим будинком є спеціально обладнана спортивна площадка або відкритий для громадського користування стадіон, рекомендуємо віддати перевагу саме їм. Якщо ж немає, не варто засмучуватися і відмовлятися від тренувань на вулиці. Для цього відмінно підійдуть парки, сквери і навіть найближча посадка. Основною умовою при виборі місця для занять є його чистота. Якщо ви бачите, що парк не прибирається, всюди розкидане сміття, а під ногами валяється бите скло. Краще відмовитися від такого тренування і підшукати місце приємнішими. Якщо ваші заняття передбачають виконання вправ лежачи або сидячи на землі, а взяти з собою килимок або підстилку немає можливості, то добре огляньте обране для цього місце. Там не повинно бути не тільки сміття і сторонніх предметів, але і будь-яких комах. Мурашки, жучки і мошки, потрапивши вам під одяг, можуть доставити дискомфорт або навіть викликати алергічну реакцію. Таким чином, тренування буде зіпсована, а вам знадобиться медична допомога.

Час для тренування

Оптимальним часом для тренувань на свіжому повітрі є ранній ранок і період з семи до дев'яти годин вечора. Вибираючи найбільш підходящий варіант для себе, відштовхуйтеся не тільки від вашого робочого графіку, але і від способу життя і режиму дня.

Якщо ви ставитеся до «сов» і не уявляєте, як можна змусити себе встати на світанку, та ще й займатися спортом, то краще віддайте перевагу вечірнім тренуванням. Для «жайворонків» все в точності навпаки, їм краще виділити час для тренувань з ранку, так як до вечора їх активність істотно знижується і ефективність занять, відповідно, теж. Якщо ж ви не відносите себе до жодного з типів, то рекомендуємо вам займатися спортом на свіжому повітрі з ранку, особливо в літній час. Крім того, що повітря рано вранці ще не насичений вихлопними газами автомобілів і немає поспішають по своїх справах людей, які можуть перешкодити вашим тренувань, на вулиці відчувається помітна свіжість і прохолода, зникаюча до обіду з-за випарів від розпеченого асфальту. Займаючись у вечірній час, намагайтеся знайти місце з деревами і рослинністю, яка захистить від диму і пилу, а так само допоможе сховатися від спеки.

Не забувайте про воду

Під час тренувань на свіжому повітрі особливе значення має вода. Незалежно від того, ви бігаєте або виконуєте якісь вправи на місці, обов'язково беріть з собою запас води, яка завжди повинна бути під рукою. Оптимальним варіантом вважається пити невелику кількість води кожні 20 хвилин, поповнюючи таким чином запаси організму і не допускаючи його зневоднення. Вода для тренувань – це мінеральна вода без газу і яких-небудь добавок, ароматизаторів та барвників. Зверніть увагу на температуру води, вона не повинна бути занадто холодною, так як, потрапивши в розпалений фізичним навантаженням організм, холодна вода може привести до різкого стрибка температури, викликавши простудне захворювання та інші ускладнення. Якщо пити під час тренування у вас немає можливості, обов'язково рясно випийте перед заняттям і після нього, відновлюючи водний баланс, який був порушений потовиділенням, відбувається в процесі занять.

Крім води, відновити сили і повернути організм в звичний режим допоможуть свіжі фрукти, які крім рідини багаті так само корисними вітамінами та мінералами. Але врахуйте, що це єдина їжа, яку можна використати безпосередньо після тренування.

Одяг для тренування

Незалежно від того, де і яким саме ви вирішили займатися спортом, вам знадобиться спортивний одяг. Вона повинна бути зручною, вільної або виконаної з стрейчевий тканин, одним словом, не обмежує ваші рухи. Подбайте про те, щоб одяг пропускала повітря, а це властиво натуральним матеріалам, і не дозволяла шкірі пріти від виділяється поту, який буде накопичуватися на її поверхні, якщо тканина не вбирає рідину. Тренування на свіжому повітрі має свої особливості, і одяг для такого тренування буде дещо відрізнятися від одягу, призначеної для занять у спортзалі. Перш за все, вам потрібно буде одягатися відповідно до погоди, і включати в свою екіпіровку деякі додаткові елементи. В літній час це може бути кепка, панамка або сонцезахисні окуляри. Це зробить ваше тренування більш комфортною та безпечною. Якщо ви займаєтеся на відкритій місцевості, не зайвим буде перед заняттям нанести на тіло сонцезахисний крем. У холодну пору року не забувайте про шапці, шарфі, рукавицях і теплою, водонепроникного взуття. Однак, врахуйте, що взуття для занять повинна бути виключно спортивної. Не займайтеся бігом в класичних зимових черевиках або незручного взуття, так як це може привести до травм і звести всі ваші зусилля нанівець.

Безпека під час тренування

Незалежно від вашого рівня підготовки, витривалості і професіоналізму, рекомендуємо вам відмовитися від виконання дуже складних і небезпечних вправ, займаючись на відкритому повітрі. У разі отримання травми, по близькості може не виявитися нікого, хто зміг би надати вам допомогу. Тому обмежтеся набором простих, але ефективних вправ, які допоможуть підтримувати ваші м'язи у постійному тонусі, але при цьому не завдадуть шкоди.