Вправи для косих м'язів живота

вправи для косих м'язів живота

Мати гарний, плоский живіт – мрія практично кожної жінки. Для цього необхідно не тільки дотримуватися певного раціону, в якому відсутня жирна і смажена їжа, солодке і борошняне, але і регулярно виконувати комплекс спеціальних вправ, спрямованих на тренування м'язів преса. Часто увага приділяється лише верхньому і нижньому черевному пресу, однак, важливе значення мають і косі м'язи живота. Вони допомагають сформувати витончену, тонку талію, прибрати жир на боках, а також перешкоджають зсуву хребетних дисків і утворення різних травм в районі попереку. Щоб зміцнити весь м'язовий каркас, вам необхідно не забувати про вправи для косих м'язів живота, включаючи їх в свою обов'язкову програму. Вправ існує досить багато, але і серед них є найбільш ефективні.

Вправа 1

Розмістилися на підлозі, лежачи на спині. Ноги зігніть, поставивши на підлогу повну стопу і відсунувши їх від себе максимально далеко. Руки складіть на потилиці таким чином, щоб лікті дивилися строго в сторони. Па видиху піднімайте корпус вгору, після чого проворачивайте його спочатку в одну, а потім в іншу сторону, торкаючись ліктями протилежних колін. Потім поверніться в початкове положення, плавно опустивши спину на підлогу, і повторіть вправу 10-15 разів.

Вправа 2

Для виконання цієї вправи, залишайтеся лежати на підлозі. Руки розміщуються на потилиці так само, як описано в попередній вправі. Ноги підніміть вгору так, щоб вони були перпендикулярні підлозі, а потім зігніть їх в колінах до тих пір, поки вони не утворюють прямий кут. Принцип даного вправи заснований на скручуванні, найбільш продуктивних при тренуванні косих м'язів живота. Підніміть корпус, відірвавши лопатки від підлоги, і проворачивайте його в одну, а потім в іншу сторону. В цей час нога, відповідна ліктя, який тягнеться вперед, випрямляється, не торкаючись при цьому статі, а лікоть прагне до зігнутому коліну. По черзі міняйте ноги і руки, виконавши вправу 20 разів.

Вправа 3

Лежачи на спині, зігніть в колінах ноги, розставивши їх трохи ширше ширини плечей, руки витягніть уздовж корпусу. Злегка підніміться, відірвавши лопатки від підлоги, але при цьому сильно не прогинаючи спину. Тепер, по черзі робіть нахили корпусом вправо і вліво, дістаючи кінчиками пальців руки до п'яти відповідної ноги. При здійсненні вправи спина повинна бути нерухомою і не виконувати скручивающих рухів. Ритм нахилів рекомендується взяти прискорений, тоді м'язи будуть працювати інтенсивніше. Зробіть по 10 нахилів в кожну сторону.

Вправа 4

Вихідне положення цієї вправи – лежачи на спині. Ноги зігнуті в колінах так, щоб стопи повністю стояли на підлозі, руки зчеплені в замок за головою, лікті розведені в сторони. Поставте одну ногу на коліно іншої так, щоб щиколотка верхньої ноги розміщувалася на вершині коліна нижній, а коліно верхній дивилася в бік. Тепер виконуйте скручують руху, провертаючи корпус по підлозі. При цьому лікоть руки, протилежної верхній нозі, тягнеться до її коліна, а інша рука повністю залишається на підлозі. Після того, як ви зробите 10 поворотів, поміняйте ноги і виконуйте повороти в іншу сторону таку ж кількість разів.

Вправа 5

як і раніше залишаючись лежати на підлозі, підніміть ноги, зігнуті в колінах на 90 градусів, вгору, розвівши руки в сторони, розгорнувши їх долонями до підлоги. Тепер повільно проворачивайте всю нижню частину корпусу, включаючи стегна і таз спочатку вліво, а потім вправо, опускаючи її до тих пір, поки коліна не торкнуться підлоги. Ноги при цьому тримаємо разом і зберігаємо в колінах прямий кут. При повороті ніг розгортаємо голову в протилежний бік, упираючись руками в підлогу. Виконується вправа досить повільно і акуратно. Якщо відразу не вдається торкнутися колінами до підлоги, не поспішайте, з часом м'язи стануть сильнішими, і ви зможете збільшити амплітуду поворотів.

Вправа 6

Ляжте на бік, злегка зігнувши в колінах ноги, верхню руку покладіть за голову, а нижню витягніть вперед, щоб вона лежала перпендикулярно корпусу долонею вниз. Тепер піднімайте корпус вгору, відводячи його чітко в бік, не нахиляючись вперед і не прогинаючись в попереку. Тягніться ліктем до стегна, злегка спираючись на нижню руку, але не облокачиваясь на її лікоть. Не варто підніматися занадто високо, достатньо просто трохи відірвати лопатку від підлоги. Виконується вправу 10 разів, після чого необхідно розвернутися на інший бік і виконати все те ж саме.

Вправа 7

Це вправа аналогічно попередньому, однак, трохи ускладнене. Всі також залишаючись лежати на боці, витягнувши одну руку вперед, а іншу помістивши на потилиці, випряміть верхню ногу, а нижню залиште зігнутою. При підйомі корпусу піднімайте пряму ногу, намагаючись скластися навпіл, і опускайте її при опусканні корпусу. Якщо вам складно виконувати вправу з рівною ногою, можете піднімати разом з корпусом ногу, зігнуту в коліні. Не забувайте при цьому відводити корпус строго у бік, не нахиляючись вперед або назад. Надалі можна відривати від підлоги відразу дві ноги, це посилить навантаження на м'язи.

Вправа 8

Ця вправа називається планка. Воно тренує не тільки косі м'язи живота, але і м'язи черевного преса, а також руки і ноги. Для його виконання потрібно мати не тільки підготовлені м'язи, але й витривалість. Спочатку ляжте на бік, потім випряміть нижню руку, яка буде опорою для корпусу, упріться долонями в підлогу, а верхню покладіть на талію. Ваш тулуб має являти собою одну пряму лінію, починаючи від ступень, які бічною стороною впираються в підлогу, і закінчуючи головою. Ні в якому разі не прогинайтеся в талії, не відхилятися вперед або назад, інакше навантаження на одну групу м'язів буде набагато сильніший, ніж на іншу, що може стати причиною травми. Залишайтеся в такому положенні максимальний час, поки не відчуєте сильне печіння в бічних м'язах. Після цього виконайте це ж вправу, перевернувшись на інший бік. Якщо вам дуже важко стояти на руці, зігніть її у лікті і облокотитесь на нього.

Вправа 9

Це вправа виконується стоячи і для нього знадобляться обважнювачі у вигляді гантель. Встаньте рівно, ноги розставте на ширину плечей, в кожну руку візьміть по гантелі. Досить буде гантель вагою 1-2 кілограми, які забезпечать необхідну навантаження на косі м'язи живота. Одну руку з гантелей зігніть в ліктях і покладіть на талію, а другу підніміть над головою. Тепер, не поспішаючи, опускайте руку в протилежну сторону, перекидаючи її через голову, нахиляючи разом з нею весь корпус. Стегна при виконанні нахилу повинні залишатися нерухомими. Нахиліться максимально глибоко, після чого поверніться у вихідну позицію і повторіть вправу в іншу сторону. Зробіть в кожну сторону по 10 нахилів.

Вправа 10

Тренувати косі м'язи живота можна за допомогою фітболу. Ляжте на фітбол боком таким чином, щоб він виявився у вас на талії. Ноги при цьому повинні бути рівними і упиратися бічною частиною ступні на підлогу, а руки зчеплені за головою, лікті розставлені в сторони, а корпус становити пряму лінію з ногами. Тепер плавно опускайте корпус вниз, дістаючи нижнім ліктем до фітболу, і піднімайте його вгору, намагаючись дотягтися до стегна. Виконуйте такі нахили з максимальною амплітудою, не роблячи різких і ривкових рухів. Під час занять на фітболі м'язів забезпечується додаткове навантаження, так як вам необхідно не тільки виконувати вправи, але і утримувати рівновагу.