Йога для схуднення

вага,жир,йога,схуднення,прес

Коли будете робити комплекс, ні в якому разі не нехтуйте розслаблюючими вправами (1-2, 9-10). Ці пози так само важливі для схуднення, як і напружені положення тіла (3-8), під час виконання яких спалюються калорії. Виконуйте вправи, скільки зможете, і поступово збільшуйте тривалість. Під час асан ні в якому разі не повинно порушуватися дихання. Робити вправи можна як на початку дня, так і ввечері. Але якщо будете займатися вранці, обов'язково виділіть наприкінці комплексу 15 хвилин на розслаблення. А ввечері, після вправ, одразу лягайте спати.

1. Обертання головою

І. п. Сядьте на стілець (або п'яти). Повільно, розслаблено обертайте головою. На вдиху — по задній "траєкторії", на видиху — по передній. Зробіть 6 повних обертань у кожну сторону.

Мета  Вправа допомагає розслабити м'язи шиї і "випустити пар" стресу. Його виконують вранці.

2. Нахил і закидання голови

І. п.. Витягайте шию вгору, притискаючи при цьому підборіддя до підяремної виїмці. Плечі опущені, хребет витягнуть, не затискайте його лопатками. Потім, піднімаючи голову, потягніться нею вгору і закиньте назад, витягаючи "горло". Повторіть 3 рази.

Мета  Стискання і розтискання зони щитовидної залози допомагає нормалізувати її роботу. А "щитовидка", крім усього іншого, відповідає і за наш обмін речовин. Цю асану теж виконують вранці.

3. Поза воїна

І. п. Встаньте прямо. Зробіть правою ногою крок вперед. Руки, з'єднавши долонями, витягніть вгору. Ліва нога пряма, права зігнута в коліні так, щоб гомілка була перпендикулярна підлозі. Дивіться на великі пальці рук. Вага розподілена між ногами строго рівномірно. Постарайтеся простояти так хвилину. Потім поміняйте ногу і постійте ще хвилину.

Мета  Вправа відмінно спалює калорії! Намагайтеся стояти як можна довше, ви відчуєте сильне напруження — це означає, що жиросжигающее дію пози збільшується.

4. Нахил вперед

І. п. Встаньте прямо, ноги разом, вага розподілена рівномірно по всій стопі. Нахиліться якомога нижче і залишіться в цьому положенні як можна довше. Постарайтеся простояти так протягом 9 глибоких вдихів і видихів. Ноги повинні бути абсолютно прямими.

Мета  Поза відмінно розслаблює поперек, прискорює обмін речовин.

5. Баланс

І. п. Встаньте прямо. Підніміть ногу, зігнувши її в коліні і обхопивши руками. Стійте так як можна довше, зберігаючи рівновагу. В метрі перед собою на підлозі поставити точку і поглядом "тримайтеся" за неї.

Мета  Ця асана допомагає досягти врівноваженого внутрішнього стану. Вважається, що чим спокійніше людина в житті, тим краще йому вдається тримати рівновагу. Відповідно, тренуючи це вміння, ми вчимося спокійно сприймати і себе, і все, що відбувається навколо.

6. Баланс на сідницях

І. п. Сядьте на підлогу. Ноги, сполучені разом, підніміть, злегка зігнувши в колінах. Руки витягніть вперед. Корпус трохи нахиліть назад, спина весь час повинна залишатися прямою. Намагайтеся утриматися в такому положенні хвилину.

Мета  Це жиросжигающее вправа допомагає зменшити "відкладення" і тонізує внутрішні органи.

7. Стійка на руках і ногах

І. п. Ляжте на підлогу, на живіт. Ноги на ширині стегон, руки зігнуті в ліктях, долоні лежать на підлозі під плечима. Зіпріться на пальці ніг і долоні. Постарайтеся піднятися. В ідеалі ви повинні відірвати тіло від підлоги. Руки залишаються зігнутими в ліктях, тіло пряме, рівномірно піднята над підлогою на невелику висоту. При виконанні ні в якому разі не порушуйте дихання. Якщо це не вдається, то краще не відривайтеся від статі, тільки намагайтеся відірватися — додайте до цього максимальне зусилля, головне, щоб дихання залишалося рівним. Постарайтеся утримати позу протягом хвилини.

Мета  Ця асана спалює жир і зміцнює спину. Дуже часто саме її слабкі м'язи стають причиною великого живота: внутрішні органи "зміщуються" вперед, і ніякі вправи на прес не дають бажаного результату. Тому, як не дивно, для того щоб прибрати животик, укріплюємо спину.

8. 30-60-90

І. п. Ляжте на спину, прямі руки витягніть за голову. Підніміть ноги на 30° і тримайте їх в такому положенні протягом 2 або 3 глибоких вдихів-видихів. Потім підніміть на 60° і тримайте стільки ж, потім — на 90°. З останнього положення опустіть ноги спочатку на 60°, потім на 30°. У кожному положенні утримуйтеся на однакову кількість вдихів-видихів (2-3).

Мета  Вправа зміцнює спину, допомагає прибрати живіт.

9. Перевернута асана

І. п. Ляжте попереком на згорнуту ковдру, підніміть прямі ноги вгору. Постарайтеся підняти таз якомога вище. Добре б утриматися в такому положенні 2 -5 хвилин.

Мета  Поза дуже корисна при варикозному розширенні вен і допомагає при безсонні. Добре знімає внутрішнє напруження — одну з головних причин повноти. Крім того, йоги вважають, що коли ми перебуваємо в перевернутому положенні, наші біологічні годинники запускаються назад, тобто, ми молодшаємо. Цю асану добре виконувати біля стінки.

10. Шавасана

Якщо ви виконуєте комплекс вранці, то завершите його розслаблюючим вправою. Ляжте на спину, розслабте все тіло і, не рухаючись, полежіть так 15 хвилин.