Закололо в боці під час бігу: що робити?

біль,увагу,дихання,живіт,симптом,спазм

Знайома історія: ви біжите і раптом пліч проколює гостра біль у животі схоплює спазм або боляче стискається в предсудорожной агонії нога?

Практично всі бігуни знайомі з цими симптомами. Але ви можете зменшити ризик появи таких неприємних відчуттів, якщо будете діяти швидко.

Неприємні відчуття в боці

Цей спазм вражає вас у боці або навіть в нижній частині живота. Основною причиною є поверхневе дихання, не задействующее нижню частину легенів. Колючий біль у боці — перший «дзвіночок», який попереджає вас про неправильному диханні. Крім цього причиною може бути порушення в рівні електролітів у крові (кальцію, калію і натрію).

Спазми в животі

Цей симптом також може вказувати на поверхневе дихання або бути наслідком того, що ви з'їли або випили перед тренуванням. Якщо ви випили занадто багато рідини, вона може перешкодити вам дихати глибоко. Ненормальний рівень натрію, калію і кальцію також може стати причиною спазмів у животі.

Спазми в ногах

Судома в нозі під час бігу часто може вказувати на зневоднення.

Як запобігти спазми під час бігу

Щоб в боці не з'явилася колючий біль, дихайте глибоко. Для цього покладіть руку на живіт і зробіть глибокий вдих. При глибокому подиху на вдиху живіт піднімається, а не груди. Ця біль частіше вражає новачків в бігу, не звиклих до глибокому диханню.

Щоб уникнути цієї неприємності, не починайте бігти швидко з самого старту: перші 10 хвилин краще себе не перевтомлювати.

Зіграти свою роль у появі спазмів у боці можуть і нерви. Коли ви переживаєте, то починаєте дихати частіше і, як наслідок, більш поверхнево.

Що їсти і пити перед тренуванням

Щоб запобігти спазми в животі, зверніть увагу на те, що ви їсте перед тренуванням і чи можете прослідкувати якусь закономірність. Можливо, справа у травленні. Не переїдайте перед бігом.

У цілому, рекомендується перекусити простими вуглеводами (наприклад, фруктами) і випити води. Знову ж таки, стежте за реакцією організму: комусь стає погано після бананів, але не після яблук.

Професійні бігуни рекомендують пити

  • 500-600 мл рідини за 45 хвилин до тренування
  • 60-120 мл кожні 15 хвилин під час бігу

Що робити, якщо під час бігу вас застав спазм

Якщо у вас закололо в боці або на животі під час бігу, зменшіть швидкість. Перейдіть на крок і дихайте глибоко 2-4 хвилини. Якщо ногу звело судомою, зупиніться, відпочиньте і випийте води, а краще спортивний напій з електролітами.