Користь лазні. Вплив лазні на організм. Як паритися в лазні?

як паритися в лазні як правильно паритися в лазні користь лазні лазня омолодження вплив лазні на організм

Існує величезна кількість методик, в основі яких лежить позбавлення від токсинів і шлаків через шкірні покриви. І це не дивно. Шкіра - найбільший орган людини. Дайте шкірі дихати і потіти, і тіло буде Вам вдячне.

Оздоровчий ефект від сухою або вологою парилки залежить від періодичності. Найкраще відвідувати лазню або сауну один раз в тиждень, можна і два тижні разів. Але тільки не раз в півроку чи рік — тоді стійкого оздоровчого ефекту не вийде.

останнім часом ми постійно бачимо по телевізору рекламу різних косметичних препаратів, що допомагають уникнути появи зморшок на обличчі.

І жінки, намагаючись виглядати молодше, витрачають величезні кошти на ці препарати, забуваючи про те, що існують більш доступні і перевірені століттями методи. Зморшки - це наслідок порушення функції сальних залоз і, отже, наслідок втрати шкірою пружності.

Шкіру потрібно тренувати! Гаряча лазня - чудовий тренажер і очищувач шкіри. Досягти краси можна, отримуючи від цього задоволення. Лазня - це задоволення, радість! Вона здатна замінити багато косметичні засоби - допомагає не тільки уникнути зморшок, але і зберегти пружність шкіри, скинути зайву вагу, очистити організм від шлаків.

Встановлено, що лазнева процедура значно знижує рівень молочної кислоти в організмі - основного фактора втоми. Лазня заспокоює організм, допомагає йому впоратися з хворобами, стресами, працює на здоров'я.

Лазня впливає на організм багатосторонньо. Найважливіші фактори її фізіологічного впливу - температура, вологість, механічний та тимчасове вплив. Висока температура парної подразнює терморецептори шкіри і слизових оболонок верхніх дихальних шляхів.

Насичення повітря водяними парами сприяє обміну повітря в легенях, покращує діяльність слизової оболонки дихальних шляхів внаслідок конденсації на ній водяної пари, що впливає на терморегуляцію тіла через потовиділення.

Під впливом лазні підвищується споживання кисню і збільшується виділення вуглекислого газу. Під час перебування в парній збільшується частота дихання до 20 вдихів в хвилину, збільшується життєва ємність легень іноді на 20%, зростає вентиляція легенів. Ще до підвищення внутрішньої температури тіла під впливом локальної гіпертермії прискорюються обмінні процеси в організмі.

Стародавні медики вважали підвищену температуру «очищаючою силою».

В парильні серце починає працювати активніше - пульс підвищується до 120 ударів в хвилину. Починає рухатися резервна кров. Кров приливає до шкіри.

Нервове напруження спадає, спостерігається приємна млявість, розслабленість. Організм відпочиває від повсякденних турбот.

А про користь лазні для шкіри знають все. Виходячи з лазні, ми часто говоримо: «Я наче помолодшала на десять років!» І це дійсно так.

Справа в тому, що наша шкіра під впливом пара починає посилено» потіти. Забиті жиром і брудом пори розкриваються, шкіра очищається і починає дихати «на повні груди». Ось чому необхідно після останнього заходу в парильню добре вимитися жорсткою мочалкою. Вона видаляє з поверхні шкіри відмерлі клітини, чорні крапки і бруд.

Маски для обличчя теж краще робити саме в лазні.

Банна процедура з ширянням - це ціла наука.

Як правильно паритися в лазні?

Вирушаючи в баню, візьміть з собою наступні засоби: змінна білизна, віник, простирадло, махровий рушник або халат, мило або шампунь, ножиці для нігтів, пемзу для підошов ніг, мочалку, гребінку, масажну щітку, вовняну шапочку, шльопанці. І обов'язково рушник або невелику простиральце, на якій будете сидіти в парильні.

Після душу перед заходом в парилку обмотайте голову рушником або надіньте вовняну шапочку.

Увійшовши в парилку, не лізьте відразу на полиць. Спочатку треба 5 — 7 хвилин посидіти або полежати внизу на середній полиці. Тіло повинне попередньо прогрітися при порівняно невеликій температурі. Нагрівання викличе необхідне розширення судин, і почнеться потовиділення.

Після першого прогрівання (через 5 — 7 хвилин) виходите з парилки і відпочиньте. При цьому, піднімаючись з полку, не вставайте різко — можна втратити рівновагу. А вийшовши з парильні, не лягайте відразу, краще 2 — 3 хвилини походити.

Відпочивати між заходами в парилку треба 15 — 20 хвилин. Під час відпочинку непогано б випити маленькими ковтками чашку свіжозавареного трав'яного чаю, стакан квасу, соку або мінеральної води.

Після відпочинку можна знову йти паритися.

Якщо Ви паритеся з віником, вологість повинна бути більш високою. Якщо поливати камені невеликими порціями води, можна зробити пару менш вологим, «легким» і «м'яким».

Баня підсилює обмін речовин і сприяє виведенню шлаків і тому затримує старіння.

Старіння - самоотруєння організму продуктами обміну речовин. Старіючий організм - це зашлакованная система з затухаючими процесами самовідновлення з-за малих фізичних навантажень, детренированности серцевого м'яза і системи кровообігу.

Практичний досвід, а також вивчене експериментальним шляхом вплив сауни і лазні на біоелектричну активність мозку показують, що вони сприяють також підготовці організму до сну.

Основні правила ширяння

 • Перед початком польоту необхідно вимитися під душем, обтертися насухо рушником;
 • не поспішайте, найбільша користь від лазні - коли можна не поспішаючи кілька разів зайти в парильню з короткими інтервалами відпочинку;
 • в кінці - тривалий відпочинок;
 • уникайте ширяння, якщо Ви нездорові;
 • паритися в лазні можна не менше, ніж через одну—дві години після їжі;
 • не слід пити багато рідини і в жодному разі не можна вживати алкогольні напої;
 • не пийте дуже холодні напої;
 • не варто йти в лазню голодної;
 • після тривалих фізичних навантажень треба спершу відпочити;
 • у лазню можна йти відразу після напруженої розумової роботи;
 • зніміть всі прикраси, годинник, окуляри;
 • не паліть і менше рухайтеся;
 • в парній дихати відкритим ротом;
 • не поливайте каміння під час першого заходу, нехай легкі звикнуть до вологого повітря;
 • якщо контраст доставляє Вам задоволення, в проміжках між заходами в парилку прийміть душ, пориньте в холодну воду або поваляйтесь в снігу. Але якщо Ви використовуєте лазню як процедуру для схуднення, не користуйтеся контрастами;
 • короткий відпочинок більш важливий, ніж контраст;
 • підніміться на полиць ближче до стелі, щоб сильніше прогрітися, і спускайтеся вниз, щоб охолонути;
 • остывайте після лазні не менше 20 хвилин, в цей час можна прийняти душ;
 • не витирайтеся рушником, повітря висушить шкіру, поки Ви остываете.

І в ув'язненні хотілося б відзначити: ті почуття, які ми відчуваємо в сауні, відображені у фінському вислові: «У сауні проходить гнів». Відбувається практично миттєве позбавлення від тих стресових ситуацій, які гнобили Вас до порога лазні.

Питається, які можуть бути переживання з приводу складнощів на роботі або суперечок з чоловіком або одним, коли Ваше тіло потрапляє в пекучі обійми пара. Погодьтеся, в таких екстремальних умовах Вам вже не до побічних переживань!

А це значить, що звільнена від гніту негативних впливів психіка починає автоматично благотворно впливати на роботу всіх без винятку систем нашого організму. Хіба цього мало?