Перлинні ванни, показання, протипоказання

перлинні ванни показання протипоказання

Гідротерапія має багато варіантів, і кожен з них знаходить своїх прихильників. Як правило, лікувальні водні процедури здійснюють у медичних закладах, санаторіях і косметологічних клініках, якщо своєю метою захід ставить позитивний вплив на шкірні покриви тіла. Дана стаття присвячена різновиди гідротерапії, назва якої наповнене романтикою, а що лежить в основі останнього передбачуваний процес доставляє людині неймовірно приємні відчуття. Мова піде про перлинних ваннах.

Особливості процедури

Одразу ж варто зазначити: найменування лікувального заходу оманливе – нічого спільного з дорогоцінними каменями перлинні ванни не мають. Термін цей походить від візуального ефекту процесу терапії водою в даному випадку. Суть перлинних ванн полягає в гідромасажі, а точніше, його різновиду, при якій вплив на тіло людини впливає тандем води і повітря, що нагнітається під тиском 0,5 - 1,5 атмосфер через спеціальну решітку, що встановлена на дні ємності з живлющою вологою. Подачу цю здійснює компресор. Повітря вступає в контакт з водою у формі численних бульбашок, оскільки виходить з великої кількості трубочок з малими отворами. Вода у ванні прісна, температура її становить 35-36º С. В свою чергу повітря, що нагнітається компресором, прогріта до 18-20º. В результаті різниці температур союз двох стихій чинить на тіло людини, що знаходиться в ванні, - до речі кажучи, в лежачому положенні, - корисне контрастне вплив.

Завдяки великій кількості повітряних бульбашок у воді гідростатичний тиск останньої знижується. Це призводить до посилення механічної дії водно-повітряного коктейлю на організм пацієнта. У той же час ступінь насичення рідини бульбашками можна відрегулювати за бажанням допомогою зміни рівня тиску.

Таким чином, перлинні ванни надають на тіло людини подвійний ефект: механічний і температурний. За рахунок них в організмі пацієнта і безпосередньо в епідермісі відбувається активізація обмінних процесів. Одна процедура триває 10-15 хвилин. Загальний курс становить 0,5 – 1 місяць, для отримання максимального результату необхідно пройти 10-15 процедур, не менше. Точні призначення може зробити лише лікар, який, втім, і вирішує, чи потрібен вам за станом здоров'я терапія у вигляді перлинних ванн чи ні. Таке лікування здійснюється як щодня, так і через день. По закінченні процедури не можна давати собі фізичне навантаження. Спостереження за станом пацієнта, контроль за процесом різновиди гідротерапії, а також за прогресом клієнта через прийняття перлинних ванн знаходяться в компетенції досвідченого фахівця.

Користь і свідчення перлинних ванн

Перлинні ванни володіють вкрай цілющими властивостями. Вони активізують кровообіг, усувають біль у спині, знімають напругу в м'язах. Даною процедурою під силу нормалізувати артеріальний тиск, знищити будь-які прояви ревматизму, значно полегшити стан при артриті і поліартриті. Під впливом тандему води і повітряних бульбашок відбувається стабілізація відтоку лімфи і зникнення вогнищ запалення. Розслабляючий ефект перлинних ванн благотворно впливає і на нервову систему. Людина позбувається від тривоги, неспокою, в його душі настає заспокоєння, істотно поліпшується настрій. Перлинні ванни виявляються досить корисними для шкіри, оскільки в ході таких процедур епідерміс насичується киснем. Як наслідок, покращується природний відтінок епітелію, останній розгладжується, позбавляється лущення, почервоніння, вугрової висипки.

У зв'язку з усім перерахованим вище можна зробити логічний висновок: показань до застосування перлинних ванн дуже багато. Їх призначають при гіпертонії I-II ступеня, нейроциркулярной дистонії, психозах, істерії, посттравматичному астенічному синдромі, загалом стомленні, захворюваннях опорно-рухового апарату, хронічних недугах типу пневмонії, виразки шлунка, при гастриті, бронхіті. Допоможуть перлинні ванни людям з порушенням обміну речовин, які страждають безсонням, порушеннями роботи серця, мають надлишкову вагу. Показано вони і дітям, особливо при неврозах і хронічних недугах.

Протипоказання перлинних ванн

Розглянута нами різновид гідротерапії здатна зашкодити здоров'ю пацієнта в результаті її застосування громадянами, в анамнезі яких значаться захворювання, несумісні з використанням даного лікувального заходу. Перлинні ванни не можна приймати, якщо у вас тромбофлебіт, варикозне розширення вен, загострення виразкової хвороби, цукровий діабет. Протипоказані такі водні процедури у разі наявності у людини злоякісної пухлини, артеріальній гіпертензії ІІ-ІІІ ступеня, гнійників, грибка шкіри, будь-яких сильних запалень – як внутрішніх, так і зовнішніх, а також туберкульозу, ішемії 2-3 ступеня. Потрібно терміново припинити сеанс гідротерапії, якщо у пацієнта раптом почалося неконтрольоване почуття тривоги або фізичний дискомфорт. Важливим забороною на застосування перлинних ванн служить індивідуальна непереносимість. Вагітним жінкам потрібно проконсультуватися з лікарем перед застосуванням процедури.

Різновиди перлинних ванн

В даний час є два поширених виду лікувального заходу із залученням одночасно води і бульбашок повітря. Це хвойно-перлинні і мінерально-перлинні ванни. Відмінність їх від стандартної процедури елементарно і лежить на поверхні: у першому випадку у ванну з повітряно-водяною сумішшю додають екстракт хвої, у другому – термальну або мінеральну воду.

Розглянемо переваги хвойно-перлинних ванн. Завдяки додатковому рослинного компоненту, - між іншим, вкрай цілющому – приймає ванну людина отримує підвищення імунітету, загоєння подряпин і інших дрібних ушкоджень на тілі, виліковується від алергії. Важливо відзначити, що хвойно-перлинні ванни досить ефективні на початкових стадіях захворювань. Вони показані при гастриті, бронхіті, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, пневмонії, причому гострого характеру. Зате дану процедуру можна застосовувати людям з вазомоторными порушеннями і вегетосудинною дистонією. Хвойно-перлинні ванни мають приємний лісовий аромат, а тому ефективні і в якості методу ароматерапії.

Що можна сказати про мінерально-перлинних ваннах? На відміну від звичайних перлинних ванн вони насичують організм людини мікро - і макроелементами. А найкращою проникність останніх сприяє присутність у воді повітряних бульбашок. Показання та протипоказання до застосування цієї процедури ідентичні таким до проведення лікувального заходу.

Перлинні ванни в домашніх умовах

Для здійснення гідротерапії за допомогою насиченої повітряними бульбашками води доведеться звернутися в спа-салон або медичний заклад. Але так як процедура ця досить дорога, можна спробувати здійснити щось подібне самостійно вдома. Щось подібне, тому що повноцінну перлову ванну реально прийняти, якщо у вас є необхідне обладнання, а таке придбати навряд чи вийде. Але і віддалений аналог корисної процедури матиме благотворний вплив на ваш організм.

Ванільно-перлинна ванна. Знадобиться: гліцерин, рідке мило, ванільний екстракт. Змішайте інгредієнти, вилити готову субстанцію у ванну в кількості 1 стакан.

Медово-перлинна ванна. Знадобиться: дитяче косметичне масло, ваніль, мед, шампунь без віддушки. Точно також всі змішайте і використовуйте на ванну ½ склянки розчину.

Лавандово-перлинна ванна. Склад: ефірні олії лаванди, евкаліпта, коксове та кастильське оливкова олії. Така ванна подарує і потрібні бульбашки повітря, і розслаблення, а ще надасть охолоджуючий ефект.

Здоров'я вам!