Сонцезахисні креми: правила й помилки

аспірин,губи,крем,одяг,сонце,сонцезахисні окуляри,сонцезахисний крем,ультрафіолетові промені

Захист від шкідливих сонячних променів — не тільки косметична, але й життєва необхідність.

Згідно з даними Американського товариства боротьби з раковими захворюваннями, понад мільйон випадків раку шкіри було зареєстровано в США тільки в 2007 році. Однак, багато з них могли б запобігти при правильному профілактичному догляді за шкірою.

Сонцезахисні засоби — ключ до профілактики раку шкіри, ось тільки використовувати їх — не значить наносити шар крему тільки по прибуттю на пляж. Дотримуйтесь цих правил, щоб зберегти шкіру здоровою і невразливою до сонячних опіків:

  • Не забувайте наносити сонцезахисні засоби, навіть якщо ви залишаєтеся весь день вдома. Скляні вікна затримує ультрафіолетові промені спектра В (викликають сонячний опік), але пропускають ультрафіолетові промені спектру А, які пригнічують імунну систему і призводять до появи зморшок і пігментних плям. Особливо будьте пильні під час тривалих поїздок на автомобілі, оскільки УФА також проникають крізь скла машини.
  • Наносити сонцезахисні засоби не тільки на обличчя. Навіть якщо ви не на пляжі або біля відкритого басейну, необхідно наносити сонцезахисні засоби на руки, область декольте, передпліччя, губи і вуха. Ці частини тіла піддаються прямої дії сонячних променів і не тільки швидко починають проявляти ознаки старіння, але вони уразливі перед розвитком меланоми.
  • Не вважайте, що дія «водостійких» сонцезахисних кремів триває довше. Навіть такі кошти перестають діяти, якщо ви проводите у воді 30 хвилин. До того ж, вони швидко стираються при витирання рушником.
  • Не думайте, що тінь залишить вас у безпеці. Шкоду від сонця не послаблюється зими: сніг може відображати до 80% сонячних променів. Сонячне світло проникає не тільки через парасольки та плетені навіси, але може також відбиватися від піску, води, асфальту та інших поверхонь, що відбивають.
  • Не панікуйте. Якщо отримали сонячний опік. Більшість таких опіків лучаться за допомогою прохолодних ванн, зволожувачів, безрецептурних кремів з гідрокортизоном і протизапальних засобів, таких як аспірин і ібупрофен. Однак, якщо у вас з'явився головний біль, озноб або жар, це може вказувати на тепловий удар. Негайно звертайтесь за допомогою в цьому випадку.
  • Наносите сонцезахисний крем (SPF 15 або вище) кожен день у році. Навіть у похмурий день 80% сонячних ультрафіолетових променів можуть проникати через хмари.
  • Наносите крем до того, як вийти на вулицю. Для максимального ефекту сонцезахисний крем повинен повністю вбратися в шкіру. Наносьте його за 15-30 хвилин до виходу на вулицю.
  • Уникайте сонце в середині дня. Самим великої шкоди завдають сонячні промені між 10 годинами ранку і 4 годинами дня, тому їх краще уникати.
  • Носіть одяг, що захищає від сонця. Легкий одяг з довгими руковами і штанинами, широкополі капелюхи і сонцезахисні окуляри допоможуть знизити шкоду від сонячних променів.