Все про солярії: шкода і користь солярію. Як правильно засмагати в солярії?

шкоду солярію солярій правильно засмагати після солярію все про солярії шкідливий солярій солярій користь вибір солярію

Літнє сонце щедро дарує нам відчуття свята, краси та молодості - все, чого нам так не вистачає довгими зимовими днями. На щастя, зараз, наявність хорошого солярію в найближчому косметичному салоні або спортивному клубі рятує положення.

Солярій хороший не тільки тим, що надає нашій шкірі приємний засмаглий відтінок. В ньому досягається непоганий косметичний і лікувальний ефект: очищається шкіра, прогріваються м'язи, що сприяє релаксації, знезаражуються легені. І все це завдяки тому, що енергія світла надає сприятливу дію на ряд процесів, що протікають в організмі, наприклад, на обмін речовин, що здавна використовується навіть при лікуванні різних захворювань.

Яка ж від солярію користь?

Відвідуючи солярій можна придбати користь:

- придбати красивий загар.
- знизити в значній мірі ризик захворювання остеопорозом. Більш ніж сто функцій нашого організму знаходяться в залежності від впливу сонячних променів. Одна з них - синтез вітаміну D. Цей вітамін відповідає за засвоєння організмом кальцію, втрата якого відбувається при остеопорозі.
- попередити рак, знизити ризик гіпертонії і усунути такі проблеми, як псоріаз, вугри і випадання волосся, про що свідчать останні дослідження японських вчених. Для цього необхідні двадцятихвилинні сеанси в солярії протягом зимового періоду.
- допомогти вашому імунітету впоратися з великою кількістю інфекцій, якщо ви схильні до частих застуд.
- допомогти і при розширених, але ще не доведених до хронічного варикозу судинах ніг, при рельєфною сіточці просматривающихся капілярів на руках і ногах.

У всіх цих випадках солярій стає незамінним засобом оздоровлення.

Але штучні сонячні промені в солярії в надмірній кількості можуть завдати шкоди: призвести до багатьох проблем - зростання пухлин, порушення структури волосся, зміни пігментації шкірного покриву, втрати еластичності шкіри.

Щоб уникнути подібних проблем, варто дотримуватися правил при відвідуванні солярію.

Солярій - як правильно засмагати?

- перед солярієм бажано помитися з милом за півтора-дві години до процедури або, якщо ви миєтеся безпосередньо перед процедурою, замінити мило на більш щадну рідку піну, щоб не руйнувати захисну жирову змазку.
- не користуйтеся духами або який-небудь косметикою - деякі з них містять фотосенсибилизирующие речовини і замість засмаги можуть призвести до подразнення шкіри.
- єдиний крем, який допускається при засмагу в солярії — сонцезахисний, а на губи потрібно нанести захисний бальзам.
- проконсультуйтеся з лікарем, якщо ви приймаєте ліки - деякі з них підвищують світлочутливість шкіри і можуть спровокувати сонячну алергію.
- на очі слід надягати окуляри, а покривати волосся косинкою, щоб вони не вигоряє і не ставали ламкими.
- не приймайте сонячні промені повністю оголеними, особливо це стосується захисту молочних залоз. Нехтувати цим правилом дійсно небезпечно, якщо ви переступили тридцятирічний рубіж.
- випийте після солярію чашечку трав'яного вітамінізованого чаю або соку, багатого вітаміном С, прийміть душ, бажано з гелем для чутливої шкіри і нанесіть на шкіру зволожуючий лосьйон.

Якщо говорити про частоту відвідування солярію - не намагайтеся засмагнути в солярії відразу, масованими дозами. В середньому для отримання стійкого відтінку потрібно відвідати солярій 4-6 разів не частіше, ніж через день. Потім можна засмагати 1-2 рази на тиждень для підтримки отриманого кольору. Але в основному, кількість сеансів визначається індивідуально в залежності від типу шкіри.

Кількість відвідувань солярію в залежності від типу шкіри

1. Тип перший: шкіра смаглява, оливкова, грудні соски теж темні. Волосся темне, очі темні, веснянки, як правило, відсутні. Такі люди добре засмагають і не піддаються опіків. Рекомендується 10-12 сеансів по 30 хвилин.

2. Тип другий: шкіра світла або злегка смаглява, грудні соски досить темні. Волосся темно-русяве, каштанове, а очі сірі або карі, веснянки відсутні. Шкіра цього типу прихильно ставиться до ультрафіолету. Перший сеанс 15 хвилин, через один день - тривалість сеансу 30 хвилин. Наступні сеанси в тому ж режимі - півгодинні.

3. Тип третій: шкіра світла, грудні соски світлі, веснянок мало або немає зовсім. Очі сірі, блакитні або зелені, волосся світло-русяве, каштанове. Такі люди чутливі до ультрафіолетових променів і легко обгорають. Краще відвідувати солярій 2-3 рази в тиждень з перервами на 2 дні. Сеанси по 15 хвилин. При такому типі шкіри користуватися солярієм цілий рік без перерви не варто - цілком достатньо курсу два рази на рік: взимку і навесні, коли організм особливо потребує в ультрафіолеті.

4. Четвертий тип: шкіра дуже світла, волосся рудувате, очі зелені. Ластовиння дуже багато, а грудні соски дуже світлі. Така шкіра дуже чутлива до ультрафіолетових променів. Сонячний опік трапляється моментально, а засмага ніякої. З таким типом шкіри на солярій навіть не варто витрачатися: золотистої вона все одно не стане, а от почервоніти і "згоріти".

Критерії при виборі солярію

- солярій повинен бути з лампами низького тиску (саме такими лампами оснащені всі новітні моделі) і мати туннелеобразную форму - площа засмаги в такому солярії збільшується на 20 %. Солярії з лампами низького тиску розраховані на людей з будь-яким типом шкіри. Ризик опіку з такими лампами дорівнює нулю завдяки збалансованій комбінації UVA - і UVB-променів. Тривалість сеансу в такому солярії може становити від 6 до 30 хвилин.
- повинна дотримуватися чистота і гігієна - у проміжках між прийняттям окремими відвідувачами "сонячних ванн" лежаки повинні піддаватися грунтовної, але нешкідливою для організму дезінфекції.
- лампи повинні бути "свіжими". Якщо після двох-трьох сеансів ваша шкіра залишилася білою, то, швидше за все лампи в цьому солярії міняли дуже давно і вже ні на що не годяться. Середній термін їх служби складає 400-500 годин.
- повинні бути спеціальні лампи для засмаги обличчя. Якщо таких ламп там немає, то, швидше за все, ви вийдете з солярію з червоним носом.
- хороша вентиляція, в тому числі і наявність вентилятора в "головному кінці" капсули.
- більш надійний автоматичний режим роботи солярію.
- в ідеалі, в хорошому солярії повинен бути спеціаліст з медичною освітою, який проведе консультацію і виробить ваш індивідуальний графік засмаги.

Кому солярій протипоказаний?

Але, як би не був засмага корисна, в деяких випадках відвідувати його протипоказано:
- дітям з особливо чутливою шкірою,
- людям, що страждають різними шкірними захворюваннями. При будь опуклості на шкірі, рубці або висипу слід проконсультуватися з лікарем дерматологом і отримати його дозвіл на відвідування солярію. Такий же слід нанести візит лікарю при надмірній схильності до родимок,
- онкологічна настороженість (ендометріоз, міоматозні вузли, мастопатія та ін).

Якщо ж ви належите до числа щасливчиків, які не страждають такими хворобами, загоряйте на здоров'я!