Феромони

феромони жіночі чоловічі

Сучасні люди, які звикли до яскравих ароматів духів і запахів дезодорантів, практично повністю втратили здатність відчувати запахи людського тіла (до яких ніякого відношення не мають неприємні запахи). Однак тіло кожного з нас володіє унікальним ароматом, який не стільки відчувається як запах, скільки відчувається на підсвідомому рівні особинами протилежної статі. Такі аромати називаються феромонами.

Що таке «феромони»

Феромони (у перекладі з давньогрецької: «фер» - нести, «орма» - спонукати, збуджувати) – це загальна назва речовин, які є продуктами зовнішньої секреції деяких видів живих істот, у тому числі і людини, з допомогою яких відбувається хімічна комунікація між особинами. Цікаво, що рослини також синтезують феромони. Просто кажучи, феромони – це леткі хімічні сигнали, біологічні маркери певного виду живих істот, активно впливають на процес їх розвитку. Феромони впливають не тільки на поведінку, але й на емоційне, а також фізіологічний стан інших особин, що належать до того ж виду.

Вченими був визначений жіночий феромон – копулин і чоловічий феромон – андростенон.

Феромони кожної людини, як відбитки пальців, унікальні.

Активність феромонів

Іноді феромони називають афродизіаками, так як ці летючі хімічні речовини найактивніше виділяються людським тілом у період сексуального збудження.

Зрозуміти роботу феромонів можна, провівши аналогію з гормонами. Так як гормонами називаються хімічні речовини, що забезпечують швидкий обмін інформацією між частинами людського організму і сприяють злагодженій роботі організму, як єдиного цілого. Таке ж завдання і в феромонів, тільки вони забезпечують зв'язки між індивідуумами, допомагаючи їм об'єднувати в пари, сім'ї, спільноти.

Кожна людина виділяє феромони у певній концентрації, що і робить цей запах неповторним. Звичайно ж, аромат феромонів – це не запах поту або немитого тіла, його людина не може відчути. А от собаки, навпаки, безпомилково визначають людину за його феромонам, і тому легко йдуть по сліду.

Де знаходяться феромони

Залози, що виділяють феромони у всю діють, поки дитина перебуває в утробі матері, однак до моменту народження малюка, вони перестають активно функціонувати і знаходяться в стані спокою аж до періоду статевого дозрівання людини. З настанням цього періоду протоки залоз відкриваються і починають виділяти феромони. У найбільшій кількості такі залози розташовані в пахвових западинах, в області носа і рота, навколо сосків, а також в області геніталій. Волосся людини також виділяють досить велику кількість феромонів.

Як «працюють» феромони

Коли ми фізично активні або порушені, феромони виділяються розподіляються по всьому тілу. І хоча вони не мають якогось специфічного яскравого запаху, система нюху людини їх чудово уловлює.

Відбувається це таким чином, нервова клітина нюхового рецептора один кінець (дендрит) має в носовій порожнині, а інший (аксон) – у мозку, і створює сплетіння нервових волокон, що йдуть від певних рецепторів, що представляє собою нюховий нерв. Вся інформація, яку отримують розташовані в носовій порожнині нервові закінчення, виявляється в корі головного мозку, у лімбічній системі, тобто в тій частині мозку, яка відповідає за інстинкти, неусвідомлені реакції і бажання. Тільки імпульси, що потрапили в кору, сприймаються нами як запахи, а процеси, що відбуваються в лімбічної системі залишаються на рівні підсвідомості.

Виходить, що феромони не мають запаху, лише у звичному для нас побутовому сенсі, насправді ж на них реагують рецептори, які посилають чіткі сигнали в мозок.

Як феромони сприймаються людьми

Феромони, як і запахи можуть викликати різні реакції, які будуть залежати від фізіологічного і емоційного стану, а також від пов'язаних з цим запахом спогадів. Приміром, ароматно пахне смажене м'ясо по-різному сприйме голодний і ситий чоловік, вегетаріанець і м'ясниці.

З точки зору більшості дослідників саме феромони відповідальні за таке явище, як любов і потяг з першого погляду, а точніше буде сказати – з першого вдиху, тобто відчуття індивідуального аромату потенційного партнера.

Особливості роботи феромонів

Феромони – дуже тендітні хімічні речовини, які швидко руйнуються під дією кисню повітря. Звичайно ж, найактивніше проявляється вплив феромонів в теплу пору року, коли тіло мінімально закрита одягом. Відстань, на якому можна вловити феромони людини становить не більше метра від нього.

На феромони негативно впливають різкі запахи косметики та парфумерії, саме вони заважають особин протилежної статі відчути наш власний неповторний аромат.

Максимальний обмін феромонами відбувається при близьких тілесних контактах, таких як обійми, дотики, ласки і поцілунки.

Відчуваючи потяг до протилежної статі, ми починаємо активніше виділяти феромони, а якщо людина нам байдужий або неприємний, то і його особистий феромоновый аромат буде викликати неприємні відчуття. Тому часто нічим непримітний чоловічок тягне до себе на відміну від підтягнутого красеня.

Активний обмін феромонами відбувається і в танці, коли тіла партнерів починає розігріватися і буквально виділяти пахучі речовини.

Як поліпшити свої феромони

З віком людина вчиться приховувати свої справжні почуття і думки, змінюючи вираз обличчя, позу тіла і лицемеря, але змінити запах, який виходить від тіла неможливо. Залози організму працюють безперервно і посилають в навколишнє середовище інформацію про те, в якому стані перебуває організм, про його хвороби, вікових змінах і навіть настрої і бажання.

Звичайно, здоровий спосіб життя сприятиме чистоті феромонового сигналу. Послабити ж його може ревна любов до антибактеріальних засобів гігієни. Тому все повинно бути в міру, не варто постійно застосовувати антибактеріальне мило, але і немите тіло несе в собі дуже потужний потік інформації, який швидше шокує, ніж приверне.

Напередодні романтичного побачення, не варто забувати про те, що партнер повинен відчувати Ваші хімічні сигнали, тому достатньо буде вимитися теплою водою з м'яким миючим засобом. Потрібно пам'ятати і про те, що волосся посилають досить яскравий феромоновый сигнал, який слабшає при використанні лаків та інших плівкоутворюючих коштів.

Як привернути увагу до своїх феромонам

Нюхові рецептори активізуються, коли ми активно принюхується. Тому привернути увагу до своїх феромонам можна використовуючи, наприклад, натуральні ефірні масла, давно здобули славу афродизіаків або спеціальну парфуми з феромонами.

Треба розуміти і те, що відповідна реакція мозку на феромони залежить від того, наскільки успішно функціонує лімбічна система, якою буває нелегко відключитися від контролю кори головного мозку. Легше і швидше на чуттєвий підсвідомий рівень переходять закохані і поети, іншим часто доводиться докладати зусилля, щоб налаштуватися на потрібну хвилю і відключитися від повсякденних рутинних думок.

Існує спосіб звільнення своїх підсвідомих реакцій – досить сфокусувати увагу на власному диханні, ритмі биття серця, а також оточуючих запахи і звуки.

Парфуми з феромонами

Прагнучи контролювати все навколо, чоловік вирішив, що може керувати власною підсвідомістю, впливаючи на нього ароматами, доповненими феромонами, і створив спеціальні парфуми. Однак, головний секрет такого парфуму в тому, що він ґрунтується на вдалому поєднанні феромонів тварин. Дорогі парфуми з феромонами максимум можуть містити андростенон або подібні хімічні сполуки, які викликають у більшості жінок почуття захищеності і впевненості у партнері. Чоловікам же такі аромати допомагають стати впевненіше в собі.

Наносити духи з феромонами потрібно на ті місця, де прощупується пульс (зап'ястя, шию, ліктьові згини і т. д.), в деяких інтимних випадках можна нанести їх на колінні згини і щиколотки.

Не впадайте у відчай, якщо Вам не вдалося придбати заповітну пляшечку з написом «феромони», оскільки насправді кожен парфумерний аромат містить мускус і амбру, а значить і заповітні феромони, тільки в меншій кількості. Можливо, тому духи завжди приваблювали чоловіків. А головне при їх виборі – Ваші власні відчуття, в ароматі повинно бути комфортно.

Однак, купуючи парфуми з феромонами, важливо розуміти, що вони здатні порушити особинах протилежної статі зовсім не романтичні, а плотські пристрасті, що в поєднанні, наприклад, з алкоголем, може бути просто небезпечно.

Феромони здатні як привернути, так і відштовхнути від нас об'єкт бажання. Але, незважаючи на ризик, вони є неупередженим критерієм вибору. Спробуйте абстрагуватися від зовнішнього вигляду обранця чи обраниці, не думати про його становище в суспільстві та спільних перспективи і довіртеся підсвідомості, яке сприйме феромони і точно «скаже» підходите ви один одному чи ні.