Правила моральної підтримки

депресія,життя,ставлення

Коли у одного депресія і на душі шкребуть кішки, зовсім не просто підібрати для нього дійсно правильні слова.

Що робити? Поспівчувати? Підбадьорити? Або дати «чарівного копняка» заради користі справи?

Згідно з новим дослідженням, для людей із заниженою самооцінкою спроби оточуючих цю самооцінку підняти можуть дати зворотний ефект. Особливо, якщо їм радять шукати позитивні моменти в складній ситуації.

Для людей з низькою самооцінкою фраза «Ні, ти не правий! Ти чудова людина» або «Та годі тобі, життя прекрасне!» звучать фальшиво, а говорить, здається їм, не розуміє їх проблем і розладів.

у кожного в житті бували або, на жаль, сумні моменти розлуки, розлучення, звільнення з роботи, але люди з підвищеною самооцінкою легше переносять удари долі і швидше відновлюються від них, ніж ті, хто має не дуже високу думку. Як же підтримати останніх? Для початку, уникайте наступних фраз:

Після розставання/розлучення...

«Ти чудовий/а, знайдеш собі кого-то краще»

Якщо людина не в захваті від розставання, ваша демонстрація оптимізму може їм не вітатися. Ваші доброзичливі пророцтва про кого-то «краще» не допоможуть і будуть звучати фальшиво.

«Не велика біда, забудеш про це через тиждень»

Знову ж таки, така фраза почується порожній сигналом або «знеціненням» припинилися відносин.

«Нехай це буде для тебе всього лише цінним досвідом»

Звичайно, бажання знайти хоч якусь світлу сторону в сумній ситуації природно. Але навіть якщо так, говорити про це не варто.

Після скорочення/звільнення...

«Не переживай, скоро знайдеш собі іншу роботу»

А ви впевнені, що таке побажання дійсно втілиться в життя в найближчому майбутньому? Звичайно, немає. І ваше хоч і позитивний, але малоймовірне зауваження почується людині, котра втратила роботи, фальшивим і нещирим.

При відчутті самотності...

«Може, тобі варто зайнятися тим чи піти туди-то, знайдеш собі нових друзів»

Зрозуміло, ви бажаєте одному тільки найкращого — радите знайти для себе нових цікавих знайомих, які врятують його від самотності. Ось тільки ваш друг напевно і сам знає, що потрібно робити, але ділиться з вами своїми почуттями не для отримання цінного ради, а для простого людського співчуття.

Що ж потрібно сказати?

Іноді слова і зовсім не потрібні, а найкращою допомогою буде побути поруч з одним і дати йому висловитися. Якщо у вашому житті була схожа ситуація, ви можете підтримати словами «Мені це знайоме» або «Я знаю, як це важко».

Якщо ви хочете скрасити негативне ставлення до себе такої людини, зробіть йому комплімент, але тільки заслужений — підкресліть те достоїнство людини, про яку він і сам знає.

Важливим моментом є визнання тяжкості ситуації і згоду з одним, то йому в цей період погано. Найкращою підтримкою буде показати, що ви усвідомлюєте негатив, але залишаєтеся поряд незважаючи ні на що.