Скромність: її плюси і мінуси, як позбавитися від скромності

скромність як позбутися

Кожному з нас добре знайоме твердження про те, що скромність прикрашає людину. Ми чули його сотню разів від рідних, друзів і просто знайомих. Іноді це було в вашу адресу, а іноді в адресу когось іншого, того, хто повів себе нахабно і нетактовно. Але роки минають, змінюються погляди, і варто задуматися, чи дійсно це твердження вірно і чи не варто переглянути своє ставлення до скромності. В наші дні скромність більше схожа на відчуття незручності і нерішучості, які не викликають довіри і поваги до людини. Не дивлячись на те, що з дитинства нас вчили не хвалитися і не демонструвати на людях свою перевагу, саме це допомагає рухатися вперед і самостверджуватися. Діти, які слухають батьків, завжди спокійні і тихі, чекають схвалення дорослих і намагаються їх не засмучувати. Напевно, кожен погодиться з тим, що така дитина просто ідеальний і може послужити прикладом для наслідування. Але знадобляться йому всі ці якості в подальшому житті, і не стане вироблена з роками скромність причиною невдач і поразок. Саме це нам і належить з'ясувати, зваживши всі плюси і мінуси скромності, визначити, цінується чи скромність в сучасному суспільстві і чи варто прищеплювати це якість своїм дітям.

Плюси скромності

Почнемо з позитивної сторони скромності. Найчастіше скромність асоціюється з дівчатами, так як саме представницям прекрасної статі більше властиво це якість і часто воно є вирішальним у процесі формування характеру. Скромні, сором'язливі дівчата були еталонами жіночності протягом багатьох століть. Саме скромність вважалася показником ввічливості, вихованості і хороших манер. У спеціальних школах дівчаток з дитинства вчили правилам етикету і доброго тону, прищеплювати з раннього дитинства схильність до скромності. В наші дні скромність цінується не настільки дорого, але і не залишається без уваги. Погодьтеся, що зі скромною людиною завжди легше спілкуватися, він ніколи не зможе нагрубити або образити знайомого, товариша по службі і навіть просто перехожого. Він завжди готовий допомогти і підтримати, така людина не вважає себе краще або вище інших і намагається дотримуватися певної дистанції при спілкуванні. Він навряд чи у вас щось попросить, але ваше прохання виконає із задоволенням, навіть якщо це заняття піде йому не на користь, а навіть навпаки. Скромні люди рідко бувають головними героями пліток і інтриг, про них не розпускають чутки і часто зовсім не помічають до того моменту, поки знову не знадобиться їх допомога. Якщо ви не любите бути в центрі уваги, якщо ви по натурі альтруїст і ставите інтереси оточуючих вище своїх власних, то скромність – це саме те, що вам потрібно. Вона допоможе вам виглядати вихованим і люб'язним, розташовуючи до себе оточуючих.

Мінуси скромності

Але далеко не всі вважають, що скромність можна віднести до позитивних якостей і стверджують, що саме вона стає причиною неспроможності, так як є одним із головних недоліків у сучасному суспільстві. І справді, що ми знаємо про скромних людей? Рівним рахунком нічого. Жодну з відомих і славетних особистостей не можна назвати скромною або сором'язливою. З цього можна зробити висновок, що для досягнення успіху і благополуччя скромність абсолютно не потрібна. Але це ще не всі недоліки скромності. Вона може стати причиною невдач і в особистому житті. Статистика показує, що більшості чоловіків подобаються саме скромні дівчата, але що ж говорить практика? А ось практиці все виглядає зовсім інакше. Скромність цікава чоловікам лише на перших стадіях відносин, коли вона додає жіночому образу загадковість і таємничість, але якщо вона не зникне з часом, чоловік втратить інтерес і переключиться на більш розкуту і примітну даму. Тому із-за надмірної скромності ви можете упустити свій шанс і залишитися на самоті. Скромність заважає не тільки особисте життя, але й кар'єрі. Просування по кар'єрних сходах в той час, як ви виконуєте всю роботу за своїх колег і не домагаєтеся підвищення зарплати або посади, просто неможливо. Скромні, сором'язливі люди ніколи не прагнуть до лідерства і задовольняються тим, що мають, не намагаючись поліпшити своє життя. Мабуть, достатньо аргументів на користь рішучості і проти скромності, які повинні змусити переглянути своє ставлення до даного якістю і вирішити, чи дійсно скромність так важлива.

Як позбутися від скромності

Якщо після порівняльного аналізу та оцінки всіх позитивних і негативних сторін, мінуси скромності все ж таки переважили її плюси, необхідно вживати відповідних заходів, які допоможуть вам позбавитися від скромності, ну або хоча б зменшити її прояви до допустимого рівня. Якщо це почуття прищеплювалося з дитинства, то доведеться багато працювати над собою, щоб змінити не тільки свою поведінку, але й ставлення до даного питання. Першим кроком на шляху до рішучості і впевненості у власних силах стане вивчення себе. Щоб позбутися надмірної скромності необхідно спочатку розібратися, що ж є її причиною. Найчастіше страх перед спілкуванням або новими починаннями криється в комплексах і замкнутості. Часто комплекси є плодом вашої уяви, які ви самі придумали, а після цього переконали та оточуючих вас людей в тому, що ви далеко не досконалі і не варті уваги і поваги. Подивіться на себе в дзеркало, виділіть свої основні плюси і мінуси, потім зробіть акцент на плюсах і подумайте, як можна позбутися від мінусів. Іноді для цього достатньо всього лише оновлення гардеробу або якісного макіяжу. Сприймайте себе такою, яка ви є і не ставтеся до себе дуже вимогливо. Ніхто з нас не досконалий, і у кожної людини є недоліки, тому не варто вважати себе гірше когось і відчувати через це невпевненість і сумніви.

Тепер вам необхідно навчитися спілкуватися з людьми, не боячись несхвалення або нерозуміння. Першим правилом, яке допоможе вам розташувати до себе співрозмовника і додати впевненості в собі, є звичайна посмішка. Посміхайтеся при зустрічі зі знайомими і друзями, не виглядаєте дуже серйозно і нерішуче, це відштовхне від вас, і ви в черговий раз відчуєте сором і незручність. Будьте доброзичливі, починайте розмову першими. Якщо у вас немає можливості постійно перебувати в підходящої компанії, заводьте розмову з випадковими людьми на вулиці, в магазині, в транспорті і т. п. Незабаром ви побачите, що це не так вже страшно і скромність не перешкода для налагодження дружніх стосунків. Під час розмови завжди уважно слухайте співрозмовника, робіть йому компліменти і задавайте питання, що цікавлять вас. Не бійтеся здатися смішним, якщо щось сказали або зробили не так. Це не тільки зробить вас душею компанії, але і вселить упевненість у собі, адже почуття гумору і здатність посміятися над собою – це риса сильних і рішучих людей. Якщо ж вам належить виступати перед аудиторією, необхідно попередньо потренуватися заздалегідь підготувати свою промову і кілька разів прорепетирувати її перед дзеркалом, уявляючи реального співрозмовника. Постарайтеся вникнути в суть вашої розповіді і розібратися в ньому. Це дозволить вам говорити впевнено і не читати з аркуша, зберігаючи зоровий контакт з аудиторією, що дуже важливо.

Борючись зі скромністю, не забувайте також про те, що справжня, помірна скромність вважається справжнім даром, яким, на жаль, мають досить не багато. Вона виражається в прояві поваги, але в той же час і усвідомлення почуття власної гідності. Адже поважати в кожній людині особистість, але при цьому бути відкритим і товариським, може лише самодостатній і мудра людина. Він не буде тиснути на співрозмовника авторитетом або навпаки, намагатися услужиться йому. Скромність допомагає спілкуватися на рівних і підкреслює достоїнства співрозмовника, усуваючи при цьому заздрість і невдоволення. Якщо ви дійсно готові до змін і налаштовані рішуче, якщо вам набридло стояти осторонь і ви хочете добитися чогось у житті, то почніть робити це прямо зараз. Уявіть собі ту людину, яким ви хочете стати і постійно порівнюйте себе з ідеалом, поступово наближаючись до нього нехай і не швидкими, але впевненими кроками.