Імуномодулятори, види, прийом, природні імуномодулятори

імуномодулятори прийом природні

Погіршення екології не грає на руку нікому. Навіть якщо ви активна людина, яка дотримується здорового способу життя, ваш імунітет регулярно піддається серйозним атак вірусів і бактерій. Останні два десятиліття для запобігання швидкого зараження стали широко застосовуватися імуномодулятори, але так вони ефективні, і можна їх використовувати регулярно!

Що таке імуномодулятор?

Під імуномодуляторами розуміють засоби, що застосовуються для корекції відповіді імунної системи людини на конкретний подразник, збудник захворювання або чужорідну тканину. Вважається, що препарати моделює дії здатні зміцнити імунну систему, поліпшити загальне самопочуття пацієнта, а також сприяти більш швидкому відновленню на період перебігу захворювання і після нього. З цієї причини популярність подібних засобів з кожним роком зростає, а зі зростанням інтересу споживача, зростає і фантазія фармакологічних компаній, що займаються розробкою нових препаратів, заснованих, по суті, на одних і тих же речовинах.

Важливо підкреслити той факт, що дієвість імуномодуляторів досі є об'єктом суперечок між лікарями-імунологами, терапевтами, педіатрами, незалежними експертами і тими, хто створює нові ліки. Причина цього криється у практичній відсутності доказів прямої дії будь-якого імуномодулюючого препарату на організм людини. На сьогоднішній день достовірно відомо лише те, що медики навчилися контролювати активність імунної системи, коли мова йде про її придушення. Наприклад, коли необхідно запобігти відторгнення тканин при пересадці ділянок шкіри.

І все ж популярність таких ліків дуже висока. У Росії рівень продажів даних позицій досягає величини збуту життєво-важливих препаратів. Що цікаво, у більшості європейських країн і в Америці ви не зустрінете такого ентузіазму – тут імуномодулятори приймаються тільки як коректор вторинного імунодефіциту, тобто при незначних відхиленнях в імунній системі і авітамінозі.

З-за постійної критики таких засобів підтримки здоров'я можна відзначити, що імуномодулятори по своїй суті є Біологічно Активними Добавками, застосування яких має бути не безконтрольно, а строго скоординовано, так як бездумне вживання подібних препаратів здатне привести до зворотного ефекту і нашкодити вашому організму. Одне можна сказати точно – жодний засіб не може бути панацеєю для зміцнення вашого здоров'я!

Види імуномодуляторів

Всі імуномодулятори, перш за все, діляться за принципом дії: на імуностимулятори та імуносупресори. Найпопулярнішими серед споживачів вважаються перші. Їх головна дія полягає у впливі на метаболізм клітин і тканин організму, а також на активацію імунокомпетентних клітин, що важливо для правильного відгуку на збудник захворювання. До цієї групи препаратів відносяться такі діючі речовини, як інтерферон, інтерлейкіни, біологічно активні пептиди, полісахариди ряду лікарських грибів та інші. Як правило, основний компонент препарату вказується відразу ж під його назвою на упаковці.

Друга група імуномодуляторів відповідає за придушення імунних клітин. Це особливо актуально при запальних процесах, алергічних реакціях, аутоімунних захворюваннях. Зокрема, до таких препаратів відносять ряд антибіотиків і більшість гормональних засобів.

За способом виробництва імуномодулятори поділяються на природні і синтетичні. У будь-якому разі, всі вони добуваються або створюються в лабораторних умовах за допомогою екстракції з натуральних компонентів, генної інженерії, хімічної і біосинтезу. Природні і синтетичні препарати поділяються на групи за походженням.

1. Мікробні. Вперше стали застосовувати в 50-х роках ХХ століття. Однією з форм такого імуномодулятора є вакцина БЦЖ. Серед найбільш відомих вам препаратів на основі мікробів можуть бути «Імудон» або «Бронхомунал». Також в основі даних ліків входять такі речовини, як рибомуніл, біостим, лентинан, хрестин – вони ж самі популярні і дієві.

2. Тимические. Засновані на витяжці з тимуса великої рогатої худоби. Головна перевага – наявність у складі тимического гормону α1-тимозин, що володіє високими імуномодулюючими властивостями. Одними з представників цієї групи є тимостимулин або иммунофан.

3. Кістково-мозкові - комплекс биорегуляторных пептидних медіаторів – миелопептидов, одержуваних з клітин кісткового мозку свиней. Стає основою, як натуральних, так і синтетичних препаратів. Часто застосовуються для придушення активності пухлинних клітин і вироблення ними токсичних субстанцій, отруйних прилеглі тканини.

4. Цитокіни – головна група в питанні боротьби з вірусними та інфекційними захворюваннями. Найбільша «сім'я» препаратів являє собою інтерферони (інтрон, віферон, інтерферон та ін) та індуктори інтерферонів (аміксин, арбідол, циклоферон, курнатил і ін).

5. Нуклеїнові кислоти. Широко використовуються для покращення регенеративній функції тканин, прискорення ділення клітин. До таких препаратів відносяться: деринат, полидан, ридостин та інші.

6. Рослинні – як правило, являють собою екстракти і витяжки з лікарських рослин. Зокрема, ехінацеї, женьшеню, елеутерококу.

7. Чисті хімічні препарати, зокрема, ряд активних імуноглобулінів. Володіють високим рівнем профілактичної дії проти респіраторних захворювань, а також застосовуються в якості замісної терапії, представляючи собою життєво важливі засоби корекції здоров'я. З цієї причини їх призначення повинно контролюватися лікарем.

Як правильно застосовувати імуномодулятори

Відповісти однозначно на це питання не можна, так як все повинно розглядатися в індивідуальному порядку. Так, для ряду пацієнтів використання чистих хімічних імуномодуляторів життєво необхідно, в той час як для інших неконтрольований прийом таких коштів, навпаки, призведе до погіршення стану, різкого ослаблення імунної системи і навіть виникнення ризику формування пухлинних клітин!

Не варто самостійно підбирати імуномодулятори, якщо ви точно не знаєте, що з вами, якщо симптоми, від яких ви хочете позбутися за допомогою таких ліків, є регулярними і не покидають вас тривалий час. Пам'ятайте про те, що активні речовини кожного конкретного модулюючого кошти мають свої унікальні властивості, дію на організм.

Практично не має сенсу застосовувати широко доступні імуномодулятори на період протікання основного захворювання, якщо зворотне не рекомендується лікарем. В іншому випадку, це буде просто марна трата грошей, а в деяких ситуаціях може послужити і поштовхом і для погіршення стану здоров'я!

Оптимальним часом для прийому, наприклад, рослинних імуномодуляторів є період до прояву яких-небудь ознак захворювання в період загострення респіраторних і вірусних недуг, тобто в профілактичних цілях. Якщо ви маєте високу температуру, такого роду препарати вам не допоможуть! Також варто пам'ятати, що деякі з них можуть «маскувати» первинні ознаки хвороби, що завадить вам вчасно звернутися за адекватним лікуванням, тому до питання використання і вибору імуномодуляторів варто підходити дуже серйозно і не сприймати їх як панацею від усіх хвороб.