Інфрачервона сауна. Користь інфрачервоної сауни. Показання та протипоказання до використання ІК - сауни

інфрачервона сауна іч сауна інфрачервона сауна користь інфрачервона сауна протипоказання інфрачервона сауна свідчення

це таке інфрачервона сауна?

Інфрачервона (ІЧ-сауна) являє собою спеціальне приміщення або кабіну, в яких встановлені інфрачервоні випромінювачі. Кабіни зазвичай виготовляються з натурального дерева. При нагріванні цей матеріал починає виділяти корисні фітонциди. Фітонциди являють собою біологічно активні речовини, які утворюються в рослинах. Вони здатні вбивати або пригнічувати ріст і розвиток хвороботворних бактерій, мікроскопічних грибів і найпростіших.

ІНФРАЧЕРВОНИЙ сауні не відбувається нагрівання повітря. Але вона виробляє високий проникаючий ефект. Нормальною температурою для інфрачервоної кабіни можна назвати 38-45 градусів. Тіло людини при цьому рівномірно і глибоко прогрівається зсередини. Потрібно відзначити, що це не дає великого навантаження на серце, що дуже важливо. Людина в ній починає дуже інтенсивно потіти. Таким чином, відбувається виведення шлаків і очищення всього організму.

Люди ще з давніх часів почали застосовувати інфрачервоне тепло. Інфрачервоні хвилі є природними хвилями, які виділяє будь-теплий об'єкт. Вони безпечні для здоров'я людини і являють собою спосіб передачі теплової енергії від одного об'єкта до іншого.

Інфрачервоні кабіни обладнані точно сконструйованими випромінювачами. Ці хвилі здатні проникати в тіло людини на глибину до 4 див.

Дуже зручно, що сеанс не забирає багато часу. Інфрачервоні сауни можуть використовуватися людьми різного віку. Крім того, ІЧ - кабіна має невеликі габарити, що полегшує її розміщення в квартирі.

Протипоказання до використання інфрачервоної сауни

1. Доброякісні або злоякісні пухлини, а також підозра на їх наявність.
2. Гострі гнійні процеси.
3. Гострі захворювання, що супроводжуються підвищенням температури.
4. Активна форма туберкульозу.
5. Інфекційні та контангиозные захворювання.
6. Кахексія.
7. Хронічний алкоголізм.
8. Наявність в організмі бацил або паразитів.
9. Загальний атеросклероз, супроводжується органічним ураженням соматичних органів.
10. Наявність схильності до профузним кровотеч.
11. Лабільна форма діабету, при якій спостерігається періодичний або стійкий ацидоз.
12. Посттромбофлебітичний синдром, що триває менше 3 місяців, небезпека виникнення емболії.
13. Стійка АГ з тиском, що перевищує 200 мм ртутного стовпа і органічними змінами внутрішніх органів.

При будь-яких інших захворюваннях перед використанням інфрачервоної сауни необхідно проконсультуватися з лікарем. Особливо це стосується підтверджених захворювань серця.

Якщо людина без погіршення самопочуття витримує годинну прогулянку або 20-30 хвилин ритмічної ходьби пішки, то все в порядку, відвідування інфрачервоної сауни йому точно дозволено.

Іноді вплив інфрачервоної сауни може навіть заміняти тривалі прогулянки, які необхідні для тренування і підтримки серця у відмінній формі. Така необхідність виникає, наприклад, при хворобах опорно-рухового апарату.

Користь інфрачервоної сауни

Інфрачервоні хвилі прогрівають тканини, органи, м'язи, кістки і суглоби людини. Вони також прискорюють потік крові і лімфи. За рахунок цього посилюється метаболічний обмін в м'язах, покращується живлення м'язів і відбувається різке посилення постачання тканин всього організму киснем. Це сприяє підвищенню імунітету і профілактики різних захворювань. Організм очищається від шлаків і токсинів. Пори шкіри відкриваються, що покращує її стан.

Доведена висока ефективність інфрачервоної сауни у боротьбі з втомою. Досить часто її просто використовують для розслаблення. Вона допомагає позбутися головного болю і знімає м'язову напругу.

Інфрачервоний енергія впливає на організм людини терапевтичний вплив, дає заряд енергії і бадьорості. Відбувається стимуляція обмінних процесів, поліпшується загальний стан.

Під час сеансу в крові відбувається збільшення вмісту гемоглобіну і еритроцитів, що постачають наші органи киснем.
Відвідування ІК - сауни дозволяє посилити здатність організму боротися з розмноженням вірусів. Регулярні сеанси допомагають ефективно боротися з хворобами, при цьому скорочується час одужання.

Володіють інфрачервоні хвилі і знеболюючим ефектом. Тепло здатне зменшувати больові відчуття не тільки у нервових корінців, але і в прилеглих тканинах.

Важливо відзначити і психологічний вплив інфрачервоної сауни. Тепло підсилює виробництво ендорфінів, які прийнято називати «гормонами щастя». Виявляється благотворний вплив на психологічний стан людини. Ефективно знімається напруга, людина відчуває задоволення від відвідування інфрачервоної сауни.

Показання до застосування інфрачервоної сауни

Інфрачервона сауна показана при порушеннях серцево-судинної діяльності, розладах нервової, імунної, сечовивідної систем. Поліпшення кровообігу сприяє нормалізації тиску. Відбувається поліпшення пам'яті та мозкової діяльності. Нейтралізується вплив токсичних викидів і електромагнітних полів.

Японські лікарі довели ефективність цього випромінювання в лікуванні артритів, м'язових спазмів, порушень травлення, ожиріння, захворювань вуха, а також сколіозу, синдрому менопаузи, безсоння, спайок, ревматизмов і бурситів.

Показана інфрачервона сауна для відновлення після різних видів травм. Китайські медики відзначають позитивні результати при лікуванні наслідків інфаркту. ІЧ – сауна прискорює одужання при запальних процесах. Прискорюється одужання при бронхітах, пневмонії, простуді, нежиті. Інфрачервоні промені є єдиним антидотом від сонячних опіків. Прискорюється регенерація шкіри, відбувається її омолодження. Виліковуються такі захворювання шкіри: вугри, кропив'янка, псоріаз, екземи. Спостерігається загоєння рубців. Інфрачервоне випромінювання широко використовується в косметології.