Неприємний запах поту, причини

неприємний запах поту причини

З проблемою пітливості дівчата і жінки зустрічаються досить часто. Підліткове дозрівання, вагітність, клімакс, порушення в режимі харчування, особливості продуктів, які ви вживаєте, шкідливі звички – все це фактори, які слід враховувати, коли запах поту починає створювати дискомфорт у повсякденному житті.

Пітливість як природний процес

В нормальному стані тіло людини регулярно виділяє піт. Як правило, це не дуже помітно – утворилася на шкірі плівка легко змивається під час душу, і ви знову відчуваєте себе свіжими і бадьорими. Потові залози дрібної мережею розташовані по всій дермі, за винятком невеликих особливо чутливих ділянок, тому пітливість є невід'ємним чинником функціонування всього організму. Цей процес спрямований на вирішення таких завдань, як:

  • терморегуляція – стабілізація температури тіла при перегріві, що ви можете спостерігати в парильні, або в дуже жарку погоду;
  • виведення з організму надлишку вологи;
  • виведення токсинів та продуктів метаболізму, солей важких металів, тобто функція очищення;
  • участь у формуванні індивідуального запаху людини, в тому числі з участю феромонів.

Щодо останнього можна сказати, що піт з точки зору фізіології допомагає людині знайти собі пару. Але що робити, якщо цей запах починає заподіювати незручності і вибивати вас з товариства людей, тому що перестають допомагати навіть самі хороші дезодоранти! Та це півбіди. На ділянках, де потових залоз найбільше (пахвові западини, стопи, долоні, підколінні зони та ін) рясний піт викликає фізичний дискомфорт. Одяг повністю просочується секрецією, яка зберігається на тканини не тільки у вигляді неприємного запаху, але і як неестетичні розлучення, іноді повністю приводячи в непридатність елементи гардеробу, так як плями неможливо якісно відіпрати. Звичайно, для більшості зіткнулися з цим явищем пітливість з їдким запахом стає проблемою. І щоб вирішити її, необхідно розібратися в причинах формування відразливого аромату.

Чому піт пахне, проблема неприємного запаху поту

Велике значення для утворення неприємного запаху має склад секрету, що виділяється потовими залозами. По суті, вони включають продукти обміну всіх речовин, які ви вживаєте, або отримуєте допомогою проникнення в шкіру через воду, сонце, косметичні засоби і так далі. У них входять мінерали, солі важких металів, продукти переробки білка, луги і кислоти, які формуються при розпаді різних речовин. Наприклад, якщо ви з'їсте багато спаржа, брокколі або цибулі, то якийсь час секреція буде супроводжуватися гострим запахом аміаку, який в свою чергу спровокований освітою метантиола – газу, що відрізняється їдким ароматом, що залежать від процесів гниття білка в ШКТ. В даному випадку ви спостерігаєте вплив раціону на піт, тому, якщо проблема виникає не постійно, а періодично, слід проаналізувати, що ви їли в ті дні, коли пітливість і неприємний аромат, пов'язаний з нею, вас особливо турбували.

Особливо погано і сильно пахнуть апокринові виділення поту, так як при потінні руйнуються клітини – на поверхню шкіри виходить вся «бруд», яка заважає відновленню клітин, порушує обмін речовин, стає причиною застою рідин і лімфи. Апокринові залози переважно знаходяться в пахвових западинах, тому саме з цією областю виникає більшість проблем, особливо в пубертатний період (підлітковий вік), коли організм тільки налаштовується. Чим старша людина, тим рідше він стикається з такою неприємністю, якщо говорити про норму. В іншому ж випадку, сильна пітливість та їдкий запах, що виділяється при цьому, можна розцінювати як серйозний збій в роботі організму, в тому числі як симптом основного захворювання.

Звичайно, не можна обійти стороною такий фактор, як шкідливі звички. Навіть невелике, але регулярне вживання алкоголю може так вплинути на секрецію поту, що згодом ви почнете пахнуть ацетоном. При курінні – аміаком, тютюном і сіркою, тому що організм буде посилено намагатися позбутися від токсинів, які ви надаєте йому в надлишку. І це все, не кажучи про порушення виділення вашого природного аромату, насиченого феромонами, що ставить під загрозу вашу привабливість в очах протилежної статі.

Стати причиною неприємного запаху може і банальна відсутність своєчасної гігієни! Накопичення шарів поту на ділянках шкіри з великою кількістю потових залоз призводить до того, що тут починають своє активне розмноження бактерії. Їх життєдіяльність і провокує появу специфічного аромату. В даному випадку досить просто переглянути свій погляд на регулярність прийняття душу, а також уважно поставитися до косметичних засобів, які ви використовуєте для усунення поту – дешеві віддушки і закупорюють склади дезодорантів погіршують запах.

Грибкові ураження, сформовані з-за несвоєчасної гігієни, які отримані при контакті з носієм грибка, також служать причиною розвитку неприємного аромату.

В якості додаткових причин можна відзначити:

  • наявність відхилень у серцево-судинної, ендокринної системи;
  • прийом конкретних лікарських засобів та Бадів, зокрема пивних дріжджів.

Неприємний запах поту і харчування

Як вже було зазначено вище, істотний вплив на запах поту надає харчування, так як саме від нього залежить, яким буде склад виділяється секрету. В даному питанні можна окреслити кілька основних факторів, які сприяють формуванню неприємного аромату і боротьбі з ним.

1. Велике вживання лужних продуктів, в число яких входить натуральна спаржа, практично всі види капусти, редис, ріпа, редька.

2. Зловживання солодощами. Надлишок цукру підвищує процеси окислення в організмі, а також порушує діяльність травної системи, нормальне функціонування якої важливо для правильного і стабільного потовиділення. Надлишок цукру може служити причиною застою вже сформувався секрету і погіршення його запаху.

3. Надлишок в раціоні білкових продуктів теж веде до утворення гнильного запаху поту, особливо в пахвових западинах і на ступнях, так як збільшується виділення продуктів розпаду білка, а той протеїн, який ще не встиг перетравитися, починає гнити прямо в кишечнику, створюючи епіцентр отруйних речовин у ШЛУНКОВО-кишкового тракту, тим самим отруюючи весь організм.

4. Сприяти загостренню неприємного запаху поки можуть продукти низької якості з надлишком солі і рослинних жирів. Їх накопичення в організмі порушує водно-сольовий баланс, заважаючи природному харчування клітин і виведенню токсинів з тканин. В даному випадку особливо уважно варто підійти до питання вживання різного роду фастфуду. Люди, упереджені до нього, можуть зробити собі фігуру в спортзалі, вчасно спалюючи вуглеводи, проте, їх запах поту буде поганим, на відміну від тієї ситуації, коли спортсмен вживає переважно свіжі самостійно приготовані продукти і страви.

5. Недолік води. Забуваючи випивати разом з чаєм і кавою протягом доби хоча бути 2-3 цілих склянки чистої води, ви підтримуєте уповільнення всіх метаболічних процесів і тим самим робите піт більш концентрованим, а тому і більш «ароматним».

По своїй суті, боротьба з неприємним запахом поту – це корекція харчування та уважне ставлення до власного здоров'я. Зіткнувшись з цією проблемою, ви повинні переглянути свій раціон і записатися до лікаря, а не шукати новомодні дезодоранти.