Протизаплідні таблетки: 8 прихованих бонусів

волосся,запалення,сніданок,інфекція,відносини,печінка,потовиділення,протизаплідні таблетки,зростання,таблетки,фаллопієві труби,ендометрію

Гормони справляють величезне злиття на наше повсякденне життя. На підборідді з'явилася колонія прищиків? Гормони. Страшенно тягне поїсти опівдні, хоча сніданок був зовсім недавно? Гормони. Хочеться накричати на когось (особливо дружина) без будь-якої причини? Гормони. Тому дивно було б припускати, що протизаплідні таблетки — по суті, гормональні регулятори — впливають на здатність до зачаття. Виявляється, є й інші речі, які коригуються пероральними контрацептивами, які не мають відношення до вагітності. На що ж ще впливають протизаплідні таблетки?

1. Вони полегшують ендометріоз

При цьому хворобливому порушення тканини, які повинні рости тільки на стінках матки, розростаються за її межами. Надлишок цих тканин викликає набрякання, запалення і рубцювання, що викликають сильні болі, особливо в період менструації. Протизаплідні таблетки здатні полегшувати цей біль та істотно скорочувати кількість менструальної крові.

2. Вони можуть запобігти анемію

Кількість втрачається з менструацією крові варіюється від жінки до жінки. Середньостатистичним об'ємом вважається 80 мл (близько третини склянки). Якщо ви втратите набагато більше крові, є ризик розвитку анемії, що супроводжується млявістю і зниженою енергією. Протизаплідні таблетки можуть зменшити обсяг щомісячних «відпливів», оскільки вони стоншують стінки матки, а чим тонше її стінки — тим менше втрачається з менструацією крові.

3. Вони можуть заощадити на косметиці

Згадана вище колонія прищів на підборідді значно рідше буде докучати вам, якщо ви приймаєте протизаплідні таблетки. Те ж саме стосується і небажаного волосся на обличчі. І прищики і неприємні для жіночого обличчя волосся — результат підвищеного рівня андрогенів — чоловічих гормонів. При прийомі протизаплідних таблеток печінка виробляє білок, який перешкоджає переміщенню тестостерону по кровоносній системі, знижуючи ризик висипань і зростання небажаних волосся.

4. Вони можуть знизити ризик раку

15-річний стаж прийому протизаплідних таблеток зменшує ризик раку яєчників на 50%, раку ендометрія — на цілих 70%, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Клінічної гінекології та акушерства. Захист від раку яєчників з'являється в результаті припинення овуляції, регулярне повторення якої, згідно вченим, підвищує небезпеку розвитку раку яєчників. Те ж саме стосується і раку ендометрія — оскільки протизаплідні таблетки стоншують ендометрій, менше накопичення цієї тканини означає менший ризик онкологічних порушень в ній. Проте варто відзначити, що протизаплідні таблетки при цьому можуть підвищити ризик раку грудей і шийки матки з-за високого рівня естрогену.

5. Вони можуть захистити від запалення тазових органів

Запалення тазових органів — інфекція жіночих статевих органів, що передається під час сексу. Без належного лікування вона може призвести до хронічних тазових болів і навіть безпліддя. І хоча протизаплідні таблетки не захищають від таких інфекцій, що передаються статевим шляхом, вони запобігають загустіння слизу, в результаті чого бактеріям стає складніше проникати в матку, фаллопієві труби і яєчники.

6. Вони допомагають при синдромі полікістозу яєчників

Як правило, жіночий організм випускає одну яйцеклітину з кожної менструацією, але при синдромі полікістозу яєчників ці зрілі яйцеклітини не вивільняються і залишаються в яєчниках, що може призвести до безпліддя. Інші симптоми полікістозу яєчників включають нерегулярні менструальні періоди і надлишковий ріст волосся на тілі. Оскільки в корені проблеми лежить гормональний дисбаланс, протизаплідні таблетки допомагають відрегулювати рівень гормонів, щоб організм виводив яйцеклітини в зазначений термін і дотримувався нормального циклу.

7. Вони допомагають в період пременопаузи

Зазвичай протизаплідні таблетки асоціюються з жінками дітородного віку, однак продовження їх прийому в період менопаузи може полегшити цю перехідну фазу. Протизаплідні таблетки регулюють рівень гормонів і допомагають зменшити прояв таких супутніх менопаузі симптомів, як припливи, нічне потовиділення і нерегулярна кровотеча.

8. Вони можуть уберегти від грипу

Жінки, що приймають протизаплідні таблетки з естрогеном, можуть володіти підвищеним захистом від сезонних вірусів, ніж інші. Дослідники з'ясували, що рівень естрогену у жінок, що приймають протизаплідні таблетки, знижує реплікацію вірусів грипу в клітинах майже в 1000 разів у порівнянні з клітинами, не сталкивающимися з естрогеном. Підвищений рівень цього гормону, варто відзначити, ніяк не вліет на стійкість до грипу у чоловіків. До того ж, рівень естрогену у жінок дітородного віку, які не приймають протизаплідні таблетки, коливається протягом місяця, тому просто бути жінкою — недостатньо для захисту від вірусів грипу. Тим не менш, лікарі не рекомендують починати приймати ці препарати виключно в цілях захисту від грипу.