Здоров'я зубів і схуднення

здоров'я зубів і схуднення

Набір ваги обумовлений великим переліком факторів, але мало хто підозрює, що здоров'я зубів в цьому списку стоїть аж ніяк не на останньому місці. Від того, в якому стані знаходиться емаль, десна, на якому рівні чутливість зубних нервів, залежить обмін речовин і особливості набору або зниження вашої ваги.

Як правильно жувати: чому здоров'я зубів важливо

Більшість людей не замислюються над тим, яку роль відіграє здоров'я зубів для всього організму, зокрема, для підтримки стабільної ваги і нормального функціонування травної системи. Між тим, роль дуже важлива.

Перетравлювання їжі починається з пережовування їжі. Здатність жувати в свою чергу визначає, в якому вигляді їжа потрапить у шлунок і наскільки швидко переработается їм. Від цього залежить, наскільки швидко і ефективно будуть використані поживні речовини з їжі для підтримання метаболізму, регенераційних процесів, харчування і збереження здоров'я клітин.

Можливі ушкодження порожнини рота, хвороби зубів і ясен є прямою перешкодою для оптимальної обробки продуктів.

В момент пережовування їжі, частинки їжі обволікаються ферментативним складом, знаходиться в слині, і починають свою розкладання вже в порожнині рота. Чим дрібніше ці частинки, тим легше пізніше перетравлювати їх шлунку, тому дієтологи радять жувати ретельно і не поспішаючи.

Як правильно жувати:

  • не поспішати – для трапези повинно бути відведено свій час;
  • не запивати їжу під час жування – ви змиваєте фермент, необхідний для розщеплення;
  • ретельно, особливо, м'ясні продукти, складні вуглеводи, молочні і кисломолочні продукти, бобові і гриби;
  • спокійно, щоб уникнути можливості вдавитися або прикусити слизову всередині рота – такі ушкодження також сприяють розмноженню хвороботворних бактерій і порушення природної мікрофлори, необхідної переробки їжі.

Чому проблеми з зубами впливають на набір ваги

В нормальному стані, коли зуби вас не турбують, ви маєте можливість повноцінно пережовувати їжу. При цьому ви не відчуваєте ніякого дискомфорту або больових відчуттів. В інших випадках, при порушенні природної форми або появ хвороб зубів і ясен, ризик зіткнутися з проблемами переробки їжі підвищується в кілька разів.

Проблеми з зубами, які впливають на набір ваги

1. Неправильний прикус. Даний дефект передбачає неповне змикання верхньої і нижньої щелепи, що формує просвіт між зубами, як у момент їх нерухомості, так і при жуванні. Це не дозволяє якісно прожувати їжу. У підсумку в шлунок відправляються недостатньо оброблені слиною шматки, на травлення яких йде набагато більше часу.
2. Відсутність одного або декількох зубів.
3. Висока чутливість ясен.
4. Пошкодження зубних нервів, больовий синдром.
5. Запальні процеси на яснах.
6. Сколи, тріщини на зубах.

Всі ці відхилення призводять до того, що ви не можете повноцінно переживати те, що ви кладете в рот. Їжа залишається недостатньо обробленої, переробленої. У шлунок йдуть великі шматки їжі, іноді, зовсім не пережовані з-за болю в зубах або сильної чутливості ясен. Це тягне за собою такі наслідки:

  • погіршення травлення – виникнення таких неприємних відчуттів, як здуття, важкість, печія, підвищена кислотність;
  • уповільнення обміну речовин;
  • нудота;
  • зміна сприйняття смакових рецепторів – розвиток різних неприємних присмаків;
  • порушення засвоєння поживних речовин, що тягне за собою проблеми з шкірою, волоссям, нігтями та діяльність внутрішніх органів.

На тлі подібних факторів організму стає важче утримувати вагу на заданій відмітці – ви починаєте повніти.

Звичайно, тільки з-за проблем з зубами набрати велику вагу неможливо. Як правило, дана проблема є серйозним спусковим гачком для розвитку більш серйозних відхилень та захворювань.

Ефективність засобів догляду за зубами

Прилавки магазинів і аптек пропонують споживачам широкий вибір паст, ополіскувачів, бальзамів, порошків, незвичайних щіток і багато чого іншого для чищення зубів і зміцнення їх здоров'я. Але наскільки вони ефективні, як це намагаються показати в яскравій рекламі! Якщо підійти до цього питання з об'єктивної точки зору, варто відзначити, що жоден із засобів, які ви можете купити в аптеці або магазині, не зможе в повній мірі відновити здоров'я ваших зубів. Обов'язкова умова застосування паст і ополіскувачів для зниження чутливості, лікування ясен або зміцнення зубів ґрунтується на тому факті, що наявні нездужання не мають довгостроковий період виникнення. При хронічних болях і суттєві зміни в структурі зуба, його нерв, ви не зможете відновити його здоров'я з допомогою пропонованих засобів навіть від найвідоміших брендів. Застосування їх актуально у випадку профілактики формування зубних захворювань, запаленні і кровоточивості ясен, а також у період після усунення зазначених проблем для підтримки краси та здоров'я посмішки.

Якщо розглядати використання засобів догляду за зубами з точки зору схуднення, то можна відзначити, що смакові добавки та освіжувачі, які використовуються у їх складі, добре пригнічують апетит і відбивають бажання зайвий раз перекусити. Працює це і з психологічної боку – після чищення зубів менше хочеться вживати той або інший продукт.

Як підтримувати здоров'я зубів

1. Регулярне відвідування стоматолога. Немає страху! За один раз всіх проблем у роті ви не вирішите, але поступово їх буде ставати все менше і менше. Можливо, ви з дитинства не звикли часто з'являтися в кабінеті дантиста, тоді саме час прищепити собі цю корисну звичку, якщо ви хочете, щоб життя не перетворилося на необхідність постійно пити знеболюючі препарати і використовувати пасту, знижує чутливість зубів.
2. Правильна зубна паста. Є невелика проблема – відразу коректуйте її з допомогою лікувальних паст проти запалення і кровоточивість. Пасти з фтором чергуйте з тими, де фтору немає, так як надлишок цієї речовини однаково негативний для зубів, як і його недолік.
3. Полощіть рот. Вода, спеціальні ополіскувачі, відвари ромашки, шавлії, кори дуба, чебрецю, розмарину, кульбаби – все це допоможе попередити розвиток хвороботворних бактерій в роті, підтримати здоров'я зубів і приємний запах (в тому випадку, якщо його поява не спровоковане внутрішніми відхиленнями). Полоскання проводите не тільки вранці і ввечері, але і після кожного прийому їжі.
4. Вибирайте щітку з ясен. Занадто жорстка щітка може пошкодити поверхню ясен і подряпати зубну емаль. Занадто м'яка – не зможе вичистити весь наліт. Ключовим критерієм вибору є чутливість ясен. При цьому форма щітки практично не має значення – головне те, чи правильно ви нею проводите чистку.
5. Підкріплюйте здоров'я зубів прийомом вітамінів і корекцією харчування. Їжте більше фруктів, морської риби, молочних продуктів. У більшості випадків всі зубні проблеми ґрунтуються на нестачі вітамінів і мінералів в організмі.
6. Не змішуйте солодке і солоне, холодне і гаряче. Не раскалывайте зубами горіхи. Якщо ви любите насіння і горіхи, максимально скоротіть дні, коли ви їх вживаєте, так як вчасно розжовування твердої текстури пошкоджується зубна емаль, утворюються сколи, тріщини і щілини між зубами.
7. Скоротіть вживання солодкого, газованих напоїв, жирної їжі та їжі з високою кислотністю. При використанні таких продуктів в раціоні частіше полощіть рот.